Byznysmeni z celého světa jednali v Pekingu

od redakce

Čínský prezident Si Ťin-pching se v pátek 28. března setkal s více než 40 vedoucími představiteli mezinárodních společností v Pekingu. Setkání se zúčastnili zástupci významných firem, včetně amerických společností, což signalizuje snahu Číny o upevnění ekonomických vztahů v době rostoucího geopolitického napětí. Vyzval globální lídry, aby využili svého vlivu k obraně volného obchodu a stabilitě dodavatelských řetězců.

Mezi účastníky byli například Ray Dalio (Bridgewater Associates), Bill Winters (Standard Chartered), Steve Schwarzman (Blackstone Group), Paul Hudson (Sanofi), Amin Nasser (Saudi Aramco), Cristiano Amon (Qualcomm), Rajesh Subramaniam (FedEx), Pascal Soriot (AstraZeneca), Miguel Angel Lopez Borrego (Thyssenkrupp), Belen Garijo (Merck), Ola Källenius (Mercedes-Benz) a Oliver Zipse (BMW). Zahraniční podniky, zejména nadnárodní společnosti, hrají podle Číny důležitou roli a nesou značnou odpovědnost za udržení světového hospodářského řádu. Očekává se od nich, že budou chránit mnohostranný obchodní systém, udržovat stabilitu globálních průmyslových a dodavatelských řetězců, chránit mezinárodní prostředí pro otevřenost a spolupráci a podporovat hospodářskou globalizaci správným směrem.

Společná fotografie zástupců nadnárodních firem a společností s vedoucími představiteli Číny

Prezident Si zdůraznil, že Čína již mnoho let významně přispívá k celosvětovému růstu a představuje kotvu stability. Připomněl dvojí zázrak rychlého hospodářského růstu a trvalé sociální stability, které Čína vytvořila za posledních sedm desetiletí od založení Lidové republiky, zejména za poslední čtyři desetiletí reforem a otevírání se. »Díky reformám a otevírání se, a co je důležité, díky aktivnímu využívání zahraničního kapitálu, se Číně podařilo rychle vstoupit na světový trh a velkým krokem dohnat dobu. Zahraniční podniky a investice v Číně podpořily hospodářský růst a zaměstnanost, podpořily technologický a manažerský pokrok a usnadnily reformy a otevírání,« řekl prezident s tím, že to vše ukazuje, jak jsou zahraniční podniky důležitými účastníky čínského modernizačního úsilí, reforem, otevírání a inovací v zemi a jejího propojení se světem a začlenění do ekonomické globalizace. V tomto procesu se zahraničním podnikům daří, většinou se těší slušným ziskům a dosahují oboustranně výhodných výsledků.

Čína, která má druhý největší spotřebitelský trh na světě a největší středněpříjmovou skupinu, nabízí velký potenciál pro investice a spotřebu. Díky odhodlání k vysoce kvalitnímu rozvoji Čína urychluje zelenou, digitální a inteligentní transformaci, která spolu s propracovaným průmyslovým ekosystémem země představuje nejlepší zkušební prostor pro nejnovější výsledky technologické revoluce a modernizace průmyslu. »Čína vytvořila rozumné předpisy, politiky a postupy pro zahraniční investice, podporuje liberalizaci a usnadnění obchodu a investic a aktivně se snaží podporovat prvotřídní podnikatelské prostředí, které je tržně orientované, založené na zákonech a internacionalizované. Čína se dlouhodobě těší politické stabilitě i právnímu řádu a je všeobecně uznávána jako jedna z nejbezpečnějších zemí na světě,« upozornil Si Ťin-pching. Zdůraznil závazek Číny k dalším reformám a otevřenosti trhu pro zahraniční investory, přičemž slíbil rovné zacházení a konzistentní uplatňování zákonů. »Přijmout Čínu znamená přijmout příležitosti, věřit v Čínu znamená věřit v lepší zítřek a investovat do Číny znamená investovat do budoucnosti,« dodal.

Prezident SI Ťin-pching

Setkání bylo součástí širší strategie Pekingu na posílení ekonomických vazeb a zmírnění obav investorů. Například německý kancléř Olaf Scholz nedávno navštívil Peking s delegací podnikatelů, což bylo vnímáno jako snaha o posílení ekonomické spolupráce mezi Čínou a Evropou. Den poté navštívil Peking také evropský komisař pro obchod Maroš Šefčović. Na setkání s čínským ministrem obchodu Wang Wentaem prohlásil, že vztahy mezi EU a Čínou musí být založeny na rovných podmínkách, pokud jde o obchodní toky a investice, se vzájemným a rovným přístupem na trhy druhé strany. Čínské ministerstvo setkání popsalo jako »otevřenou a pragmatickou výměnu názorů«. Šlo o první oficiální návštěvu obchodního komisaře v Pekingu od jeho nástupu do funkce na konci loňského roku.

Helena KOČOVÁ

Přečtěte si další články

6 komentáře

Distributor BESI ASH PUTIH Termurah di medan 14/04/2025 - 03:18

Supplier Sinar Baja Medan – Agen BESI ASH PUTIH Termurah dikota medan, Distributor BESI UNP /
CNP Termurah di medan, Harga PLAT BESI Terlengkap di medan , Harga BESI H BEAM Termurah di medan – Sinar
Baja

Toko BESI UNP / CNP Termurah di medan 07/04/2025 - 04:07

Supplier Sinar Baja Medan – Jual PLAT BESI Termurah di medan, Harga PLAT BESI Termurah
di medan, Jual PIPA BESI Termurah di medan , Distributor BESI HOLLOW Termurah di medan – Sinar Baja

Toko PLAT LUBANG Termurah dikota medan 06/04/2025 - 01:38

Supplier Sinar Baja Medan – Jual PIPA BAJA Terlengkap dikota
medan, Harga PLAT RAIL Terbaik dikota medan, Jual PLAT BORDER Terbaik
dikota medan , Toko PLAT RAIL Terpercaya dikota
medan – Sinar Baja

Toko BESI BAJA Termurah di medan 06/04/2025 - 01:30

Supplier Sinar Baja Medan – Jual PLAT LUBANG Terlengkap
dikota medan, Distributor PLAT RAIL Terlengkap dikota medan, Harga
BESI WIREMESH Terbaik dikota medan , Harga PLAT HITAM
Terpercaya dikota medan – Sinar Baja

SV SLOVO VOLIČÚ 05/04/2025 - 04:05

Kapitalističtí banksteři jsou úplně pobouchani bo se scházejí ve Švýcarsku jen proto,aby zlikvidovali námi oblíbený dolar, což udělali 29.3.2019 tzv smlouvou BASILEj III.
Museli ten krach $ furt odkládat až přišel DONIK a teď jim ty choutky začal demolovat.
Chystá se dát po čuni londýnským kancelářim Rottschilda, kteří ovládali doposud mašinu na tisk peněz FED to jsou tzv sionistté ,bo ti zmrdi r 1913 udělali zákon,že budou rabovat v USA všechny domorodce tiskem peněz z ničeho,ty pujčovali vládě US-a a ještě k tomu ze vzduch vyrobených penez psali úroky a jako záruku splátky museli být DAŇE pracující a nepracující a z daní si platili ti úředníci zisky provoz státu a všude neziskovky taky. A TAKY VYROBU ŠKODLIVYCH BACILU,
Kennedy to chtěl FE-D už tenkrát zatrhnout a tak mu jednoduše ustřelili kedlubnu.
Teď se toho ujmul Donik a “kadze chodzi” všude kàže,že celý svět bude platit cla a ty teprve dá těm úředníkum ,bo před rokem 1913 daně prý vubec nebyly a Američané si žili jak v bavlnce. . .
Proto taky londýnské kanceláře chtějí za každou cenu válku na UK neboť deficit AMERU je jejich výsledek tisku dolaru a nyni je tak velký,že tím trikem zrušení zákona o FE-Du pujde deficitn smazat a svět se složí cly na zuboženou Ameriku,která za svou dobrotu udržování míru ve funkci svetovyeho policajta by brzo mohla jít jediné na žebrotu a celý svět by musel být CBDC okraden o všechny peníze.
Ale tomu komunisté rozumeji jen zčásti ,HYSTERiK říkal,že ví co to je Basilej III a Babuš též umí francouzský a motá se jak bubák a nechce dát do programu ZMENU REZIMU bo ničemu nerozumí a zas to všecko zvrhne.
Hruza a hanba pobouchanym vládním bezmozkum u vesla.

přehodný člověk 03/04/2025 - 14:10

To máme velkou radost, když se byzmysmeni scházejí v ČLR. Ale oni se nescházejí v USA , ve Śvýcarsku nebo někde jinde?

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.