Loučení s kubánským velvyslancem

od redakce

V souvislosti s ukončením diplomatické mise velvyslance Kubánské republiky v České republice Danila Alonse Mederose se uskutečnilo za účasti jeho choti v sídle kubánské ambasády v Praze 24. února rozlučkové setkání s přáteli.

Přítomni byli též zástupci poboček společnosti Česko-kubánského přátelství z Prahy, Teplic, Brna a několika dalších měst. V úzkém kruhu v debatě hodnotili čtyřleté funkční období pana velvyslance, které jednoznačně vyznělo v kladném smyslu.

Zleva Milan Carbol a Jozef Štofan se loučí s kubánských velvyslancem D. Alonsem Mederosem.

Účastníci ocenili rozvahu velvyslance, smysl pro spravedlnost a zejména spravedlivý boj proti blokádě Kuby, uplatňované Spojenými státy americkými od roku 1961 do dnešních dnů. »Odborník na kubánskou realitu Milan Carbol neopomenul velvyslanci poděkovat za vzácný exponát, věnovaný 2. srpna 2020 Česko-kubánskému muzeu v Lukové, a to originální španělskou dělovou kouli z doby španělsko-kubánské války. Tato koule cestovala dvakrát přes Atlantický oceán z Evropy do Karibiku a zpět do Evropy, aby našla svoje místo v České republice,« uvedl místopředseda brněnské pobočky Společnosti česko-kubánského přátelství Jozef Štofan.

(vž)

FOTO – Jitka HANOUSKOVÁ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.