Setkání s členy KČP ve Svitavách

od redakce

Klub českého pohraničí (KČP) se ve Svitavách schází pravidelně a stále je o čem si povídat. Členové jsou rádi, že si mohou popovídat, zhodnotit to, co udělali, a připravit se na další období.

Dne 18. listopadu to bylo stejné, navíc jsme oslavili narozeniny jednoho člena, připomněli jsme si akce, kterých jsme se zúčastnili, a rozebrali jsme jednotlivé články v časopisu Hraničář, který pravidelně odebíráme a kam přispíváme, i když se tam s našimi články příliš nesetkáváme, což nás mrzí.

Tentokrát jsme mezi sebou přivítali vzácného hosta, čestného předsedu Národní rady KČP Milana Richtera. Vyprávěl nám o svém životě, o práci u Pohraniční stráže, vzpomínky zpestřil i humornými zážitky, byl vitální, usměvavý, s obrovskou pamětí a nikdo jsme mu nevěřili jeho věk. I mnohem mladší mu určitě nestačí.

V České republice je asi 1200 členů KČP, setkávají se a udržují mezi sebou přátelské vztahy, a tak to má být. Tím nejdůležitějším, co všechny spojuje, je vlastenectví a hrdost k tradicím. To jsme si znovu všichni uvědomili a chceme je předávat dál, zejména mladým.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.