Babiš má 14 nominací na šéfa ANO

od redakce

Bývalý premiér Andrej Babiš obdržel před sobotním celostátním sněmem hnutí ANO nominaci ze všech 14 krajů na funkci předsedy, kterou obhajuje.

Funkční období vedení a dalších orgánů ANO trvá do 17. února. Původně se měl republikový sněm uskutečnit koncem loňského ledna, odložen byl ale kvůli koronavirové pandemii.

Na pozici prvního místopředsedy získali nominaci bývalý ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a bývalá ministryně financí a nynější šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová, jež se však chce ucházet jen o post řadové místopředsedkyně. Havlíček obdržel nominaci na prvního místopředsedu v deseti krajích, Schillerová ve dvou.

Na řadové místopředsedy obdrželo nominaci osm členů, mimo jiné dosavadní místopředseda a bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec, který potvrdil, že se o funkci bude ucházet. Nejvíc nominací získala Schillerová, dále bývalý šéf Sněmovny a aktuální místopředseda ANO Radek Vondráček, který se ale podle dřívějšího vyjádření chce soustředit spíše na pozici předsedy sněmovního ústavně-právního výboru, a moravskoslezský hejtman a předseda školského výboru Sněmovny Ivo Vondrák.

Dalšími nominanty na místopředsedu jsou Havlíček, místopředsedkyně Sněmovny Jana Mračková Vildumetzová, ostravský primátor Tomáš Macura a s nominací z Olomouckého kraje též Jaroslav Faltýnek, bývalý první místopředseda hnutí.

Bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která je místopředsedkyní hnutí nepřetržitě od roku 2015, podle nedávného vyjádření nominace na krajském sněmu také obdržela, ale nepřijala je.

Na pozici člena předsednictva má nominaci 15 zástupců ANO. Jsou jimi Brabec, Mračková Vildumetzová, Schillerová, Vondráček, Vondrák a dále zlínský hejtman Radim Holiš a poslanci Jaroslav Bžoch, Jana Pastuchová, Roman Kubíček, Ladislav Okleštěk, David Kasal, Jan Volný, Josef Bělica, Josef Kott a Zuzana Ožanová.

Podle stanov hnutí má předsednictvo předsedu, prvního místopředsedu, až čtyři místopředsedy a dalších až osm členů. Aktuálně má kromě předsedy Babiše tři řadové místopředsedy a sedm dalších členů.

(zmk)

Přečtěte si další články

2 komentáře

PetJednaLenin 10/02/2022 - 20:46

FALTÝNEK: Volal mi @AndrejBabis a ptal se, jestli si myslím, že ho v sobotu na sjezdu opět zvolí předsedou… chvíli jsme mlčeli a pak se začali řezat jak prasata. Ještě se mě zeptal, zda jsem někdy něco ukradl… ticho… a záchvat smíchu. Řeknu vám, je s ním fakt prdel s předsedou. Chtěl bych všem snímkům vysvětlit, že nejsme žádná strana, kde by se někdo volil nebo se snad o něčem hlasovalo. To je jen divadlo pro blbý. U nás rozhoduje předseda @AndrejBabis a my jsme jen bezcenná sebranka jeho psů. Nakope nás do zadku a my přilezem a lížeme mu kotníky.

Saša Morozov 10/02/2022 - 18:27

nedávno jsem se bavil s kamaráde,ze Slovenska a ten mi říkal:”Šaňo,Vy jste pěkní somári(oslové),my bychom na Slovensku si nikdy nezvolili presidentem rodilého Čechúňa,ne Maďara.Proto nechápu,proč si chcete zvolit presidentem rodilého Slováka”?Nemohu si pomoci,ale má pravdu.Pokud k nám přijede na kampaň pan A.Babiš,tak mu položím stejnou otázku s tím,že máme dost schopných lidí narozených v České republice-aby mohli dělat presidenta.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.