Problém při nákupu po internetu řešila více než polovina lidí

od redakce

Problém při nákupu po internetu řešila více než polovina lidí. Nejčastěji šlo o nedodaný výrobek, když objednané zboží nedorazilo téměř 30 procentům Čechů. O něco menší počet lidí obdržel poškozený nebo chybně dodaný výrobek. Naopak nejmenší potíže jsou s reklamacemi. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

V ČR je mizivé procento lidí, které si ještě nákup v e-shopu nevyzkoušelo. Určitý problém mělo 53 procent lidí. Pětina z nich komplikace řešila dlouho, někteří udávají, že jejich problém doposud vyřešen nebyl.

“V on-line sektoru se pohybuje také množství podvodných obchodů. Zákazníci by se měli vyvarovat nákupů v e-shopech, které nemají na webu uvedené kontaktní údaje, obchodní podmínky, nabízejí zboží za podezřele nízké ceny a pouze jeden způsob platby, a to úhradu předem na bankovní účet. Na téměř 1500 rizikových e-shopů upozorňuje web České obchodní inspekce, jen od počátku tohoto roku jich přibyla více než stovka,“ uvedl marketingový ředitel Cofidisu Milan Bouda.

Na 26 procent nakupujících obdrželo chybně dodaný výrobek a stejný počet lidí řešil špatně dodanou velikost objednaného zboží. Z dalších problémů, se kterými se zákazníci při svých nákupech na internetu potýkali, uvedla pětina lidí nefungující produkt a téměř shodný počet špatnou nebo žádnou komunikaci s obchodem. Na opačné straně žebříčku jsou problémy s reklamacemi. Pět procent lidí uvedlo, že jim nebyla reklamace uznána, tři procenta zmiňují pozdě uznanou reklamaci.

Případné komplikace při nákupu se lidé snaží řešit nejčastěji se samotným obchodem, podle průzkumu tak učinilo více než 80 procent zákazníků. Pro více než čtvrtinu z nich je problém důvodem, proč příště v tomto konkrétním obchodu již nenakoupí. Jen mizivé množství lidí v řádech jednotek procent se obrátilo ohledně řešení problémů s nákupem na další subjekty, jako je ČOI, finanční úřad nebo dokonce soud.

Umírnění jsou zákazníci i v případě svěřování se a hodnocení při neúspěšném internetovém nákupu. Pouhá dvě procenta dotazovaných po negativní zkušenosti napsala recenzi na webový srovnávač. Stejné množství lidí poskytlo recenzi na sociálních sítích. A ani rodině či známým se Češi příliš nesvěřují. O svých potížích s nákupem se podělilo se svými blízkými mizivé procento dotazovaných.

(čtk)

Přečtěte si další články

4 komentáře

PetJednaLenin 08/05/2022 - 22:18

CEKISTE NEPOCHYBUJI

Známá 4letá Alisa z podzemí Azovstalu, už je evakuovaná v Záporoží. Ale nic tady není jen tak. Její mámu zadrželi v nacistickém filtračním táboře. Co s ní Rusové udělali není známo. Zlociny euroasijske hordy….

A kterej pes dnes dostal vyznamenání a ještě mu u předání od prezidenta🇺🇦 asistoval premiér🇨🇦? Ano správně :)). Ano pejsek Patron, hrdina minohledac….

Rambo 36, režie Ramzan Kadyrov. Již brzy na ČSFD ;). TikTokeri Cecenci tentokrat nestrili v prazdnem baraku, ale v lese…..

Hluchiv v Sumské oblasti🇺🇦. Starý židovský hřbitov po “příletu” ruského světa. Horda bud bombarduje, nebo nastrazi granaty…..

Čerepovec🇷🇺, další vojenská správa pro odvod do armády v plamenech. Obyvatele ruZZkeho sveta radosti hazi molotovy…..

jmm 08/05/2022 - 17:08

Koupil jsem motor. sekačku s pojezdem.Měla záruku 7 let….
Při reklamaci pojezdu, po 3 letech provozu, mi ji odmítli uznat “Prý je je to opotřebováním”.
Už tam nic nekoupím, jen náhr. díly-opravuji si ji sám…;-)

PetJednaLenin 08/05/2022 - 16:13

CEKISTICKY HNUS HNUS HNUS

Vyšetřování @theipaper odhalilo 66 táborů v odlehlých částech Ruska, kam byly odvlečeny tisíce Ukrajinců, když regionální úředníci plnili příkazy z Moskvy, aby je rozehnali po celé zemi.
Výsledky jsou šokující a ukazují první důkazy o velké operaci s cílem rozšířit Ukrajince po celém Rusku – na místech táhnoucích se přes Ural až na východ až na vzdálený poloostrov Kamčatka.

Existuje dostatek důkazů, že tisíce Ukrajinců byly odvlečeny do Ruska pod nátlakem. Jsme velmi znepokojeni, že se to děje.“

Přeživší z Mariupolu byli dokonce po týdenní cestě až na samý konec Transsibiřské magistrály odvezeni do odlehlého hotelového komplexu u Vladivostoku. Kancelář starosty Mariupolu říká, že byli ponecháni izolovaní, bez dokumentů a peněz.

Pokud jsou k dispozici údaje, moje analýza naznačuje, že ve 38 táborech je 6250 lidí, včetně 621 dětí. Ve více než třetině z 66 táborů jsou lidé z Mariupolu. Pokud Rusko vzalo z Ukrajiny milion lidí, mohlo by mít tisíce těchto míst.

Atd atd atd zlociny

PetJednaLenin 08/05/2022 - 15:56

BOLSEVICI RADI HAMAS

V Gaze se v ulicích slaví a rozdávají se sladkosti. V izraelském Eladu totiž dva teroristi se střelnou zbraní a sekerou zavraždili tři čtyřicátníky. 16 židovských dětí dnes přišlo o otce.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.