Home Sport Finále Velké ceny Bohumila Staši 2022

Finále Velké ceny Bohumila Staši 2022

od redakce
1 komentář

O mistrech motocyklových šampionátů se rozhodne nadcházející víkend ve velkém finále na brněnském závodním Masarykově okruhu.

Přes 300 přihlášených závodníků z osmi evropských zemí. Druhý ročník Velké ceny Bohumila Staši, který se na Masarykově okruhu koná 1. a 2. října, nabídne fanouškům motocyklových závodů napínavé souboje o celková prvenství v Mistrovství ČR na přírodních okruzích, stejně jako v mezinárodním šampionátu Alpe Adria.

Závodním víkendem, který od loňského roku nese název po jednom z nejúspěšnějších československých jezdců historie, se uzavře sezóna šampionátu na přírodních okruzích pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu. Po jarní premiéře znovu doplní tuzemskou závodnickou špičku silná mezinárodní konkurence. »Pro závodníky i diváky je to velmi atraktivní závěr motocyklové sezóny. Ze zaplněných startovních listin je vidět, že si velké finále nikdo nechce nechat ujít. Spojení s Alpe Adrií na atraktivitě tohoto podniku pochopitelně ještě přidává a jsem přesvědčena, že se znovu můžeme těšit na spoustu napínavých momentů,« řekla předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. O víkendu piloti vyrazí do čtrnácti závodů.

Boj o tituly

Zatímco v některých třídách šampionátu na přírodních okruzích je o vítězích takřka rozhodnuto, v dalších kategoriích se schyluje k velkým soubojům. »Dramatický je například vývoj ve třídě Superbike, kde mají vedoucí závodníci David Hanzalík a Tomáš Borovka shodně po 99 bodech. Bez šancí na titul není ani Jiří Petrla, teoretickou šanci mají stále i Karel Pešek a Michal Prášek. Naopak v Supersportech už Marka Červeného v posledních dvou závodech sezóny nikdo neohrozí,« vyjmenoval motocyklový komentátor Richard Karnok. Napínavá je situace i ve třídě 125 GP, kde bude po zlomenině ruky absentovat dosavadní lídr Patrik Kolář, čímž se otevírá šance pro druhého v pořadí, Oldřicha Podlipného.

Neomezený přístup do zákulisí

Víkendový program začíná v oba dny od 8 hodin. Pro fanoušky se otevírají přírodní tribuna C a sedadlové tribuny v prostoru startu a cíle. Při Velké ceně Bohumila Staši bude pro veřejnost po celou dobu konání akce přístupný i paddock. Jednodenní vstupné návštěvníci pořídí za 200 Kč, celovíkendové vyjde na 300 korun. Parkovat je možné zdarma u otevřených tribun. Občerstvení bude po celý víkend zajišťovat okruhová restaurace a stánek na přírodní tribuně C.  V doprovodném programu mohou fanoušci navštívit minibikový šampionát Minimotocup na malé dráze Masarykova okruhu.

(vž)

ILUSTRAČNÍ FOTA – archiv autora

Přečtěte si další články

1 komentář

jmm 30/09/2022 - 07:56

Za mlada jsme na “masarykáči” s klukama na pinckách byli!
Byla to úžasná atmosféra

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.