STAČILO! a frakce… aneb program za koryta nevyměníme!

od redakce


Prohlášení Kateřiny Konečné a Ondřeje Dostála (oba STAČILO!) k rozhodnutí stát se nezařazenými europoslanci.

My, europoslanci zastupující vás, naše voliče, ve STAČILO! – Kateřina Konečná a Ondřej Dostál, máme po měsíci od voleb do Evropského parlamentu a turbulentním vývoji na poli frakcí stále jasný a zásadový postoj. Platí jasná pravidla, která jsme si řekli na začátku naší cesty za zastupováním zájmů českých občanů: Za prvé – rozhodně nevyměníme náš program, pro který nás lidé volili, za teplá místečka. Za druhé – budeme jednat společně, nerozdělíme se. Kde bude jeden, bude zároveň i ten druhý. 
 
Nejnadějněji to vypadalo s konzervativně levicovou frakcí, kterou začala skládat Sahra Wagenknechtová. Čekalo se mj. na rozhodnutí slovenského SMERu, který ovšem dal nakonec přednost socialistické frakci (S&D), kam si dal přihlášku. Nová levicová frakce tedy nevznikla. Logicky se nám tudíž nabízela účast v rámci frakce Levice (The Left). S ní jsme se sice v některých otázkách (Green Deal, migrace) neshodovali ani v minulém období, nicméně na rozdíl od ostatních měla tu výhodu, že byla konfederální. Tedy to, že jste na věci měli jiný názor nebylo důvodem ke kárání či vylučování. To se ovšem těmito volbami změnilo. Nemohli jsme podepsat politické prohlášení, v němž je posílení Green Dealu, migrace a v němž není dostatečně kladen důraz na mírovou politiku. Jednoznačně odmítáme vojenské řešení ukrajinského konfliktu a další posílání zbraní nakoupených za peníze, které pak chybí třeba ve zdravotnictví. 
 
V tuto chvíli tedy míříme mezi nezařazené poslance. Ano, je to pro nás limitující, ovšem v rámci neformální spolupráce – např. s těmi, kteří byli připraveni utvořit novou frakci – jsme připraveni hledat průniky a podávat návrhy tak, abychom naplnili co nejvíce z našeho volebního programu. Ten je postaven na třech pilířích – důsledně mírové politice, zásadní obhajobě zájmů ČR (tedy méně Green Dealu i STOPka migraci nebo zrušení práva veta) a sociální oblasti. 

Přečtěte si další články

3 komentáře

ANNA z KSH 14/07/2024 - 06:06

NA JINYCH WEBECH KDE NEJSOU BLOKOV@NY VEDENIM DISKUZNI RUBRIKY paní s KAČENKO

se objevuje zesilující kritika vaší strany, která se přeměnila na sbernu funkcinařské buržoasie a vy prý jste organizačni Nemehlo,neboť prý u vás NIC nefunguje ,ani vás celý aparát,sekretariát je nebožtík,funkcionář mající na staroti voliče prý není nikdy na telefonu,nikdo neví zda vubec dodržuje či má pracovní dobu a za co je vlastně placen.
Funguje jen prý pan HISTERIK a ten ve svých tv simultankach vypráví,jal se pusinkoval s Fidelem a za to ho mají voliči obdivovat ,místopředsedu strany nikdo nezná neboť prý je snad taky nebožtik a když jste někde v prachu tak tam u vás prý myši mají REJ.
Za každým funkcionářem stojí prý jakýsi starý komunista jako tzv TAJEMNIK a dává pozor,aby se tady v diskusi nikdo z funkcionaru nemohl objevir\t a neprozradil jak je to s tím vaším bobřikem mlčení.
Je to pravda nebo ne ,paní soudružko,tak co bude ten MIR,nestačilo vám , ze 6 000 pracujících z hutě Liberty bylo vytunelovano na plech a sbírají se peníze jen na tanky a z čeho pujdou ty stroje vyrobit,když ocel je vytunelována hned po uhli.,jako by to řídil metodou CHUCP sám Aspen Institute.
Na diskusi nad Programem VOLICU s dobrou značkou PNZ šteka tak jedině pes ,neboť žadne voliče prý nepotřebujete ,no ni?

Odpovědět
ANNA z KSH 12/07/2024 - 11:05

Paní s.Kacenko,SV VIDÍ JAK NASI PRŸ ZASTUPCI NEDOkÀŽI ROZEZNAT ROZDIL MEZI RETORIKOUa REALITOU!

Skutečnost je taková že by se tady mohl objevit v diskusi snad i pan O.Dostal a jako kovaný právník vysvětlit ,kde v našich v zákonech je ukryt ten POLICEJNI STAT a jeho režim ,který prý hodláte neotřesitelné dále prosazovat prý dokonce v EU jako SVUJ program což podpirate rozhodnutími zablokovat co největší množství zdejších diskusních rubrik🍒🔔💥🤐,neboť tak jak to vypadá snad máte předepsáno bojovat dokonce za mir!
Slezte z té lampy SV vás vidí ,no ni?

Odpovědět
ANNA z KSH 11/07/2024 - 19:29

Paní s.Kacenko,SLOVO ŘADY VOLIČÚ v zastoupení SV SI MYSLI,

že tam v tom EP si,mužete dát ty koryta klidne dát VYMENIT za to,že nám tu v republice pro celé vznikající SV tj Společenství Volicu zajistí tamni váš Parlament změnu nynějšího republikového režimu z kapitalismu bez přivlastkú rozumíme si skrupulí na třeba i jiný druh kapitalismu,který by nekradl dvě třetiny našich příjmu a penzí.
Tak proč to nemáte ve vašem programu to je prý pro voliče velká opravdu velká záhada ,vždyť SV je plně na platformě i vaší strany .
No nakonec máte pravdu s tím zablokování diskuzních rubrik ,které za članky chybi ,paní s předsedkyně ,aby jste se prý zpětnou vazbou mezi pracující a nepracujicim lidem dozvěděla tu skutečnou pravdu, což by mohl být malerur,no ni?
Co myslíte paní předsedkyně stačilo by to nebo ne?
Nejde náhodou o za 35 let o naše biliony korun?

Odpovědět

Zanechat komentář

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.