Vyšla nová Naše pravda! Co se v ní dočtete?

od redakce

Koncesionářské poplatky, ať se to někomu líbí nebo ne, hýbou společností. I proto jsou jedním z hlavních témat aktuálního vydání Naší pravdy. Rozhovor je tentokrát s europoslancem za STAČILO! Ondřejem Dostálem, který nese titulek WHO nesmí být závislá na penězích farmabyznysu. Titulek Válka na Ukrajině videohrou s reálnými oběťmi celkem jasně vypovídá, o čem článek je. A do toho vstupuje umělá inteligence v rukách generálů. Jatka řízená ovladačem.

Vybrané titulky aktuálního vydání

Stávkovali zbytečně. O přesunech rozhodnuto
Násilník Feri už není za mřížemi
Protest proti špiclování občanů
Salonní kecy senátora Fischera
Boj o Havlův „odkaz“
Čína chce posílit spolupráci se státy střední a východní Evropy
KSČM si zvolila nové vedení
Roman Roun: Musíme umět lidi zaujmout
S kabuki syndromem potřebuje Leonka nepřetržitou péči
Obezřetnost, či sebemrskačství
Muzeum, nebo nemuzeum?
Balaton s vůní levandule
Temný rub Uhdeho sudetské medaile
Jako Němec se cítí stále nadřazen
Primátorka a hejtman ukázali pravou tvář

+ literární příloha LUK
(Archívní čísla najdete ZDE)

Předplatné se vyplatí, můžete si jej objednat ZDE

Přečtěte si další články

18 komentáře

SV SLOVO VOLIČÚ 07/06/2026 - 23:33

1.
V tomto okamžiku je vidět,že komunisté už bohužel nemají odvahu zastupovat komunu 8.4 milionu voliču.
Dukázem je,ze staré vedení deklarovalo tzv bobřika mlčení a nové vedení dost možná chce pokračovat
2.
NARATIV o kterém se vedení domnívá,že má u voliči většinu tj socialismus bylo kapitalismem bez skrupulí strany ODS a spol.TUNELDEDKA paragrafem 403 zatlačen do pozice kriminálního zákona a tak se má celá prý strana ocitnout v ilegalitě.
3.
Není NAŠÍ. PRAVDOU ,že se proti tomu nedá nic dělat a nevidíme,že by funkcionáři KSČM chtěli ZMENU policejního asociálního státu v podobě kapitalismu bez přivlastkú.
4.
Vzhledem k tomu ,že pro nové věci není u našich tzv ZASTUPITELU a inteligence dostatecné poozumeni uvidí voliči dost možná ,že se to dá změnit pouze v diskusi,kde musí být vysvětleny všem voličum cíle programu PENIZE(PNZ)a to v jejich vlastním zájmu dříve než tu bude tato cukernička dalším trikem a podvodem zakázána.

Odpovědět
❌➗➕➖ 07/06/2026 - 14:06

KSČM je občansky ta nejzajímavější strana, protože ten zbídačený národ a stále horší prolhaný, koloniální a válečný režim lidé už prostě nechtějí a roste národní odpor. KSČM má proto i spoustu dobrých možností jak být společensky úspěšná:
1) Mít dobrý kontakt s Čínou a učit se tam, jak jim tam ta velmi úspěšná komunistická vláda funguje
2) Mít informační koncepci, jak občanům vysvětlovat, jak by ten budoucí socialismus měl fungovat a proč by to tak mělo být. Články o Číně jsou už teď bezva.. Zprávy a články o Kubě, a jiných kapitalisticky ohrožených, nebo okupovaných zemí, by byl velmi dobrý informační směr, který občany velmi zajímá a má i velmi dobré možnosti kritiky a zároveň i ukazování socialistické cesty, jak by to v těchto zemích mohlo správně být, a jak by to tam měli socialisticky správně dělat.
3) Provádět průkazně doloženou kapitalistickou kritiku a určování hlavních kritických bodů režimu.Jakož i vyžadování nutných zásadních změn. Jako by měl prioritně být boj proti tomu nekontrolovatelnému podvodnému volebnímu systému a dosazování těch koloniálních šašků.. Vyžadování zavedení průkazně nemanipulovatelné volební procedury a vysvětlování, proč je ten současný systém občansky úplně na nic, a proč a jak je možná volební manipulace.
4) Kritika té koloniální diktatury, jako je to i historicky doložené, jak ten kapitalistický kolonialismus v Africe fungoval způsobem otroctví, misionářství a peněžní cenové a tržní diktatury.. Násilí a vykrádání je až do dnes ten hlavní kapitalistický existenční zdroj.
5),Vysvětlování proč je nutné zavádění bankovní demokracie a mezinárodní bankovní konkurence a proč je nutné mít svobodu mezinárodních měn, zlata a trhů. Jako to Čína a Rusko, BRICS úspěšně provádí a rozšiřují. Existuje i spousta dalších zpravodajských možností, co lidi režimově hodně bolí a hodně zajímá: Zdravotnictví, pojištovny, potraviny, doprava, a prostě všechno co národ neustále vykořisťuje, aby lidé věděli co a kdo je omezuje, okrádá a vykořisťuje, a mohli se i bránit…

Odpovědět
SV SLOVO VOLIČÚ 06/06/2026 - 19:08

SV avantgarda kritizuje KSČM a vzpomíná, na dobu,kdy komunisté uměli vyřizovat vše za dělníky a chtěli za to loajalitu
?!
Bohužel to přehnali a chtěli ji násilím.Nepustili lid do zahraničí,aby zjistil bídu kapitalismu a přivezli domu vše co potřebovali a ještě by si tam lidé u zlotřilych kapitalistu vydělali kupu peněz.
Naše Anička vypráví,jak pracovala v přístavu a koupila si tam za to automobil.
Dnes máme příležitost to napravit , ale jakoby nikdo zase nerozuměl programu PENIZE(PNZ) navrženém pro tzv **zastupitele***,kteří ničemu nerozumějí a tak si dělají co chtějí a to ještě blbě.
Pan Ing.Blahynka,který má možná 100 000 posluchaču se stará o změnu a píše
***Ing.Blahynka-analyza kam jdou prachy komu ONI slouží a co s tím***to si dejte do hledáčku.
Pokud by tedy někdo z voliču chtěl změnu je cesta výroby vlastního programu jako návrh pro tzv zastupitele doslova pohroma.
Poprvé v historii republiky definují sami voliči co po zastupitelích vlastně chtějí.To je to co pan Ing,zjišťuje,že doposud chybělo.
Nepomůže totiž založit další stranu na př.iniciativou SV ,ale lepší bude požadovat plnění toho co voliči sami chtějí a sepiši ve vlastním zájmu ,do návrhu programu.
Pokud by SV tj Síla VOlIČÚ sama převzala v parlamentu plnění svého programu,staly by se tzv zastupitele zbyteční a nebylo by třeba je dále živit,když se od dělníku (voliču)hledí co nejvíce sami oddělit svými bobkovými listy a jejich peníze by pak mohli odevzdat činitelům SV a hotovo.
Mohli by všichni odejít domu za vedení Tunededka a ODS nebo do svého pekla kapitalismu pro satanisty a jejich poddupniky,no ni?

Odpovědět
SV SLOVO VOLIČÚ 06/06/2026 - 16:21

PŘÀNI PANA PUKAVCE PREVZIT Z SV(8.4milionu voliču ,dělníku)BOHUZEL PROZATIM SPLNIT NIJAK NETOUŽIME.PROČ
?!
Oproti bohaté KSČM vlastníci prý dodnes 85 nemovitosti a milionové příjmy z nich ,kde funkcionáři trpí strachem,že přijdou o své miliardové majetky,které možná patří nám lidu nemáme ANI KORUNU v rozpočtu a to jsou oni,kteří se schovávají před svými dělníky (voliči) ve svých kancelářích ,neberou telefony a místopředseda byl zvolen za to,že zasklil Svatý program dělníku PENIZE (PNZ) a nezahajil o nem diskusi a tak zuřivě se fakto háji kapitalisty s jejich modelem předpotopního kapitalismu bez přivlastkú neboli skrupuli.
No mohli bychom říci dělníkům,aby se dále nenechali okrádat a za svoje hlasy chtěli od pobouchaných ZASTUPITELU penize a dali je co budžetu SV,ale co z toho,když nikdo z nich žádné peníze nechce to co mají prý STAČILO a to je tak celé,no ni?

Odpovědět
SV SLOVO VOLIČÚ 06/06/2026 - 09:22

DRAHY PANE PUKAVCE,DELNICI (voliči) VČETNE KSČM JAKOBY NECHTELI POCHOPIT,ŽE JSOU ŘIZENI DVEMA ZPUSOBY
?!
Je to
A.Podvody ,které u dolaru trvají více než 100 let a to za potlesku dělníku. Ten se začíná hroutít a tak nastoupila ideologie války.
Bé.Penezi (hotovosti)a tu se nyní pokusí kapitalisti TOTALNE ovládnout pomocí banksteru.
Není divu,že strejda Puťka a čiňani se brání a budou bránit dále.
Funkcionáři KSČM už pochopili,že musí nějak ty dělníky zaujmout jinak je kapitalisti budou ničit na prach,ale nemají odvahu poznat jak a v diskusi se asi nehodlají objevit,
Vyhýbají se dělníkům zuby nehty a nejsou prozatím stále schopni s nimi diskutovat o budoucim systému ať je jakýkoliv..
Píšete,že SV má převzít řízení a dát fleka zelené okurce KSČM.Na to kapitalisti čekají a už pan řezník Vidlák zažil,že ho zezadu rozmaširoval jeho kamarád cenzor ADOLF na sračku a KYVALOVE z jeho http://www.litterate.cz mu radostné za to tleskají tlapičkami dodnes.
Nezbývá,aby jsme si vymysleli něco nového. To jde jedinym zpusobem V DISKUSI a pokud možno nejrychleji jinak nás oberou jako za FUJERA válečnými přípravami a nahé ve válce pozabíjí.
To je ideologie po lopatě a tak je třeba jít vpřed a nezastavovovat se ,no ni?

Odpovědět
❌➗➕➖ 05/06/2026 - 11:29

KSČM je občansky ta nejzajímavější strana, protože ten zbídačený národ a stále horší prolhaný, koloniální a válečný režim lidé už prostě nechtějí a roste odpor. KSČM má proto i spoustu dobrých možností jak být společendky úspěšná:
1) Mít dobrý kontakt s Čínou a učit se tam jak jim tam ta velmi úspěšná komunistická vláda funguje
2) Mít informační koncepci, jak občanům vysvětlovat, jak by ten budoucí socialismus měl fungovat a proč by to tak mělo být. Články o Číně jsou už teď bezva.. Zprávy a články o Kubě, a jiných kapitalisticky ohrožených, nebo okupovaných zemích, by byl velmi dobrý informační směr, který občany velmi zajímá a má i velmi dobré možnosti kritiky a zároveň i ukazování socialistické cesty, jak by to v těchto zemích mohlo správně být, a jak by to tam měli socialisticky správně dělat.
3) Provádět průkazně doloženou kapitalistickou kritiku a určování hlavních kritických bodů režimu.Jakož i vyžadování nutných zásadních změn. Jako by měl prioritně být boj proti tomu nekontrolovatelnému podvodnému volebnímu systému a dosazování těch koloniálních šašků.. Vyžadování zavedení průkazně nemanipulovatelné volební procedury a vysvětlování, proč je ten současný systém občansky úplně na nic, a proč je možná manipulace.
4) Kritika té koloniální diktatury, jako je to i historicky doložené, jak ten kapitalistický kolonializmus v Africe fungoval způsobem otroctví, misionářství a peněžní cenové a tržní diktatury..
Vysvětlování proč je nutné zavádění bankovní demokracie a mezinárodní bankovní konkurence a proč je nutné mít svobodu mezinárodních měn s trhů. Jako to Čína a Rusko, BRICS úspěšně provádí..
Existuje i spousta dalších zpravodajských možností, co lidi režimově hodně bolí a hodně zajímá: Zdravotnictví, pojištovny, potraviny, doprava, a prostě všechno co národ neustále vykořisťuje, aby lidé věděli co a kdo je omezuje, okrádá a vykořisťuje a mohli se i bránit…

Odpovědět
SV SLOVO VOLIČÚ 06/06/2026 - 10:52

Co z toho,když funkcionari KSCM mají buď zakázáno nebo se neumeji zúčastnit zdejší diskuse a tak ztrácejí kontakt s voliči.
?!

Odpovědět
SV SLOVO VOLIČÚ 04/06/2026 - 22:21

ZDÁ SE,ŽE I NOVE VEDENI NECHCE DALE ROZPOZNAT ROZDIL MEZI RETORIIKOU A REALITIOU A TO JE DALŠI CHYBA
?!
Poznáme to totiž tím ,že nový predseda se i přes velké množství komentu u SVEHO oslavného článku ke zvoleni se nedokázal ozvat TADY do diskuse a aspoň poděkovat za zájem a tak vlastně deklaroval ,že voliči SV snad celé KSČM pohrdá a bude je dále programovym způsobem ignorovat😇💇😭!?.
První místopředseda prý nadále nesmí zastupovat v pondělí na sekretariátu strany případně nepřítomného předsedu a ASV má zkušenosti,že ani zvolený místopředseda ,který se měl starat o voliče nezvedá telefony a když jsme mu dali pod jeho článek TADY návrh programu SV PENIZE (PNZ)vubec nereagoval a prý proto byl snad znova zvolen?
Je dost možné,že NIKDO z verchušky KSČM zdejší diskusi buď nesmí nebo prostě nečte a tak chtějí funkcionáři vše co je tady v diskusi napsáno plošné ignorovat a domnívají se snad ,že STAČILLO nebohých asi prý 4,6?procenta k tomu přesvědčit voliče ,že existuje dávno uběhlý NARATIV automatické podpory KSČM ,což je další základní chyba v pořadí chyb,kdy v zahraničí už začínají vycházet články o tom ,že se komunisté v Česku dali vymanévrovat de fakto už dnes do ilegality.
Jsou tedy sliby předsedy zase jen prázdná rétorika a nic z toho?
Pohrdají voliči prý STAČILO a strejda Vidlák teď staví prý projekt SYPKA ,kde bude nové náboženství a kazatelna poté,když ho místní farář vyloučil z náboženství prý za upálení členky avantgardy SV Aničky z KSH,kterou na jeho webu pohrdají. nádavkou AničkA HUSITKA

Odpovědět
přehodný člověk 04/06/2026 - 12:18

Ten článek bych si rád přečetl, nepotřebuji k tomu ale tištěnou Naší Pravdu, stačila by tahle v elektronické podobě.
Ještě poznámka. Kdy si konečně Naše Pravda uvědomí, že její tištěná podoba, je finačně značně ztrátová, a že kvůli zaprděným dědkům ji není třeba tisknout, navíc elektronická podoba umožňuje ohlasy čtenářů.

Odpovědět
koma 04/06/2026 - 13:03

Pokud je to dobře zorganizované, ta za tu cenu za jakou se to prodává se do ztráty dostat nutně nemusí, klidně mohou být někde kolem nuly. Myslím že autorům za články moc neplatí, většinou jim to asi dávají zadarmo. A na internetových stránkách není reklama, takže ty ziskové taky nebudou (a i kdyby tam byla, tak myslím že návštěvnost moc velká není). Navíc příznivců je tak málo, že i ty staré si musí udržovat. Pokud by dali všechny články na internet, asi by museli zmenšit náklad tisku a vzrostla by cena za vytištění kusu, a pak by ten tisk ve ztrátě byl určitě. Přetít úplně na internet by bylo zajímavým experimentem, ale zda by se to vyplatilo, to lze odhadovat jen těžko. Možná by bylo zajímavé i zkusit sem normálně dávat reklamu. Nevybrali by moc, ale třeba by s tím stránky trochu zlepšit šly a možná by se i zvýšila čtenost. Cokoliv ale udělají bude experiment a nemusí to vyjít. A pokud tištěnou formu jednou zruší a ti co byli zvyklí ji odebírat přestanou, tak už je asi pak zpátky nenalákají. Asi se jim do toho rizika nechce.

Odpovědět
pukavec 04/06/2026 - 06:08

„Roman Roun: Musíme umět lidi zaujmout“
– – – –
Aby článek zaujal nadpisem, mělo by v něm být přímo naznačeno jak ty lidi chce zaujmout. Pokud jen konstatuje že je mají zaujmout, tak jen říká něco co stejně všichni ví. Článek jsem nečetl, ale takovýto nadpis mě odrazuje a říkám si, že to bude zase o ničem. Konstatování že musí lidi zaujmout mě tedy vůbec nezaujalo (nebo mě zaujalo jen jako objekt kritiky, což asi také nebyl cílený dopad). Takže moc slavně ta snaha zaujmout nezačíná. Uvidíme jak to bude pokračovat. Myslím ale že snaha zaujmout je zbytečná šaškárna. Pokud postavíte dobrý program a uděláte dobré návrhy řešení dnešních problémů, tak to lidi zaujme samo. Neřešte tedy jak zaujmout lidi, ale jak nabídnou řešení, které bude pro lidi přijatelné. Další námět na řešení je jak lidem vysvětlit vaše myšlenky. I to zaujmout může. Ale to zaujetí lidí by mělo být až druhotný důsledek. Pokud se z toho udělá to první, tak komunistická strana skončí jako reklamní agentura která propaguje produkt, který zaujme jen tou reklamou. Nebo to selže a nezaujme ani ta reklama, což je možná pravděpodobnější.

Odpovědět
mudrc 04/06/2026 - 13:28

Komunisti stále nechápou, že už nikoho nezaujmou a řešení nepřinesou vůbec žádné. Jejich čas definitivně skončil, což potvrdily již druhé volby, a další budou mít stejný výsledek. Pouze s tím rozdílem, že KSČM už získá 4 procenta jako naposledy, ale max. 2 procenta hlasů od zbytku gerontních sympatizantů KSČ(M). Zaplaťpánbůh.

Odpovědět
pukavec 04/06/2026 - 14:01

Rouna kritizuji, ale vy a vám podobní jste mnohem horší. Pořád kňučíte že to nebude fungovat. Ale nějak to fungovalo v minulosti a mělo možnosti se to zlepšovat. Kapitalismus se zhoršuje s tím jak neustále rostu rozdíly v příjmech i majetku (přestože rozdíly v práci a inteligenci jsou stejné). Jak to chcete řešit vy? Pokud někdo myslí že řešení zná, má právo ho prezentovat a prosazovat. To je demokracie. A že to nebude fungovat? To nemůžete vědět. Máte jen své přesvědčení a to mnoho neznamená. Nikdy jste neuvedl žádný racionální argument, maximálně zopakujete nějakou dávno vyvrácenou frázi či tvrzení. A komunisté ukazují, že jsou dnes demokratičtější než lidé jako vy. Pokud jde to, že mají málo procent ve volbách, tak o tom už se zde diskutovalo. Zkopíruju sem pár příspěvků z předchozích diskusí:
– – – –
Pravdu nelze posuzovat podle toho, kolik lidí v nějakou věc věří. Většinou můžete argumentovat u voleb, ale ne u pravdy. Tvrdit že je něco pravda, protože to tvrdí většina lidí je jedním z nejstarších a v mnoha učebnicích logiky popsaných argumentačních faulů. Většina lidí ve středověku tvrdila že Země je placatá a že lidé nemají dostávat mzdu, protože ekonomika by něco takového nikdy nemohla unést. Historie naopak ukazuje, že významná byla ta menšina, která měla odlišný názor a teprve o něm přesvědčovala ostatní. Naopak ti, kteří jen přebírají názor většiny jsou bezvýznamní.
– – – –
„Pro průměrného je přece splynutí se systémem tou nejjednodušší cestou k získání dojmu, že průměrný není.“
Citát z knihy: Triumf průměrného člověka, Ryszard Legutko
– – – – – –
Ale žádná změna nezačíná tím, že ji hned na začátku podporuje většina. Vždy trvá než si lidé uvědomí co je potřeba udělat. Myslíte když se mělo zrušit otroctví tak to většina lidí podporovala? Ani náhodou. Většina lidí to brala jako naprosto přirozený řád věcí, se kterým nejde a ani by se nemělo nic dělat. Jen několik málo lidí za to bojovalo a trvalo stovky let, než to došlo i ostatním. A stejně jako u komunismu (socialismu) mnoho pokusů o zrušení otroctví skončilo špatně a doplatili na to i nevinní. Chyby se dějí, ale i přes to je potřeba aby dějiny šli dál. Důležité je se z nich poučit a přitom nebýt zpátečníkem jako vy.

Odpovědět
přehodný člověk 04/06/2026 - 15:19

Čas neskončil, neb nezáleží jen na volbách.

Odpovědět
přehodný člověk 04/06/2026 - 15:14

Zatím nelze zaujovat negativní postoj vůči tomuto článku, když známe jen jeho nadpis, ale R. Roun by se měl alespoň vyjádřit ke komentářům k tomuto článku.

Odpovědět
pukavec 04/06/2026 - 16:02

Myslím že negativní postoj zaujmout lze. Zabývá se tím jak zaujmout a u článku prostě musí zaujmout už nadpis. Ten musí nalákat. Když odradí nadpis, článek už obvykle nedostane příležitost zaujmout, ať už je v něm cokoliv. Autor tedy požaduje něco, co viditelně neovládá.

Odpovědět
SV SLOVO VOLIČÚ 05/06/2026 - 05:34

Pukavec,jestliže voliče nezajímá změna systému na kapitalismus S PRIVLASTKY,což by mohlo přinést tzv Německé příjmy
?!
a dál i o tom nikdo z KSČM ,hlavně předsedy neumí mluvit,pak je jen jedna cesta.
Pukavče vysvětlete vedení KSČM ,když už tam nikdo nezná nemecky a nemají ani videt ideologa ,že privlastky najdou v ZZ sousedu,kteří válku prohráli a nynív jiném systému plavou proto v penězích a chtějí zase zbrojit jak za strejdy fujera a budete král.
Proč sabotujete program ASV PENIZE (PNZ)to je na ostudu,když ksCM nikde\o nepublikuje SVUJ.
Vylezte že svým programem nebo doplňte naš ASV už legendární program a ne pořád tu fňukat jak to nejde.

Odpovědět
pukavec 05/06/2026 - 06:06

Výjimečně uznávám, že to co píšete dává trochu smysl. Ale zkuste méně psát a mluvit o těch přívlastcích. Není to nich konkrétních a lidi z toho mají spíše srandu. Nikoho KSČM neznám, a nic jim vysvětlovat nebudu, ani si nemyslím že by to mělo smysl. Na druhé straně není tak jednoduché. Že nemají vidět ideologa? Schopný ideolog se najde tak jednou za několik století. Nemůžeme chtít zázraky. Jak jsou na tom s němčinou nevím, ale vím, že nemají zrovna nával nových členů. Kritizujete je za chyby a já souhlasím. Ale také uznávám, že udělat to správně není jednoduché. Navrhnu vám tedy tohle: Zkuste založit novou vlastní stranu, která bude mít ideálního ideologa a kde budou všichni umět německy. Nadávat na ostatní je snadné (také to často dělám). Ale vytvořit něco, to je o něčem jiném. Kritika je nutná, aby se vědělo o chybách. Ale pokud to přeženete, tak to nebude lepší, ale většina lidí se na to vykašle úplně (ano, vy jste výjimka, vás kritizuji tvrdě a neustále a pořád nic).
– – – – –
„Kritizovat – to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl.“
(Karel Čapek)

Odpovědět

Zanechat komentář