Barcelona Gipsy balKan Orchestra míří k nám

od redakce

Mezinárodní kapela Barcelona Gipsy balKan Orchestra míří 9. září do brněnského klubu Fléda! Sedmičlenné uskupení soustředěné v Barceloně představuje to nejlepší z žánru world music.

Jejich tvorba je ovlivněna prvky tradiční hudby z Balkánu, Blízkého východu a také Středozemí. Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří hudebníci ze Španělska, Itálie, Francie, Srbska, Řecka a Ukrajiny, rozmanitá je také jejich paleta hudebních nástrojů od houslí, klarinetu až po perkuse a akordeon. Stejně pestrá je muzika, kterou vytvářejí vyvolávající hluboké emoce i frenetický taneční rej, rytmy jejich písní míří až do srdce.

Za dekádu své existence stihla kapela vydat šest alb, navštívit více než 40 zemí a získat desítky milionů zhlédnutí na YouTube. Návštěvníci se těší na ukázky z dlouho očekávané sedmé řadové desky.

Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří italská zpěvačka Margherita Abita, srbský kontrabasista lvan Kovačević, francouzský kytarista Julien Chanal, ze Španělska pak pochází houslista Pere Nolasc Turu, akordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a perkusista Albert Enkaminanko.

Po Brnu vystoupí tento orchestr také v Praze, v Lucerna Music Baru 10. září.

(vž)

FOTO – Dani CARBONELL

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.