Vsetínský protest proti vládě s hojnou účastí

od redakce

Čtenář A. M. Fojtů zaslal do redakce Naší pravdy řadu fotografií z mítinku, který uspořádala 19. září ve Vsetíně na náměstí Svobody vsetínská KSČM. Podle názoru pana Fojtů se mohli občané Vsetína, ale i Zlína a okolí, na této veřejné akci vyslovit svobodně o současné situaci v České republice i ve městě.

»Konečně se mohl vést volný dialog na veřejnosti, bez diskriminace. Po dlouhé době dostali příležitost nejen členové KSČM, ale stejně tak lidé, jimž strach dříve nedovoloval projevit se na veřejnosti,« napsal Fojtů s tím, že na mítink přišlo hodně lidí.

Fojtů upozornil, že problémy v komunikaci s obyvateli má nejen vláda vedená premiérem Petrem Fialou z ODS a pětikoaliční pravicová vláda, ale též vsetínská radnice, která si dle mínění vsetínského občana prosazuje jen vlastní zájmy, aniž by tyto byly v souladu s přáními obyvatel Vsetína.

Hned v úvodu manifestace padla zásadní kritika právě na adresu vsetínské radnice, která »vyrukovala s velmi překvapivou novinkou«, s níž však nesouhlasí nejen místní občané, ale také projíždějící řidiči – totiž v Mostecké ulici nechala postavit tzv. bránu do města. Tato investice stála přes dva miliony korun, ačkoli heslem dne je šetřit. Podle široké veřejnosti, jak uvedl Fojtů, je tato brána nesmysl a zbytečně vyhozené peníze, které mohly posloužit pro smysluplnější investice. Argument proti ní zazněl na vsetínské demonstraci od zástupců všech generací, tedy i od nejmladší, nastupující generace. »Bylo zajímavé také slyšet argumenty od předsedy jedné základní organizace KSČM Zdeňka Vejpustka, který pracoval jako zastupitel města a vždy usiloval o vítané zlepšení životní úrovně ve Vsetíně. Jeho náměty však často byly ignorovány,« uvedl.

Fojtů uvedl i několik příkladů, jaké chyby podle něho učinilo vedení radnice. Po dřívější »totalitní likvidaci«, zásluhou ODS, došlo ke zrušení výroby sklářských výrobků ve městě, o něž byl ve světě zájem, stejně tak podniku Zbrojovka Vsetín (ta skončila výrobu, ale budova nebyla zbourána). Oba podniky garantovaly občanům z širokého okolí pracovní příležitosti, a tedy i sociální jistoty. Zůstalo pouze stravovací zařízení se zkušenými kuchaři, které ještě léta kvalitně sloužilo občanům, seniorům a dalším a poskytovalo jim špičkovou stravu. Obědy v takzvaném Skláři si pochvalovali i blízké mateřské školky, řidiči MHD, dálkoví řidiči autobusové dopravy a kamionů ad. Podle sdělení Zdeňka Vejpustka se jídelna Sklář nacházela v budově bývalého ROH skláren. Pronajali ji soukromníkovi a po tomto prodeji skončila i jídelna. Prosbám občanů, kteří žádali zachování jídelny, nebylo vyhověno. »A to nebylo jediné zklamání veřejnosti,« dodal Fojtů. Na závěr svého mailu A. M. Fojtů popřál kolektivu redakce pohodu a hlavně zdraví.

(mh)

Přečtěte si další články

12 komentáře

godzila 15/10/2022 - 08:18

Vsetínský protest proti vládě s hojnou účastí – co znamená ,,vláda s hojnou účastí” ?

ANNA z KSH 13/10/2022 - 14:59

KSCM odmita bobrikem mlčeni program narodni zachrany tzv PNZ nove se konstitujici se Společnosti Volicu,ktera muže dosahnout az 8,3 milionu zklamanych dušicek!

HAMBA funkcionařm strany ,ti se stali bohuzel jen buržoasii,ktera se v demokracii čumilú chysta přimrznout ke gauči!,kde je bez progrsmu volicu s nazvem PNZ jen nula!
No ni?

Rudý vítr 05/10/2022 - 14:57

Na to že to lidovécka bašta lidí tam bylo dost.

Fery 05/10/2022 - 20:42

Jak dopadli tamní bolševici ve volbách, soudruhu?

Rudý vítr 06/10/2022 - 04:49

Myslíš komunisté nás čas teprve přijde až lidí budou rýt rypákem na dno nákupního vozíku.Cest práci ❤️

Jan Gavroch 05/10/2022 - 10:26

” Politici v ČR desítky let lžou o takzvaném zneužívání sociálních dávek chudými. Na těchto lžích se podílela i KSČM, proto také skončila jako parlamentní strana.”
———-
1. To je jeden z důvodů, proč se KSČM již nikdy do parlamentu nedostane. KSČM podpořila návrh zákona, podle kterýkoliv ÚŘEDNÍK nebo ÚŘEDNICE může vzít chudým, VŠECHNY sociální dávky – tedy zabít hladem, zimou staré lidi i děti a před smrtí je mučit a .ponižovat
————–
2. V parlamentu VAŠI poslanci odhlasovali zákon, podle kterého, po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny, bude VZP předána nejsilnější SOUKROMÉ zdravotní pojišťovně – tedy zahraniční soukromé pojišťovně.
VZP nemůže ,přirozeným způsobem zkrachovat ale může být její krach proveden

Teď nebudu používat hantýrku policistů, státních zástupkyˇn a soudců nebo soudkyň :
Za pár dnů byl POSLANEC Rath zadržen tajnou policií s tím, že má v krabici od vína úplatek, obviněn paní Bradáčovou z přijetí úplatku a uvězněn.
Komunističtí poslanci věděli žePOSLANEC Ráth nebyl uvězněn pro vzetí úplatku (8 milionů) ale proto, že vystoupil proti předání VZP soukromému ZAHRANIČNÍMU finančnímu podnikateli ..

Komunističtí poslanci hlasovali PRO vydání POSLANCE Ratha k trestnímu stíhání a k jeho uvěznění

Tím přestala být KSČM stranou pracujících, jak se deklarovala, a stala se stranou kapitalistů – zahraničních finančních kapitalistů a spoluúčastnicí na přípravě loupeže VZP.
KSČM jednala v rozporu s deklarovaným programem a její VOLIČI to vnímali a vnímají jako PODVOD
Je to JEDEN z důvodů, proč ji potenciální voliči nevolili a nebudou volit .
KSČM již nikdy v parlamentu nebude.
———–
3. Bývalá ředitelka Energetického regulačního úřadu, paní Vitásková, chtěla vystoupit v s rozborem a návrhem možného řešení cen energií.Poslanci KSČM, spolu s poslanci dalších stran. ji toto vystoupení neumožnili.
To je jeden z důvodů proč KSČM ztratila hlasy svých stabilních voličů, hlasy solárních baronů , obchodníků s energiemi, spekulantů v obchodu s energiemi, kterým posloužila, hlasy nedostala a nedostala se do parlamentu.
Původní voliči KSˇCM jsou překvapeni a zklamáni ze spolupráce poslanců KSČM s poslanci zastupujícími zájmy extrémně agresivních a krutých kapitalistů
KSČM se již do parlamentu nedostane Je to škoda.

Paní Vitásková vyvolala velké pohoršení tím, že po celou dobu svého působení v úřadě nepovolila zvyšování cen energií a připravila tak obchodníky s energiemi o velké peníze
Článek o paní Vitáskové je na
https://literarky.cz/civilizace/953-soud-proti-zdravemu-selskemu-rozumu-byvale-predsedkyni-energetickeho-regulacniho-uradu-alene-vitaskove-stale-hrozi-vezen

Fery 04/10/2022 - 18:10

Občané Vsetína ocenili Vejpustkovu práci tak nadšeně, že ho ani nezvolili do zastupitelstva:-)))

Restart 04/10/2022 - 19:49

Neznáme Vejpustka a neznáme místní poměry. Mohl by to Fery objasnit?

Fery 04/10/2022 - 23:20

Nemusím znát vsetínské poměry abych z výsledku voleb poznal, že vsetínští občané kopli soudruha Vejpustka do zadku. Co na tom nechápeš, šmudlo?

Restart 04/10/2022 - 18:06

Pozoruji, že komentáře opět nejsou k věci. Asi dost lidí blbne. Ve Vsetíně těch 20 – 30 staroušků to nevytrhne. Katka si pořád na něco stěžuje a ti starouškové také. Takhle KSČM nikdy nemůže uspět.

karel 40 12/10/2022 - 12:29

Dávám dohromady lidi mezi 20 až 30 léty kteří budou základem nové mladé KSČM.

ANNA z KSH 13/10/2022 - 15:04

Karle SV spolecnost volicu je tu pro tebe i s programem PNZ tj narodni zachrany !

Ozvete se tady v diskuzi!Dame do pucu rudoou vlajku vitezstvi a zatancime rezimu staronovy tanec bugi bugi !
No ni?

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.