Bez obalu s Kateřinou Konečnou

od redakce

Ministr Blažek zlehčuje rozkrádání veřejných peněz

Jsem ráda, že i dnes čtete tyto řádky, kdy se podíváme hlavně na události v Brně! Chtělo by se říct: »Zase Brno, zase ODS a KDU-ČSL«. Nyní již rovnou obvinění z trestného činu. Firma Cestav, která díky nejnižší nabídnuté ceně vyhrála zakázku na rekonstrukci děkanátu Mendelovy univerzity, obdržela za svou práci 10,4 milionu korun.

Na realizaci zakázky si pak najala další firmy, ke kterým však již peníze nedoputovaly. Jednatelem firmy byl v této době Přemysl Růžička. A to nebyl nikdo jiný než lidovecký místostarosta obce Josefov u Hodonína.

Výmluvy lidovce Růžičky

Ten již v době, kdy zakázky se subdodavateli sjednával, věděl o tíživé ekonomické situaci Cestavu, kontrakty ale přesto uzavřel, ačkoliv si byl vědom, že firma nebude schopna plnit své závazky. Jak že to zní sedmé přikázání z desatera? Nepokradeš? Jeden z poškozených, majitel firmy Openblu, jež dodávala k rekonstrukci okna a dveře, hovoří o tom, že jeho firma z fakturované částky téměř půl milionu neobdržela ani halíř. Vyplaceni nebyli ani drobní živnostníci a řemeslníci, kteří na děkanátu opravovali podlahy. A jak celou situaci řešil Cestav a nyní obviněný lidovec Růžička? Nejprve výmluvy na skutečnost, že Cestav neobdržel peníze od Mendelovy univerzity, následně potom přepis celé firmy na bílé koně. Skutečně lidovecké řešení.

Cestav se vypařil

Poškozených živnostníků, jejichž ztráta se pohybuje v řádu statisíců, je v kauze hned několik. Další poškozené firmy pak za Cestav oslovil jistý Petr Cech, předseda stranické organizace ODS v Brně-Jehnicích, jehož manželka je krajskou zastupitelkou. Samozřejmě taktéž v barvách ODS. Manželé Cechovi spolu s Přemyslem Růžičkou pak zároveň plnili roli zakladatelů či správců svěřeneckého fondu PPC, pod který spadala síť stavitelských a developerských firem, která mimo jiné zaštiťovala – a teď asi nebudete překvapeni – rekonstrukci Mendelovy univerzity. V době, kdy již bylo jasné, že Cestav peníze subdodavatelům nevyplatí, následovala změna názvu firmy, přesun jejího sídla i změna majitele na neznámou osobu z Hodonína. Dalším novým jednatelem původní PPC Group byla poté nezvěstná osoba v hledáčku policie ze slovenské Skalice. Původní účetnictví PPC samozřejmě po převodu zmizelo. Firma následně zanikla v insolvenci a insolvenční správkyně kontaktovala, že žádnou z osmi firem, která podala trestní oznámení, není z čeho vyplatit, jelikož firma neoplývá žádným hmotným majetkem, který by se dal zpeněžit. Jak lidovec Růžička, tak občanský demokrat Cech se k celé věci odmítli vyjádřit. Další kauza s poškozenými osobami v řádech milionů, která podle všeho skončí zametená pod kobercem. A další ukázka politické kultury v podání současné koalice. Pokud lidé s takovým morálním kreditem tvoří vládnoucí koalici, pak se nedivím, že jsou u nich obyčejní lidé až na posledním místě.
Podiv ministra Blažka
A reakce ministra Blažka na dění v Brně? Obrovský podiv nad tím, proč se tolik energie upíná k Brnu a vyšetřování kauz v tomto městě. To se opravdu ministr spravedlnosti bude snažit marginalizovat kauzy, ve kterých vznikla živnostníkům škoda v řádu milionů? To se skutečně ministr spravedlnosti bude ptát, proč policie jedná v otázce kauz na magistrátu, kde jakožto primátorka sedí jeho stranická kolegyně Vaňková? Kauz, ve kterých zjevně figurují představitelé stran koaličních partnerů ODS? Mluvil by ministr spravedlnosti stejně, kdyby se stejná situace týkala jiných barev než těch, za které sám kope? Politika je také o symbolech a slovo často dokáže mnohé.

To, že ministr spravedlnosti ze své pozice kritizuje práci policie ve stále probíhajících kauzách, týkajících se představitelů vládní koalice, považuji za skandální. Že by se Blažek bál, co může vyplavat na povrch také na něj? Média totiž hned na počátku kauzy informovala o osobní vazbě Blažka na postavu Otakara Bradáče, tedy osoby zapletené v kauze s privatizací brněnských bytů. Některé věty z Blažkovy obhajoby poté působí vyloženě komicky. Např. když ministr spravedlnosti mluví o tom, že ještě nikdy nenastala situace, aby u kandidáta na ministra proběhla policejní prohlídka jeho kanceláře.

Tak vážně, pane ministře. Není to spíš tím, že celá vládní koalice je prohnilá, tak jako její základy v podobě představitelů na komunální úrovni? Vážně vypouštíte z úst slova o překvapení z toho, kolik odposlechů bylo v Brně instalováno, namísto vašeho vyjádření k tomu, že odposlechy odhalily potenciální trestnou činnost v podobě ovlivňování veřejných zakázek? Mimochodem, celou situaci nyní řeší Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, jehož činnost Blažek již v minulosti kritizoval. Jak nezávisle asi může tedy probíhat takové šetření? A jak se má v České republice vyšetřit cokoliv, když případy rozkrádání veřejných peněz řeší orgány pod přímým tlakem ministra spravedlnosti, který navíc celou věc veřejně marginalizuje? Další doklad naprostého úpadku politické kultury v podání vládního slepence jako vyšitý.

Rekordní hlasy pro Lulu

Nedávno jsem vás informovala o výsledku 1. kola prezidentských voleb v Brazílii, do něhož se probojoval radikálně levicový kandidát Lula da Silva a extrémně pravicový Jair Bolsonaro, za nímž stála zejména armáda. A já jsem moc ráda, že ve druhém kole voliči rozhodli o vítězi, kterým se stal Lula! V neděli 30. října pozdě večer byly v největší latinskoamerické zemi Brazílii spočítány hlasy a potvrzeno, že více než 60 milionů voličů odevzdalo svůj hlas bývalému levicovému prezidentovi Silva da Lulovi, který tak zvítězil. Získal 50,9 procenta oproti 49,1 procenta, které získal stávající ultrapravicový prezident Bolsonaro. I tak pro Lulu hlasoval největší počet voličů v historii Brazílie, a překonal tak vlastní rekord z roku 2006. Jair Bolsonaro v době, kdy píšu tyto řádky, výsledek voleb neuznal, a posílil tak obavy, že prohlásí volby za zfalšované. Ovšem řada mezinárodních pozorovatelů už potvrdila, že volby byly uspořádány řádně a spravedlivě a že nenašli nic, co by ohrozilo jejich integritu. Mezi prvními blahopřál Lulovi i americký prezident Joe Biden, blahopřál mu i francouzský prezident Emanuel Macron a samozřejmě levicově orientovaní prezidenti Latinské Ameriky. Argentinský prezident Alberto Fernandez napsal, že nyní »budou moci společně snít o dobrém budoucím životě«. Vítězství levice v Brazílii se tak přidalo k levicovým vítězstvím v Kolumbii a Chile a potvrdilo trend posledních dekád. Bolsonaro je prvním brazilským prezidentem, kterému se nepodařilo vyhrát ve druhém období. Zaplatil tak cenu za jedno z největších počtů úmrtí při pandemii koronaviru, kdy vinou jeho přístupu zemřelo víc než 680 000 lidí, rapidně se zvýšil počet lidí v chudobě a došlo k největšímu poškození amazonského pralesa v brazilské historii. Lula naopak slíbil obnovit sociální politiku praktikovanou v letech 2003-2010, kdy mnoha milionům Brazilců se podařilo vymanit z chudoby. Lula slíbil také okamžité zastavení ničení amazonských pralesů ve prospěch amerických podnikatelů.

Pozn. redakce: Pravidelnou rubriku Bez obalu s K. Konečnou (navíc doplněnou o další přílohy) si můžete pustit i online na sociálních sítích Kateřiny Konečné a KSČM. (Mezititulky redakce)

Přečtěte si další články

55 komentáře

Jan Gavroch 09/11/2022 - 21:32

Pan Skála nemusel sbírat podpisy na nějakém stánku.
Podpisy na podporu kohokoliv na kandidaturu na prezidenta ČR bylo možné poslat i e-mailem a to na PETIČNÍM ARCHU, který si může kandidát vytvořit , rozeslat a nechat poslat zpět
Odkaz na petiční arch paní VITÁSKOVÉ :
https://prezidentka-vitaskova.cz/…ry/
-petiční arch si stáhneme
-vytiskneme
-vyplníme dle pokynů
-pošleme na adresu kterou udá kandidát na prezidenta
—–Předpokládal jsem, že Skála poprosí o radu a pomoc advokáta Filipa. Ta volba prezidenta je zmanipulovaná tím, že server ( cenzor ? ) NIC.CZ zablokoval, podle toho co jsem našel na internetu,´
zhruba 1 600 webů a tím omezil komunikaci mezi tím,kdo chce kandidovat na prezidenta a jeho potenciálními voliči. Blokování informací kapitalistickými cenzory zajišťuje v USA a Britanii střídání JEN dvou stran – ale fašismus v těch státech není – kdepak.
Kubice byl v listopadu 1989 taxikář….. v prosinci 1989 , ještě před vánocemi by již policista. Kdo najal Kubiceho pro činnost policisty ?
Kubice ovlivnil volby, ve kterých by mohla zvítězit sociální demokracie s Paroubkem. Volby prezidenta – hlasy pro kandidáty počítal Kubice a Henych a některé kandidáty k volbám na prezidenta nepřipustili .

Rudý vítr 09/11/2022 - 18:04

Simon s Ferrym to nepochopíš že takový ubožáci běhají po zemi.Totalitu vymítá hlava z dálky vypadá jak p!ca a dojde blíž a je to pravda.

Fery 09/11/2022 - 18:54

Co to blabolis, větře z rudé prdele? Místo psaní hovadin na internetu jsi radši měl šlapat chodník a zajistit soudruhu Skalovi podpisy na kandidaturu, aby soudruh Skála a soudruzka Konečná nevypadali jako neschopní idioti:-)
Co jsi udělal pro Stranu, soudruhu?

Pokrok a důsledek sankcí a green dealu nezatavíš 09/11/2022 - 09:32

Ohřívárny byly součástí blahobytu chudých v Berlíně již od císařské éry, jako lidové kuchyně nebo noclehárny pro bezdomovci, jak píše “BZ”: před 100 lety jich bylo jen v hlavním městě asi 60.

V té době by však žádného německého politika nenapadlo odmítnout dostupný, levný dovážený plyn nebo ideologicky zvýšit cenu spolehlivých zdrojů energie nebo je sabotovat kvůli lživé zahraniční politice s dvojí morálkou – protože blahobyt jejich vlastních obyvatel byl středem pozornosti jak v Německé říši, tak ve všech následujících vládách. Dnes je tomu naopak.

DEMOGRACIJE 08/11/2022 - 22:24

Škoda padlých vlasteneckých kandidátů – Soros, Gates, ilumináti, EU, NATO to platili….

A už tady máme vězně svědomí. Pamatujete jak Havel s chátrou chodili vyhrožovat soudruhům z politbyra před baráky a úřady??!

Tušl a spol. pronásledovali za covidu lékaře Kubka. Čeká je další soud

Jan Gavroch 08/11/2022 - 21:20

Skála je zřejmě čestný a poctivý komunista důkazem je, že ho chce tajný kapitalistický soudce /soudkkyně a tajný kapitalistický státní zástupce/ zástupkyně, UMLČET. Pro nás by mělo být významné že , řekněme soudce, může vytvořit rozsudek- t. zv. trestní příkaz třebas po cestě v noci, ze záchodu a soudce nemusí svou oběť nejen vyslechnout ale ani vidět. Tato praxe je pravděpodobně z USA a Britanie.
Podle Římského práva ” nikdo nesmí být souzen aniž by byl slyšen”
Budem věřit tomu, kdo potlačuje silou informace nebo tomu, kdo nám informace předkládá a nechává na nás abychom si je mohli ověřit ?

Fery 09/11/2022 - 07:34

Bolševik Skála je neschopný darebák, který popírá zločiny komunismu. Stát musí trestat popírání zločinů nacismu a komunismu, aby se tyto odporné ideologie, co mají na svědomí milióny mrtvých, už nikdy nedostaly k moci.

Yurri Simon 09/11/2022 - 09:03

Přesně tak. Hlavně vůbec nechápu drzost stalinisty Skály kandidovat na úřad prezidenta této země..
Když – cituji:

“Sovětská vojska jsem brzy ráno 21.8.1968 osobně vítal na ruzyňském letišti, a to s ulehčením a radostí..”

Josef Skála

To nevymyslíš…! :)))))))

:-) 09/11/2022 - 10:44

No vida, jak osvíceným byl již rok po dokončení základní školy. Někomu je holt už od narození shůry dáno a jiný se narodí jako blb, žije jako blb a umře jako blb. Viďte? V tomto je příroda dost nespravedlivá.

Nesoudruh 08/11/2022 - 20:32

Rudý Prd si dělá srandičky. V socialismu už nedožije, ale čekistova riť se pořád nabízí

1 2

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.