Předvánoční posezení se vydařilo

od redakce

Ve Svitavách jsme opět připravili předvánoční posezení, na které jsme pozvali širokou veřejnost. Pořadatelé – OV, MěV KSČM a Levicový klub žen – zajistili bohaté občerstvení, kulturní program, drobné dárečky, a pak už jsme jen čekali, kdo se 9. prosince objeví. Tentokrát byli přítomni také Mikuláš a čert.

Nebyli jsme zklamaní, zasedací místnost okresního výboru se zaplnila do posledního místečka, na tvářích všech byla vidět radost, že se zase vidí, a těšili se na příjemné odpoledne. Kulturní program byl tentokrát sestaven spíš humorně, ale samozřejmě nechyběla vánoční tematika.

Nejprve nám krásně zatančila malá Zuzanka Matušovská, dcera bývalé poslankyně Květy Matušovské, která už není tak malá, je zdatnou prvňačkou a všechny dojala svým vystoupením s hudbou z ledového království a jako přídavek pak zarecitovala ještě básničku. Dámská část Lidového divadla předvedla něco poezie a pohádky pro dospělé, které vyšly v Haló novinách, nakonec zazněly verše Jiřího Žáčka. Vystoupení podbarvily vánoční melodie a podle ohlasu byl kulturní program velmi zdařilý.

Sváteční atmosféru podtrhla také nádherná výzdoba se svítícím stromečkem a bohaté občerstvení, kterého, jak se ukázalo, bylo málo, protože během půl hodiny zmizelo, a na některé se ani nedostalo. Nechyběly ani drobné dárečky, u kterých jsme zažili spoustu legrace, Květa Matušovská a Kačka Dymáková se mohly uběhat, aby drobnosti přišly do správných rukou.

Odpoledne i podvečer byly příjemné, pořadatelé mohli být spokojeni, akce se zdařila a největším poděkováním byla závěrečná slova přítomných, aby se zase brzy podobná akce uskutečnila. Určitě pro to uděláme všechno.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.