Kateřina Konečná k důchodům: Ústavní soud posvětí této vládě cokoliv

od redakce

Ústavní soud zamítl stížnost na zrušení zkrácení mimořádné valorizace penzí. Kvůli ní důchodci dostali loni v červnu přidáno v průměru o tisícikorunu méně, než měli dostat. Vláda tak nebude muset vracet více než 19 miliard korun důchodcům.

»Ústavní soud podržel naprosto do očí bijící nespravedlnost, spáchanou na více než 2 milionech našich občanů… Dnes se potvrdilo, že Ústavní soud jasně posvětí této vládě cokoliv. Tento soud právě rozvrátil pojmy právní jistota a legitimní očekávání i vázanost zákonem a je jen otázkou, jestli vůbec nějaká zakázaná retroaktivita po dnešku existuje,« řekla předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Lidé podle ní brzy poznají, že nejde »jen o (údajně nenažrané) důchodce«, ale sami pocítí přímé dopady na své stavební spoření a penzijní připojištění, kde se také zasáhlo do jejich smluv, podpora se snížila, ale byly zpřísněny restrikce za odchod s penězi z těchto systémů.

»Nejhorší na tom vlastně ani není to, že důchodci přišli o peníze, na které podle mého soudu měli nárok, ale spíše fakt, že vláda nemá žádnou brzdu, před níž by měla mít respekt…,« dodala v reakci na rozhodnutí Ústavního soudu Kateřina Konečná.

Přečtěte si další články

1 komentář

Karel Picek 25/01/2024 - 11:22

Dobrá glosa z č. 4 /25.1-31.1 2024) “Pan majitel má vždycky pravdu” od zn. “zi” je znehodnocena poslední větou: P.S.: Hned v následujícím zápase po vyhazovu Varadi Pardubice prohrály v Karlových Varech.
Ve skutečnosti Pardubice v tomto zápase vyhrály. (Extraliga ledního hokeje, 37. kolo, 19. 1. 2024 K. Vary – Pardubice 3:4). Škoda chybičky. Důvěra v noviny se buduje i na takových drobnostech. Držím palce, ať se taková maličkost neopakuje.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.