Úspěšný košt vín. A již se těšíme na ročník 2023

od redakce

Třicátého dubna jsme se v naší okresní organizaci v Hodoníně sešli po dvou covidových letech v restauraci Na Vartě ke koštu neboli ochutnávání vín.

Je to u nás na jižní Moravě zvykem, že po dlouhé úmorné práci na slunci se chtějí pěstitelé pochlubit svými výrobky většinou ve vinném sklepě. Ti, co si myslí, že se jejich produkt velmi povedl, se chtějí svou prací pochlubit před ostatními. A tak se sejdou vinaři i znalci toho konečného výrobku, tedy lahodného vinného moku, vinař se svěří s tím, jak v průběhu vegetace opatroval vinné keře a degustátor zhodnotí jeho konečný produkt v tekutém stavu. Oba se svěří s tím, jak na vinohrad působilo počasí, co prospělo, nebo naopak uškodilo vinohradům.

To je doba, kdy různé organizace organizují vinné přehlídky neboli košty. Na letošním našem koštu se sešlo 296 vzorků, které předtím degustátoři zhodnotili. Každá vinná odrůda byla hodnocena ve své kategorii počtem bodů, podle kterých po skončení degustace byla vyhodnocena nejlepší vína. Po této náročné činnosti se koná pro veřejnost ochutnávka neboli košt vystavených vín.

S celou akcí můžeme být spokojeni. Nejen naši členové, ale i ostatní občané navštívili tuto akci a dobrá nálada, která zde panovala, nebyla jen z konzumace dobrého moku. Veselí, široké úsměvy a vzájemné pozdravy prozrazovaly, že se sešly lidé dobré vůle a stejné krevní skupiny.

Skončil 28. košt vína, který organizuje OV KSČM, a všichni se již nyní těšíme na 29. košt vín v roce 2023.

Dana PROKEŠOVÁ, členka OV KSČM Hodonín

FOTO – autorka

Přečtěte si další články

9 komentáře

NEKOMUNISTE. vzpominaji na budoucnost 17/05/2022 - 11:22

Vyplodila hora v mlze, sjezd KSČM tu pověstnou myš ve formě této formulace?

KSČM je přesvědčena ,že sociálně spravedlivému společenstvi patři budoucnost!

Škoda,že se sjezd nezabýval otázkou PROČ ještě ten kapitalismus stle nebyl poražen!Tak holenkové vm to musim napsat sama!
Ono ti kapitalisti jsou flexibilni a přizpusobuji sve pekelnické činy situwaci tak,aby už tak zubožené občany voliče jeśte vice obraali a doslovw nasrali,kdy voliči jim za to budou freneticky tleskat i když jim kradou dv3 třetiny platů!
Ve svem výýletu do budoucnosti vás moji mili voliči ujištuji,že nastvá ZLATY VÉKl

O něm rozhodli banksteři dne 29.3.r1öoaaaaa ,nesmim van to přesně napsat bo je to bomba!
Ovšem máme mezi námi tady agitatory giga typu na př V.ILenina,který jistě vi co na nás v budoucnosti čeká a když bude pripuštěn jako LID s kterým ho v hesle S Lidem pro lidi heslo KSČM povoluje pak se dozvime co znamená agenda kapitalistů

CESARA NESARA ,která je již v plném běhu a ing,s,K,K předsedkyne nám o nic tady nenapiše a proto se do Sněmovny si zas nedostane!

Jinačci by bylo,kdyby poslechla zdejšiho banderovce pna
Y U R I H O,kteremu se prý zdá,že ukrajinizace republiky pokracuje pomalu a pry chce,aby se KSČM pejmenovala na SLUHA NARODA a bude hotovo!
No ni?
AAt

Lubomír Šálek 16/05/2022 - 18:42

Soudružko, váš příspěvek jsem pročetl a naplnil mě uspokojením, když jediným problémem strany nejpokrokovější, strany revoluční je, jak jim chutnalo víno. To není jen ústup z revolučních pozic, to není ani pravicový oportunismus a revizionismus, dva největší nepřátelé strany pro lidi, to je degradace na spolek zahrádkářů a chovatelů drobného zvířectva. Co si počtem příště ze stranické práce v Hodoníně. Něco o úlovku mimořádné ryby v řece Moravě nebo o chovu poštovních holubů. Takhle ten kapitalismus neporazíte, tady se dokonce nedají dát ani hodnotné socialistické závazky, pokud ovšem vaši členové nevyvinou úsilí o největší meloun na Hodonínské zahrádce. Buď v práci v šest.

NEKOMUNISTE 17/05/2022 - 11:47

Pane Šáawalek ,kdyby mě vladni neomarxisti neblokovali,motaji se mi furt do klabostnice ,dělaji mi shyby ,formuluji všecko blbě a motaji tak hlavy mých 8,5 milionů voličů neváhala bych napsat panu Serešovi,aby si mě vzal a dal mi k dispozici 3,9 milionu eur. x 2,bo všechno drahne a já bych mu udlala takový převrat o kterém dnes on jenom sni! Kadá strana by dkstala milion,no zbytek by jsme mohli propit nejen vinem,ale i kořalkou,cigara by taky byly a chlapum bych najala i hezké ženské nebot jsem si všimla,že když jsem roznašela řizky našemu teamu AA toho SV ,nahoře bez tak těm doktorům a inženýrům zvláště chutnalo!

Najala bych tedy nejmeně 3 dalši politické strany lidového typu ,dala ji dnes už slavný plán PNZ,kde je boj o naše penize a naše problémy bych tak změnila na hřebiky,když z vlajky vitezstvi bych na to vymontovala kladivo!
No ni?

Pa. 20/05/2022 - 11:39

Tak jsme se zase společně ožrali, posrali a poblili.tak to má být.

NEKOMUNISTE 14/05/2022 - 11:29

VŮLE LIDU,VŮLE BOŽI!

Jaksi jste ztichli,no nedivim se ,sila policejniho statu a kapitalistů i když shrbite hřbety a budete šlapat do pedálů se bude stejnê stupňovat,tak už stejně nemate co ztratit!

Kapitalisti to zpozorovali a vidi,že dělnici a rolnici zmizeli a splnil sedělnicky sen staáat se třidou buržoasie!
Tak převzali to padle heslo o sjednoceni oni sami a sjednotili se na bezskrululoznim sběru peněz a bude mazec!
Varovani KSČM v roce devatenáct našim SV teamem AA nepomoho,nebot jejich namestek pro ekonomii pry byl jurista a tak ničemu nerozuměl!
No pry ho vymenili za někoho jineho,ale ten je na tom ješte hůře!
Nic co se bude dit nenapiše!

Nebojte se vše za vás udelám JA sama a vy se tady na to forum vykašslete a hotovo!
No ni?

Lubomír Šálek 18/05/2022 - 14:27

Soudružko, proboha, nenechte cloumat prchlivost vaším majestátem. To by byla tragédie. Ale skutečně bojujte. A jak byste si ten boj tak představovala? Přeleštěním Aurory, vkusným transparentem neseným před nějakou imperialistickou institucí, či hněvivými slovy pronesenými třeba ve vašem příspěvku ohledně mezinárodní situace na výročním zasedání spolku přátel žehu? Hněv není program, seznamte nás s těmi bojovnými akcemi, ať se máme zase čemu zasmát. Doba je zlá, soudružko, humoru nám třeba.

NEKOMUNISTE 20/05/2022 - 01:42

Pane Šalek,
Co pět aminut vám a tomu KSČM pišu,jak je třeba postupovat,ale ta strana nemá ani nejmenši zájem!

Ted mi tu brouku přichazite vy s dotazem jak na to!Hned poté by jste nejraději leštil dělo Aurory a o věci pochybujete.
Klidně vám to budu oslit dál,ale porozumite latce vaši učtelky,když vám tady napiši t4eba jen jediný bod toho plánu?

Nami zvoleni zmrdi vi kdo jsem,pisi mi to na liště u každého komentu a snaži se komenty co nejvice komolit a tak je zpochybnit,aby nikdo nevěřil,źe to jde!
Podivejte sáwawe na sebe a sděte mi proč vy sám freneticky tleskate w nejste sám sv3mu okr1£A@A£Aa@aaA££@@£aaA@£AAaAaA@a@££Aa@aa@@a££@aAa@@££@@@a£aa£@aaaa£aaAaAAAAa@aaAAaA@aa@@aAa£aA@@AA@áA£a@@A@@A@AaaaA@@aAA£aaa@A£a@a@a@@@£A@aaAAaA@@@aaa@aAaa@£aaaa@A@a£a@@aAaaa@a@£@

NEKOMUNISTE 20/05/2022 - 01:42

Pane Šalek,
Co pět aminut vám a tomu KSČM pišu,jak je třeba postupovat,ale ta strana nemá ani nejmenši zájem!

Ted mi tu brouku přichazite vy s dotazem jak na to!Hned poté by jste nejraději leštil dělo Aurory a o věci pochybujete.
Klidně vám to budu oslit dál,ale porozumite latce vaši učtelky,když vám tady napiši t4eba jen jediný bod toho plánu?

Nami zvoleni zmrdi vi kdo jsem,pisi mi to na liště u každého komentu a snaži se komenty co nejvice komolit a tak je zpochybnit,aby nikdo nevěřil,źe to jde!
Podivejte sáwawe na sebe a sděte mi proč vy sám freneticky tleskate w nejste sám sv3mu okr1£A@A£Aa@aaA££@@£aaA@£AAaAaA@a@££Aa@aa@@a££@aAa@@££@@@a£aa£@aaaa£aaAaAAAAa@aaAAaA@aa@@aAa£aA@@AA@áA£a@@A@@A@AaaaA@@aAA£aaa@A£a@a@a@@@£A@aaAAaA@@@aaa@aAaa@£aaaa@A@a£a@@aAaaa@a@£@

NEKOMUNISTE 20/05/2022 - 02:10

Pane Salek,

pořád ještě chceteq,abych vqáw to po lopatě vyoslila?Vidite ty komenty předtim?Borci typu doktor Skala jsou voděni za nos maji TV Humberto,,strana komunistů odsouhlasila qpqolqqqqqq qqq policejni stat, Evropa se sype a půjde do kytek a vy tu sedite a chcete tu válku snwd zastavit nebo co nebo jak?
Chapete,že ta mašinerie nepujde bez slova Solidarita a Solidarni stat vůbec zastavit a zuboženy n2arod Swejku Musi qJit nejprve na Buben?
Rozumel jste Qswalek?
Tal co bude s vami välečniku alternativy bude biftek anebo vaše vylupováni musi pokracovat,podivejte se kolem sebe l
No ni?
AAt aaaaaaaaaaaaaaaaa!

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.