Nové technologie živočišné výroby

od redakce

Veletrh nových technologií živočišné výroby ANIMAL TECH se od 22. do 26. dubna na brněnském výstavišti koná společně s Národní výstavou hospodářských zvířat a Národní výstavou myslivosti.

Nosnými tématy veletrhu jsou chovatelství, genetika, veterinární lékařství, technologie a zemědělská technika pro živočišnou výrobu. Veletrh je určen především odborníkům – chovatelům, zootechnikům, zemědělcům a veterinárním lékařům. Drtí je nadnárodní nepříznivé ekonomické podmínky podnikání ve výrobě potravinářských surovin živočišného původu a potravin. Prodávají se nejčastěji v nadnárodních prodejních řetězcích za podmínek, které české producenty vytlačují z trhu.

V Brně se konají národní šampionáty masných plemen skotu, národní šampionát holštýnského skotu, národní šampionáty plemen jersey a brown swiss a národní šampionát českého strakatého skotu. Také mezinárodní setkání chovatelů plemene charolais »World Charolais Technical Congress«.

V rámci doprovodného programu Národní výstavy myslivosti probíhají na výstavišti oslavy 100. výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty. Součástí oslav je bohatý program, výstavy s unikátními exponáty, ukázky a vzdělávací aktivity. K vidění je tam tisícovka pestré palety druhů hospodářských zvířat a jedinečné přehlídka nejcennějších mysliveckých trofejí z celého světa.

(vž)

ILUSTRAČNÍ FOTO – BVV archiv

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.