Důchod od 65 let? Zapomeňte, vzkazuje ministr Jurečka

od redakce

Odejít do důchodu nejpozději ve věku 65 let, to už zanedlouho platit nebude! Jak vyplývá z důvodové zprávy Ministerstva práce a sociálních věcí k novele zákona o důchodovém pojištění, lidé narození v roce 1981 by měli odcházet do důchodu až v 67 letech a ti narození po tomto datu ještě později. Již dnes mnozí lidé po šedesátce trpí vyčerpaností a řadou zdravotních problémů.

Přitom ještě na jaře letošního roku ujišťoval ministr Jurečka představitele OS KOVO, největšího odborového svazu v České republice, že se věk odchodu do důchodu zvyšovat nebude!

»Byla to tak jen další z mnoha lží a polopravd současné vlády, které dnes věří jen 5 % občanů. Vlády, proti které se vzedmula vlna protestů různých nespokojených profesních skupin, ať již jde například o lékaře či zaměstnance škol,« cituje mluvčí KSČM Roman Roun ze stanoviska komunistů.

»KSČM, stejně jako stovky tisíc občanů, vyzývá tuto vládu k demisi, neboť vede občany k totálnímu sociálně ekonomickému kolapsu a zoufalství. Vláda současnou situaci nezvládá a veškerou zátěž přenáší na občany České republiky namísto toho, aby se na jejím řešení podíleli ti, kteří na nás vydělávají, tedy energetické firmy, banky, obchodní řetězce, internetoví giganti a další společnosti,« uvádí se v něm.

Je to podle komunistů i příklad rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, které od ledna příštího roku zdraží ceny elektrické energie domácnostem i firmám o desítky procent oproti cenám letošního roku. »K tomu si připočtěme následky již přijatého a prezidentem Pavlem podepsaného tzv. konsolidačního balíčku. Jestliže se dnes pohybuje zhruba jeden milion osob v České republice na hranici chudoby, reálně hrozí, že v příštím roce tato čísla porostou,« varuje KSČM.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.