Čtvrť přátelská k rodinám

od redakce

Certifikát Family friendly Community, tedy instituce zlepšující podmínky pro život rodin a spoluobčanů se zdravotním postižením, propůjčil Jihomoravský kraj v období let 2019 až 2021 radnici Městské části Brno-střed. Ta investovala do budování bezbariérových toalet, přebalovacích pultů, vyvolala odstraňování překážek pro osoby se zdravotním postižením v ulicích a připravila rekonstrukci úřadu, aby v něm vzniklo bezbariérově přístupné místo pro občany. Koncept k udělování certifikátu převzal kraj z Rakouska.

K mezigenerační spolupráci posloužil projekt brněnské organizace Centra pro rodinua sociální péčiTrojlístek, který podporuje služby náhradních babiček na hlídání dětí. Rovněž prodloužila provozní dobu ve většině družin svých základních škol do 17 hodin.

Městská část zahájila audit bezbariérovosti na zmapování bariér v hlavní historické budově radnice v Dominikánské ulici. »Připravuje se jednací místnost a miniúřad, do kterých se dostanou spoluobčané se zdravotním postižením i rodiče s kočárkem. Dosavadní částečně bezbariérové WC bude nahrazeno skutečně bezbariérovou toaletou. Vše bude hotovo do konce prázdnin 2022,« vysvětlil Martin Vrubel, radní MČ Brna-střed. Kromě rekonstrukce hlavní budovy radnice zrekonstruovala budovu v ulici Nádražní 4, kde vzniknou po dokončení bezbariérový Odbor matriky, Family point, bezbariérové toalety a přebalovací pulty dostupné nikoliv pouze na dámských toaletách.

Úřad je vstřícný požadavkům občanů ve věci umisťování laviček. Připravuje zvětšit dostupnost bezbariérových toalet, např. na Zelném trhu nebo v Dominikánské a Nádražní ulici. Rozmisťuje nové lavičky ve veřejném prostoru – nejnověji ve vnitrobloku Bakalovo nábřeží.

(vž)

Přečtěte si další články

2 komentáře

PetJednaLenin 13/05/2022 - 00:35

BOLSEVICI ZAJIMAVE❗❗

Sovětský svaz byl zločinným totalitním režimem, zodpovědným za brutální koloniální útlak a genocidu.

Žádná země není legitimní jako nástupce SSSR. Pokud by nějaká země tvrdila, že je nástupkyní nacistického Německa, bylo by to rovněž nelegitimní.

Přesně tak!!! Bylo někdy Rusko/ussr/rf hnáno k odpovědnosti za invazi do Polska 17. září 1939? ; Katyň 1940?; terorismus všech států komunistického režimu pod jejich kontrolou od 1. světové války (zčásti na vině Velká Británie, USA)???
Ser na veškerou zodpovědnost, vyplať se. Proto máme dnešek.

PetJednaLenin 12/05/2022 - 13:53

❗BOLSEVICI ZA “Z”❗

95 milionů rublů zaplatily úřady na honoráře pro umělce, kteří vystoupili na hudebně-vlastenecké akci “Za Rusko.” Takové “vlastenectví” se vždycky vyplácelo.

Hlavně, když matky zemřelejch vojáku DLR a LLR pak dostanou rublů 5-10 tisíc. To je odpornej výsměch….

Jinak komancove, jak to vypadalo s peci o zdravotne postizene atd za socialismu? Ze bylo lip? Hovada bezbozna

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.