Odborář Dufek varuje ministra před radikálními protesty západního střihu

od redakce

Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek se před několika dny obrátil na ministra zemědělství Marka Výborného s tím, že by měl s odboráři jednat a snažit se napravit situaci v českém zemědělství a v cenách potravin. Ve své výzvě zmínil radikální protesty na Západě.
Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odboru ČR se na ministra obrátil už 5. prosince 2023 s požadavkem na jednání. Upozorňoval na nedodržování zákona o významné tržní síle a zákona o ochraně spotřebitele.

Na tuto žádost Výborný reagoval příslibem že k tomu dojde. Nedošlo, a to ani po opakované výzvě.

»Znepokojivá jsou různá vyhlášení o snižování cen potravin, která se nezakládají na pravdě. Obchodní řetězce se nechovají k občanům České republiky eticky a vytvořený oligopol svobodně diktuje své podmínky. Neméně problematický a varující je ekonomický propad zemědělských firem,« připomněl Dufek v otevřeném dopise. »Nechceme-li se dočkat obdobných protestních akcí jako v Německu, Francii, Belgii či v Holandsku, je zapotřebí jednat. A o to odborový svaz usiloval už svou výzvou,« dodal šéf ASO.

CELÝ DOPIS

O tom, zda byla vstřícnost odborů vyslyšena, budeme samozřejmě informovat. Zatím jsou na ministerstvu zemědělství hluší.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.