Díky osobní iniciativě úspěšně funguje česká investice

od redakce

Provincie Hai Duong ve spolupráci s ministerstvy průmyslu a obchodu i zemědělství a rozvoje venkova uspořádala 29. května konferenci na podporu obchodu s liči a typickými produkty provincie v hybridním formátu. V současné době je liči »Thanh Ha« přítomno ve většině provincií i měst Vietnamu a je vyváženo na hlavní exportní trhy, kterými jsou Čína, Japonsko, USA, Francie, Austrálie, Singapur a Thajsko.

Loni lyči z Hai Duong dosáhlo hodnotu produkce 1,4 bilionu VND (vietnamských dongů), což je 60,3 milionů USD a je to o 234 miliard VND více, než v roce 2020. Dne 29. května provincie Hai Duong oficiálně zahájila letošní sezónu sklizně liči a zahájila dodávky liči »Thanh Ha« na zahraniční trhy, také i do EU.

Ročně provincie Hai Duong také vyprodukuje asi 750 000 tun rýže, 700 000 tun zeleniny všeho druhu, 300 000 tun ovoce a asi 200 000 tun skotu, drůbeže a produktů z vodních živočichů.

Místní zemědělství v provincii Hai Duong se rozvíjí směrem k velkoobjemové koncentrované komoditní produkci s aplikovanými chytrými, vysoce inteligentními a ekologickými technologiemi. Jsem moc rád, že v roce 2005 Česká republika díky mé iniciativě dodala Vietnamu přímo do provincie Hai Duong v rámci zahraniční rozvojové pomoci (ODA) moderní českou technologii na výrobu ekologických biohnojiv v hodnotě 21 milionů korun (tehdy 750 000 USD) a že se mi, jako výkonnému manažeru realizace tohoto projektu, podařilo vše realizovat za 353 dní, místo za plánované tři roky, tedy s dvouletým předstihem, a dodaná česká technologie úspěšně funguje v Hai Duong sedmnáct roků bez jediné reklamace. 

Marcel WINTER, čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Přečtěte si další články

25 komentáře

nekomunista 11/06/2022 - 20:47

K tomu připočtěme stupidní politiku ČNB, která bojuje proti inflaci tak efektivně, že ČR patří k zemím s nejvyšší mírou inflace (spolu s pobaltskými zeměmi, jejichž základní úroková sazba je ovšem stále 0 %). Tato politika nejenže postihuje firmy a jejich inovační a investiční aktivitu, ale dramaticky zasáhne i do domácností, zejména přes hypotéky,“ doplnila Švihlíková.

NEKOMUNISTE 12/06/2022 - 15:32

Děkujeme panu nekomunistovi,že dal slovo do diskuse w 2si je našim členem!

Ano pani Švihliková musi vědt o čem se dohodli banksteři dne 29.3.2019,kteréžto rozhodnuti už prý odvolat nejde!

O tomto rozhodnuti nenažranch kapitalistů SV investigwtivec hned informovalo nejvyši špičky KSČM a ti misto,aby začali na tom stavět odpor, odsouhlasili v Parlamentu Zakon o Policejnim státě a nyni se ukazuje proč pry kvůli stanovám,které jsou a pry budou dáwle vadné!

To by! a je jejich pohřeb a pokud si to jejich finkcionaři a úednici neuvědomi nepomůže jim už nic od toho,že brzy uvidi všechny svaté,vůbec NICl
No ni?

NEKOMUNISTE 09/06/2022 - 13:08

Piráti moje politická holátka,už jste zjistili jestli mate pindika nebo myšinku?

Podle poslednich zpráwaav prý ten čert pan Putin zvany vámi Pan Puttler, přišel na to jak zrušit burzu s plynem i s jejich spekulanty!O tom nám tu napište,to bude prča!
Teď nebudete moci ani nabrat plyn do zapalovače a zapalit si trawvu!
Bude ta vaše fiala dále demilitarizovat to NATO je to v prdeli!
Čim se budeme bránit proti jeho denacifikfikaci.
Nove tanky bez jeho surovin na panciře,tj titanu a volframu vyrohit nepůjdou!

Napište vy komunističti pirátšti čekatelé, jak to vy neomarxiste budete řešit bo v mama hotelich bude zima,neudržite ani pero a do vašich ptačich zobáku bude chybět zrni!

Oj,oj,oj bože moj!
Vaše svatá ANNA čeka na zase znova zaseklou odpověd !

1 2

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.