Chystá se Ukrajina vyprovokovat konflikt?

od redakce

Ministerstvo zahraničí znovu varovalo před cestami na Ukrajinu kvůli napjaté situaci na hranicích s Ruskem.

Českým občanům, kteří již v zemi jsou, doporučuje, aby zvážili opuštění Ukrajiny. Pokud k tomu budou chtít využít letecké dopravy, měli by tak učinit bezodkladně vzhledem k možnému omezení či pozastavení služeb aerolinek. Lidé, kteří se rozhodnou na Ukrajině zůstat, by měli podle Černínského paláce dbát maximální opatrnosti a pro případ nouze mít připravený plán evakuace.

MZV kvůli stupňování hrozby údajné ruské vojenské agrese proti Ukrajině v sobotu varovalo před cestami na Ukrajinu a do Běloruska. Čechům, kteří tam jsou, doporučilo zvážit opuštění těchto zemí. Aktualizaci doporučení úřad vysvětlil »stále se zvyšující pravděpodobností náhlého a podstatného zhoršení bezpečnostní situace«.

MZV vyzývá občany, kteří zvažují odjezd z Ukrajiny letecky, aby tak učinili bezodkladně vzhledem k možnému omezení či pozastavení služeb leteckých společností, stojí v prohlášení.

(ng)

Přečtěte si další články

3 komentáře

fronda 15/02/2022 - 00:57

Banderovská diktatura udělá to, co dostane příkazem od Washingtonu.

PetJednaLenin 14/02/2022 - 18:56

Podle některých komentářů by jeden řekl, že Ukrajinci už pochodují po Rudém náměstí, chystají se odnést mršinu Lenina a někteří už přelezli kremelskou zeď.
Tvl, to Rusáci se chystají pochodovat po Majdanu.

PetJednaLenin 14/02/2022 - 18:08

Vy jste rudi blazni. Jako marxismus leninismus, musel se naucit, ale ve skutečnosti vsuchni věděli, že je vše naopak.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.