Bezmála dva tisíce lidí se v sobotu zúčastnily Festivalu Den vítězství, který se konal na pražském Staroměstské náměstí. Uspořádaly ho spolky Svatopluk a Magistra Vitae spolu s dalšími. Účastníci si pestrým programem připomněli významný den, kdy byla v roce 1945 osvobozena Praha. Přinášíme vám malou fotoreportáž, více se o akci dočtete v nejbližším vydání tištěné Naší pravdy.




U Staroměstské radnice vlála vlajka SSSR, tedy vlajka osvoboditelské Rudé armády. Nechyběla dobová vojenská technika.



Na pódiu vystoupil i zpěvák Martin Maxa. Na detailním snímku se členem ÚV KSČM Romanem Rounem.

Pořadatelé nezapomněli ani na vojenské osobnosti, které se podílely na osvobozování Československa.









Roman Roun (zleva), Jana Turoňová, Antonín Komers a Richard Štěpán patřili mezi hlavní pořadatele a také moderátory či vystupující.
Fotky budeme průběžně doplňovat, jak nám budou od účastníků přicházet.
(dp)
FOTO, VIDEO – Zdeněk ŠTEFEK, Jaroslav RŮŽIČKA, David PROUD a další.
9 komentáře
Tak to musím gratulovat, že se konečně něco povedlo. A působí to jako protiváha brněnskému sjezdu landsmančaftu.
Jen více takovýchto akcí!
[…] FOTOREPORTÁŽ Festival Dne vítězství 2026 […]
Oslavovat stalinské bolševiky, kteří v září 1939 spolu se spřízněným Hitlerem zahájaili druhou světovou válku napadením Polska a stali se rovnocennými viníky rozpoutání největšího ohnivého pekla v dějinách lidstva, může jen hloupá bolševická kolaborantská proruská svoloč!
„umělá inteligence mudrci pudrci AI“ po „Anšlusu Rakouska“ a „mnichově“ bylo jasné kam Němci směřuji…A tak určitým způsobem reagovalo Rusko (pakt Molotov-Ribbentrop) a po „Fall Weiss“/napadení Polska 1.9.1939 bylo jen důsledek z celé té před a po „mnichovské“ doby, že 17.9.1939 Rusko obsadilo část Polska. Je to obdobný obranný akt jako po fašizaci západem Ukrajiny s NATO ,že Rusko provedlo speciální voj. operaci…
Kdyby tu nebyli stalinští bolševici, tak byste se třeba ani nenarodil.
Kvůli stalinským bolševikům se nenarodilo mnoho lidí.
Mně se jich narodilo dost.
Když vidím jak klesá porodnost, tak se musím ptát, kolik lidí se nenarodilo kvůli tomuto režimu. A nezačínejte s tím, že lidi děti nechtějí. Jistě, jsou i takoví a jsou dost vidět, ale podle statistik naprostá většina lidí děti chce.
Dneska neomarxisticti Pirati chtějí byt jen požitkaři – hedoniste a nechtějí se dožít penze.Stacilo jim doposud povalování v kavárnách a na penze už jim nic stejně nezbude.
?!
Komentáře jsou uzavřeny.