Sting se svou popovou alchymií zavítá na podzim opět do Prahy

od redakce

Britský zpěvák, baskytarista a skladatel Sting vystoupí 28. října v pražské O2 areně na koncertu My Songs. V roli hosta se objeví jeho syn, písničkář Joe Sumner. Stingův koncert, nazvaný podle jeho alba z roku 2019, bude podle pořadatelů dynamickou show, v níž zazní jeho nejoblíbenější písně, které napsal jak s kapelou The Police, tak jako sólový umělec. ČTK o tom za pořádající společnost Live Nation informoval Ondřej Pojzl.

»Stingův koncert v londýnském Palladiu s hity jako Fields of Gold, Shape of my Heart, Roxanne nebo Every Breath You Take popsal The Telegraph jako ‚vzácnou lahůdku‘ a The Guardian Stinga ocenil jako ‚téměř bezkonkurenčního‘ s dokonalou popovou alchymií,« uvedl Pojzl.

V Česku je Sting poměrně častým hostem. V roce 1995 jsem ho viděl, a hlavně nábožně poslouchal v pražské Sportovní hale. (Mimochodem v songu I Hung My Head, z alba Mercury Falling, jsem se u bubeníka nemohl dopočítat dob, protože pravidelný čtyřdobý takt je tam rafinovaně rozhozen.) V roce 2017 hrál na Metronome Festivalu na Výstavišti v pražských Holešovicích, v listopadu o rok později s jamajským rapperem Shaggym bavili, rozezpívali a roztancovali zaplněné pražské Forum Karlín. V minulosti hrál také v Ostravě. V červenci 2019 měl vystoupit v moravském Slavkově, ale koncert byl už třikrát odložen, naposledy na 31. července 2022.

Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Sumner, hraje kromě klasické a basové kytary i na klavír, mandolínu, harmoniku, saxofon i flétnu, zvládne i exotické nástroje. Jeho hudební záběr je velmi široký, sahá k loutnovým suitám Johanna Sebastiana Bacha, jimiž si procvičuje prsty, či k arabské hudbě. Stingova hudba má kořeny v jazzu, který hrával ještě jako neznámý učitel z britského Newcastlu.

Jeho cit pro nervní rytmus našel využití v kapele The Police, která hrála rock zkřížený často s reggae. Jazz si vychutnal později na sólové dráze, když na něj narouboval chytlavé melodie v raných albech The Dream Of The Blue Turtles (1985) či Nothing Like The Sun (1987). Další ze svých hitů, Desert Rose, zase nahrál s alžírským zpěvákem Chebem Mamim. A kdo by neznal proslulý »flák« Englishman in New York…

Vstupenky v cenách od 1490 do 2290 korun jsou v předprodeji od 3. června, je otázka, jak dalece bude u českých Stingových fanoušků tato cena schopna konkurovat očekávanému dalšímu zdražení energií a vůbec všeho.

Miroslav Kantek

Přečtěte si další články

8 komentáře

jmm 06/06/2022 - 23:39

Nejsem žádná starej blbec

Xaver 06/06/2022 - 21:55

Milouš Jakeš poskytl rozhovor XTV (2018).
Byl konfrontován s invazí vojsk Varšavské smlouvy, dobou tuhé normalizace i současností.
Předvedl svůj nezaměnitelný myšlenkový styl i názorovou konzistenci.
“KRYLA mám rád, poslouchám jeho písničky,“ řekl a k jeho textům doplnil: „Nikdy jsme se tomu nevěnovali. Asi jsme měli víc omezit některé výstřelky. Rozčilovali mě takoví, co nezpívali pravdu.“

Kocek 06/06/2022 - 19:35

Piste take o SPORTU!
Hokejiste maji medaili, fotbaliste Silhavemu zahrali.

Ale ten HLOZEK, jako ve 20ti vydelavat do kapitalistickeho zahranici? Ja ho posunu….
Sparta CKD, nase Dukla, ve 33ti mozna ven a platit Pragosportu.

Takovy slavny JAGR. Po tricitce se mohl z Kladna sourat do Norska. Splatit vlasti ty skoly a vychovu.

neReal 06/06/2022 - 14:20

ZA BABISE BYLO LIP!

“ANO, vzniklo to spontánně. Ukázka statecnosti”.
Denně píší stovky lidí, autentičtí lidé.

Poslední zhasne.
KSČM je demokratická strana.
Komunismus je sexy.

To si nemuzete nikoho v dresu KSC sehnat nebo zaplatit jako Bures ?!?!
Aby jste se pochvalili nebo nekoho vytrolili ?!

FOTKY VIDEA.
Michal Kostka panic, Marta Semelova starsi, Jan Klan velky. Vite co.

jmm 06/06/2022 - 12:46

Hm,hm,hm…
A já myslel, že to je “Stinger” (FIM-92 Stinger)-ty se mi nelíbá, ale
na Stinga bych možná zašel.:-))

garfield 06/06/2022 - 17:39

jmm – a já jsem myslel,že jako komunista preferujete pokrokové ,,Vesjolye rebjata,Muslima Magomajeva,Editu Pjechovou,” a ne nějakého úpadkově kapitalistického Stinga :) aby vám to soudruzi nevyčetli !

Gustav®️ 06/06/2022 - 18:48

Si dedek dela srandu.

Doma si pousti Zoltyj parachod, magicke:
„Ja savětski čelověk, konstruktěr i inženěr / u měňja jest balšoj plan, ja pastrojim parochod“. A refrén: „My pastrojim žoltyj parachod / my pastrojim žoltyj parachod“. 🚂

A ujizdi na DDT a Mashina Vremeni.
Vis ze Alla Pugaceva ma 74r jako nase Helenka? (osly mustek k Alexandrovcum). 🎸

Xaver 06/06/2022 - 21:54

Milouš Jakeš poskytl rozhovor XTV (2018).
Byl konfrontován s invazí vojsk Varšavské smlouvy, dobou tuhé normalizace i současností.
Předvedl svůj nezaměnitelný myšlenkový styl i názorovou konzistenci.
“KRYLA mám rád, poslouchám jeho písničky,“ řekl a k jeho textům doplnil: „Nikdy jsme se tomu nevěnovali. Asi jsme měli víc omezit některé výstřelky. Rozčilovali mě takoví, co nezpívali pravdu.“

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.