Také ve svém mailu jsem našel zprávu, jejíž předmět říká: »POZOR! POZOR! Týká se to nás všech!!!!«. V ní naleznete video s vystoupením slovenského europoslance Uhrika (Republika), ve kterém velmi emotivně popisuje, že na plénu Evropského parlamentu prošlo hlasování o změně Smluv o Evropské unii a jejím fungování, které mění EU na vojenskou federaci bez práva veta pro členské státy. Dodává také, že se má »posílit« například migrace, zrušit slovo muž a žena, ustanovit evropská vláda, prezident apod. Co je na tomto jeho vystoupení pravdivé a co nikoliv?
V prvé řadě je potřeba podotknout, že video pochází již z roku 2023 a je vlastně podáno tak, že věc je již hotová. Dva roky po odhlasování však většina změn neexistuje. Pojďme se věnovat stručně jednotlivým bodům, které Uhrik ve videu nastínil.
Má se zrušit jednomyslnost hlasování a právo veta v imigrační, zahraniční a daňové politice. Změna Smluv se má týkat i jednomyslnosti, kdy je záměr zavést v některých otázkách hlasování takzvanou kvalifikovanou většinou. To ale není případ zmíněné unijní imigrační a daňové politiky. V zahraničních otázkách by se kvalifikovanou většinou rozhodovalo. Specifický návrh na změnu Smluv dává z přijímání kvalifikovanou většinou výjimku vojenským misím. V návrhu se skutečně vyskytuje, že místo Evropské komise má být Evropský prezident, Evropská exekutiva a exekutoři, ale má jít o přejmenování současných funkcí, nikoliv změnu jejich pravomocí.
Dále Uhrik hovořil o vytvoření »obranné unie« s vlastní evropskou armádou a bruselským velením. Ty se v návrhu také skutečně objevují. O nasazení vojenských jednotek by pak rozhodovalo »vedení Unie«, tedy všechny státy EU. Z evropských smluv se dle slov Uhrika mají vymazat slova »muž« a »žena« a na všechno mají být genderové kvóty. O tom se však v návrhu nehovoří, mluví se o podpoře genderové rovnosti. Pojmy »muž« a »žena« v novém návrhu zůstávají. Návrh pak skutečně posiluje migrační politiku. Mají se posílit nástroje, které už EU má, aby se zamezilo zneužívání občanství členských zemí. Návrh pak dále také mluví o posílení ochrany vnější hranice EU. V poslední řadě Uhrik hovořil o tom, že Brusel má převzít řízení zdravotnictví a školství v členských státech. Nic takového však v návrhu není. Stojí v něm to, že Evropský parlament navrhuje stanovit sdílené pravomoci ve věcech veřejného zdraví hlavně v případech přeshraničních hrozeb. Ohledně školství návrh mluví o stanovení pravidel pro přeshraniční uznávání známek a dosaženého vzdělání.
(lšu)
3 komentáře
EU a JEJI KOMISE SE UKAZUJE STALE VICE I PRO Českou REPUBLIKU a JEJI tzv DOMORODCE, VOLIČE NEBEZPEČNEJŠÍ..
?!
Londýnské kanceláře Rottschilda a Aspen institut,který pro uskutečnění doslova stále vice zákeřných plánu, školi své lidi,kteří jsou rozlezeni vsude na strategických postech statu mají tu špinu ve vhodném okamžiku uskutečnit nejen metodou CHUCPE dále salámovou metodou,ale i 6 zobecnelými prostředky řízení davu o kterých se ani tady nesmi nic psát.
EK LEJNO chce mermomoci EU ARMY a co myslíte se stane,když někdo bude protestovat proti jejich obludným plánum které mnohdy chtějí poškodit všechny členy EU a jsou původem u nenažranych kapitalistu z Rotschildova hnízda kukacčcich vajec,které se nyní chystáaji po masivnim propagandě GR televizev být doslova znovu zvolení.
Co jsme zajímavého, zažili dnes v noci za euveritelnou prasečinu dáme do ctvrtecni reklamy na tento časopis vycházející ve čtvrtek.
A budeme doufat,že EU ARMY nevznikne,neboť si nemyslete,že nebude nasazena proti státum,které včas z teto měnící se unie zla a války nevystoupí a budou muset být zmasakrovaný v brzké budoucnosti do mrtě pràve EU ARMY po které vola EK LEJNO prÿ za imperialistu Rottschilda. …
NIČENI SOLIDARITY ,VYTVÁŘENÍ VZOROVÉHO DIGITAÀLNiHO KONCENTRAKUCEN zUROU SE PROJEVUJE SVETE DIV. SE METODAMI PSYCHOLOGIE ,KTERÉ, JSOU OPRAVDU ZVRÁCENE a ZÚSTAVAJI VOLIČUM DO POSLEDNI CHVILE SKRYTY.
?!
Kdo by si to byl pomyslel,že sami voliči u D.S.řeznika odmítají vztekle žadat změnu kapitalistického,systému BEZ PŘIVLAS-TKU na systém s PRIVLASTKY,který u u sousedu ZPUSOBUJE o dvě třetiny vyšší příjmy a jen ohlupovani davu se dosahuje permanentne VZRUSTAJICI bídy.
Nic nepomáhá a i když v noci,kdy cenzor Adolf spí občas pronikne nás SV spolupracovník a napíše jim tam info,ráno je cenzor na nohou a vše zcenzuruje a pan D .S.reznik musí drzet hubuma krok.
Pane Vráble,kdy i tak vysvětlíte tomu predsedovim,že bez vystupu z EU s NATO tu bude brzy spálená země kdysi se jmenující Česko.
Nějak nechápu, proč se tu rozebírá nějaký dva roky starý projev, když máme rok 2025 a všichni víme, jak to dopadlo. A že ten pán, ať už je to kdokoli, měl v podstatě pravdu.
Komentáře jsou uzavřeny.