Jak jsem již uvedl v minulém vydání našeho objasňovacího seriálu »Na levou míru«, do mého mailu mi došla zpráva s předmětem »Posuďte sami, jak to myslí s námi«. V příloze jsou pak citáty našich politických představitelů. Minule jsem rozebíral citáty Petra Pavla a Jana Lipavského. Dnes se budu věnovat údajným citátům Markéty Pekarové Adamové, Petra Fialy a Víta Rakušana. V poslední době se totiž v české politice skutečně objevují výroky, které svou sebevědomou rétorikou přesahují faktickou situaci. Některé z nich stojí za to rozebrat, protože mají potenciál klamat veřejnost.
Markéta Pekarová Adamová měla pronést výrok, že je neodvolatelná, že má víc mezinárodního ocenění a že ČR reprezentuje »více než většina sportovců«. Výrok se tváří jako fakt, ale nenašly se veřejně dostupné zdroje, které by to potvrdily — tedy její »neodvolatelnost« není legislativním stavem, ocenění a »reprezentování« nejsou zdokumentována v míře, kterou výrok naznačuje.
Premiér Petr Fiala měl zase tvrdit, že průměrný plat Čechů je nad 40 000 korun, což je údajně »statisticky dokázáno«, a že platy poslanců či premiéra jsou již »na úrovni německých poslanců« či premiérů. Realita je taková, že průměrná mzda v ČR se skutečně pohybuje v řádu kolem 43-46 000 Kč, podle zdrojů ale není jasné, že tento stav je výhradně »zásluhou« jeho vlády, ani že platy politiků jsou opravdu německé — zde se jedná o vymyšlený text šiřitele.
Údajný výrok Víta Rakušana, že nikdo neví, zda někdo opravdu střílel na fakultě v Plzni, je z hlediska potvrzených informací možno označit za pravdivý, i když nedohledatelný — střelba se nepotvrdila, podle policie šlo o hlášení, o zvuk či něco podobného, a nikdo nebyl zraněn. Evakuace, prohledání areálu a zasahující složky (včetně vrtulníku) jsou potvrzeny. Ale tvrzení o tisíci policistech z celé republiky, o předem informovaných médiích a podobně jsou nadosobně přehnané nebo nenalezené – pokud tam byly, veřejné zdroje je nezdokumentovaly. Všechny tři výroky tak lze označit za klamavé.
(lšu)
5 komentáře
Kdyby politici mluvili rozumně, nikdo by nevěřil, že říkají takové hlouposti. Pokud tomu někdo věří, mohou si za to politici sami.
Internetem se nám šíři zvěst, že Petr Fiala prý prohlásil, že nejen že budeme mít za chvíli bude nejen německé mzdy, ale že všichni budou mít všechno. Tímto tvrzením se prý zařadil mezi první pravicové politiky prosazující komunismus. Dokonce už prý existuje přesný návrh na to, jak takový komunismus bude vypadat.
– – –
Kočkopsí agentura nenašla dosud žádný důkaz o tom, že by některá z pravicových stran jako jsou ODS, TOP či STAN vyvíjela komunismus či socialismus. Na základě našeho zjištění se tedy uvedená zpráva nezakládá na pravdě. Dosud ani nevíme, jak s vývojem socialismu či komunismu pokročili komunisté. Avšak domníváme se, že pokud bude zaveden pravicový socialismu, bude se jednat o socialismus pro horních 5% lidí, který bude dotovaný prací ostatních lidí. Domníváme se, že komunisté tyto zdroje využívat naplno nebudou, a proto to budou mít se zaváděním socialismu těžší než Mistr Petr Fiala. Kočkopsí agentura doufá, že tento problém bude brzo úspěšně vyřešen a všem řešitelům přeje hodně štěstí, neboť pravicový socialismus pravděpodobně nebude tím, co by většina obyvatel mohla s nadšením očekávat. Pokud by Fiala opravdu zmínil že „všichni budou mít všechno“, bylo by nutné vyzkoumat, koho přesně myslí tím „všichni“. Všechny zloděje? Všechny miliardáře? Všechny oligarchy? Protože to ale podle naší agentury neřekl, nebudeme tuto záludnou otázku zatím řešit.
Hodně štěstí a neopakovatelné zážitky z voleb Vám všem přeje Vaše kočkopsí agentura a doufáme, že nás budete podporovat a šířit šíření našeho uvádění věcí na pravou míru.
KOČKOPES AGENTURA JE SV tj Společnosti Voliču vzorem.
?!
Asi bude připadat v úvahu příště jako koalice při vybuleni a transformaci Anarchokapitalismu přímo do sraček.
Mám to chápat tak, že SV je stejně jako kočkopsí agentura parodií? Pokud ano, pak se musím přiznat, že jste mě nachytali. Já to pochopil až dnes, a to už vaše příspěvky vídám nějakou dobu.
Pukavec,mejte rozum,dejte si pod hlavu PNZ Program Národních Zájmu a potřeb.Je tu co,pět minut.
?!
Před 3 lety jsme chtěli,aby ten D.S.Vidlák,když je ten písmák a píše tzv **#odvážné#** články ,že bude ty artikuly rozebírat SÁM v diskusi. Ale ouha!Okamžite je dál zcenzurovat,aby je nikdo z našich voliču NEPOCHOPIL!
A skutečně dodnes se hlásí dutohlavové,kteří ničemu nerozumí a peníze nechtějí.
?!
Tady holenku nestači jen očumovat a ignorovat co je tam napsáno, považovat to za shluk písmen.Človeku,žijete v kapitalismu a tak chtějte taky stejně jako kapitalisté peníze a jedine naše intelektualni kapacity ,naše avantgarda právě vám a nejen vám nabízí epochální ZMENU systému znamenající o dve třetiny vyšsí příjmy.To nemá žádné uskupení,ani Bocian.
Rozuměl jste aspoň trošku,přece nechcete,aby vám to kapitalisti vysvětlili po lopate ranou do kedlubny.⁹
Komentáře jsou uzavřeny.