Protesty odsunuty. U zemědělců jen do 4. června

od redakce

Nejdříve odbory, pak zemědělci. Týden protestů se nekoná. Obě demonstrace padly v souvislosti se středečním ozbrojeným útokem na premiéra Roberta Fica. Agrární komora už ale nový termín stanovila na úterý 4. června. Ten odborářský zatím známý není.

Jako první oznámil zrušení účasti na demonstraci v úterý 21. května v Praze nejsilnější český odborový svaz OS KOVO. »Důvodem je vážná situace a napětí, které nejen ve slovenské společnosti způsobil ozbrojený útok na předsedu vlády SR Robert Fico. Jsme zděšeni událostmi u sousedů, které mají pochopitelně velký vliv i na atmosféru v České republice. Různé názory a politické postoje nesmí být důvodem k násilí v jakékoliv podobě. Jako odboráři a občané máme zájem na uklidnění situace,« vysvětlil ve svém prohlášení. »To ale neznamená, že OS KOVO bude mlčet k asociálním krokům a návrhům kabinetu Petr Fiala. Nesouhlasíme s nimi a využijeme všechny zákonné způsoby, jak je zastavit,« stálo v něm také.

Po tomto prohlášení demonstraci zrušil její pořadatel, tedy Českomoravská konfederace odborových svazů, jíž je OS KOVO členem. Bez účasti kováků by to bylo fiasko.

Den na to také zemědělci odvolali protest, který se měl konat příští středu. I oni chtějí uklidnit situaci po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. Uvedla to Agrární komora. Nový termín stanovila na úterý 4. června.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.