Autokino pod chladicími věžemi JE Dukovany

od redakce

Na projekci devíti převážně domácích filmů se chystají od pátku 18. srpna návštěvníci letošního Letního kina a autokina pod 125 metrů vysokými chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. Ve třech pátečních a sobotních večerech zájemci uvidí české filmové komedie, akční filmy i oblíbené pohádky nejen pro děti. Poslední filmový večer připadne na sobotu 2. září.

Autokino Dukovany je díky největší pevné projekční ploše 16,4 x 7 metrů nezávislé na počasí. Jeho program neomezí vítr ani déšť. Kapacita parkoviště aut umožňuje vytvořit obrovské hlediště pro stovky vozidel a diváků. Návštěvníci, kteří se rozhodnou sledovat filmy z pohodlí svých vozů (v pátek jeden snímek a v sobotu vždy dva filmy), si naladí zvuk na svém autorádiu na frekvenci 88,8 FM. Při příznivém počasí mohou ostatní sledovat program pod širým nebem z připravených židlí.

Sezonní program zahájí v pátek 18. srpna filmová projekce české komedie z roku 2023 Buď chlap. Sobotní večery nabídnou návštěvníkům hned dva filmy po sobě. Díky tomu zazáří v dukovanském autokině během šesti promítacích večerů devět promítnutých snímků. Na programu jsou čtyři české a jedna francouzská komedie, dva akční filmy, animovaný fantasy film a tradiční česká pohádka.
Začátek projekcí prvního z dvojice sobotních filmů je plánován pokaždé od 20 hodin dle aktuálních světelných podmínek. Projekce následujících druhých filmů začne 15 minut po skončení filmu prvního.

Na místě si návštěvníci mohou pořídit stylové občerstvení i do okénka vozu. Další informace jsou na www.cez.cz/dukovany, www.aktivnizona.cz a FB profilu Infocentrum EDU.
Promítá Kinematograf bratří Čadíků. Vstupné je dobrovolné. V minulých letech návštěvníci přispěli např. na Konto Bariéry nebo na podporu technického vybavení dalešické lodní dopravy.

(vž)

ILUSTRAČNÍ FOTO – Jiří BEZDĚK

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.