Budete příští pondělí stávkovat? Chystáte se na demonstraci?

od redakce

V pondělí 27. listopadu by se Česká republika měla otřást nebo aspoň na chvíli zastavit! Přinejmenším pod vládním sídlem ve Strakově akademii apod. ministerstvy, odkud útočí na životní úroveň pracujících a jejich rodin v podobě tzv. konsolidačního balíčku. Chystají se stávky proti vládě Petra Fialy a demonstrace v centru Prahy.

Stávku připravuje hned několik odborových svazů. V průmyslu ji organizuje OS KOVO, který byl v rámci Českomoravské konfederace odborových svazů jejím iniciátorem. K němu se přidala i jinak konkurenční centrála Asociace samostatných odborů a velmi silné škodovácké odbory z Mladé Boleslavi. Do hodinové výstražné stávky se připojily také odborové svazy úředníků, dřevozpracujícího odvětví i kultury. Celodenní stávku vyhlásily odbory ve školství.

Pochod Prahou

Ti, kdo nezastaví práci nebo akce nepodpoří jen symbolicky například plackou či stužkou, se mohou zúčastnit demonstrace. Ta začíná ve 12 hodin na pražském náměstí Jana Palacha, odkud pochod vyrazí ve 12:30 ve směru na Malostranské náměstí, kde úderem jedné začnou projevy představitelů odborových svazů.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.