Dětem a rodinám odsouzených vězňů

od redakce

Město Brno podpoří Mezinárodní vězeňské společenství dotací 100 000 korun na pomoc dětem a rodinám odsouzených vězňů z Brna. Tento návrh radních musí posvětit zastupitelstvo.

Mezinárodní vězeňské společenství pomáhá od roku 2010 všem, kterých se dotkl zločin. »Rozhodli jsme se podpořit projekt, který cílí především na snížení negativních dopadů na děti a rodiny odsouzených, kde se narušily rodinné vztahy, což je spojeno s psychickými a zdravotními problémy. Hrozí zde i riziko sociálně patologických jevů u dospívajících, chudoba nebo společenské vyloučení. Částka 100 000 korun bude použita na aktivity Andělský kemp, Andělský strom a Andělský klub a také na svépomocnou skupinku pro pečující osoby nebo mentoring a poradenství,« uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Jaké jsou aktivity v rámci tohoto projektu? Andělský kemp, srpen 2022je sedmidenní pobytový tábor v Jeseníkách pro děti vězňů z Brna. Zahrnuje aktivity, které dětem pomohou při rozvíjení sebepoznávání a získávání dovedností. Využijí poradenské služby kvalifikovaných odborníků (psycholog, sociální pracovník a speciální pedagog).

Dále je to Andělský strom, září–prosinec 2022: Jde o předvánoční sbírku dárků pro děti vězněných rodičů s dopisem od tohoto rodiče. V Brně se projekt uskutečnil už vloni, kdy bylo předáno dětem odsouzených více než 100 dárků.

Také Andělský klub a doučování, což je volnočasová aktivita pro děti vězňů jednou týdně po dobu dvou až tří hodin. Jednou za dva měsíce je pro ně připravena i víkendová akce.

Svépomocná skupinka pro pečující osoby: Jednou za dva měsíce jsou půldenní setkání pečujících osob, kde si lidé sdílejí starosti a předávají si informace a zkušenosti. Součástí setkání je materiální pomoc. Zajištěno je i hlídání a program pro děti.

Sérii programů uzavírá Mentoring a poradenství rodinám: Cílem je zejména prevence, aby nenastal důvod k odebírání dětí z rodin. Jde o systematickou práci s dospělými a pomoc při řešení jejich krizí. (vž)

Přečtěte si další články

10 komentáře

fronda 18/06/2022 - 13:30

ruSSke pravo

B. Titov, Putinův zplnomocněnec pro práva podnikatelů “Výrobky Coca-Cola lze bezpečně dovážet prostřednictvím paralelního dovozu a nakupovat, za jistých podmínek, přes Alibabu. V čem je problém?”

SPOLU 17/06/2022 - 19:34

Británie se stává nejvěrnějším spojencem Ukrajiny. Johnson v Kyjevě nabídl program výcviku 10 tisíc vojáků každé čtyři měsíce.

fronda 19/06/2022 - 01:26

Nikoliv Ukrajiny, ale kyjevské fašistické diktatury.

petr 17/06/2022 - 15:05

Olivia Johnson
spdtnoSero3h6u96ag2ca
0
l0
2
h2t7t1

5u509
h
48ui
·
❗❎👉ZLOČINY KOMUNISTOV👈❎❗
ICH OBEŤ👇
Včera nás opustila velká bojovnice a obdivuhodná žena 🔴Miluška Havlůjová🔴👉. Když ji počátkem roku 1953 vyslýchali v Bartolomějské, snažili se ji estébáci přinutit ke spolupráci. Nechali ji půl hodiny koukat z okna na kočárek s malým dítětem – stačilo podepsat a mohla jít domů za svým ročním synem Tomášem👈. Proč tak neučinila? „Zvedla se ve mně jakási hradba. Začala jsem se modlit. A Bůh stál tehdy při mně a ✅já jsem nepodepsala.“✅
Tehdy třiadvacetiletá manekýnka Miluška Havlůjová v nejtěžší zkoušce svého života obstála. Ale jakou za to zaplatila cenu? ❗👉Soud jí vyměřil pětiletý trest za „pokus o přečin pobuřování proti republice a pokus zločinu vyzvědačství.“ 👈❗Po dvou letech se dostala domů na amnestii, ale😥 jemné předivo vazeb mezi matkou a malým synkem zůstalo nenapravitelně přerváno.😥
Miluška Havlůjová svůj příběh vyprávěla mnohokrát, k nejhoršímu okamžiku svého života se vracela vždy se stejnou naléhavostí. V roce 2011 se stala laureátkou Ceny Paměti národa, dokud jí to zdraví dovolilo, vždy se dalších ročníků cen osobně účastnila, navštívila spoustu našich akcí. Většina kolegů z Paměti národa má na ni nějakou osobní vzpomínku.
Bohužel dnes jsme se dozvěděli, že se s touto neobyčejně milou a laskavou dámou už nikdy nepotkáme. Spolek pro zachování odkazu českého odboje dnes zveřejnil zprávu, že Miluška Havlůjová zemřela včera ve věku 93 let. Navždy zůstane v našich srdcích.
Celý příběh Milušky Havlůjové v Paměti národa nebo na https://www.stream.cz/…/ja-uz-nebudu-mluvit-kde-je-to…
👉Autor:Paměť národa, Česká republika, 16.6.2022

JB 17/06/2022 - 14:03

“Mezitím se v ruských lékárnách objevil Z-sirupy a vitamíny pro děti.”…asi proto

tOjsOuOni 17/06/2022 - 13:58

Putin má dnes vystoupit v Petrohradě na ekonomickém fóru. Jako jeden z prvních přišel do sálu…dyť už ho znáte :))

Jsem zvědavá jak přísnou tam mají bezpečnosti proverku. Vždyť je to terorista (Tálibán v Rusku stále má status teroristického státu) 🤔
A na scéně bude Putin. Kdyby náhodou něco nestalo..

radujmese 17/06/2022 - 12:53

Úplné video sestřelení ruského vrtulníku Mi. Jednomu se podařilo uniknout.
V Rusku hlásí pád vojenského letadla. Jde nejspíš o Su-25.
Zničení ruského remorkéru Vasilij Bech. Na palubě byl TOR a munice, kterou Rusové vezli na Hadí ostrov. Gratuluji.
14. obecná mechanizovaná brigáda ukrajinské armády posílá okupanty rovnou do pekla. 💙💛

Pektusan 17/06/2022 - 14:01

Ukrajinské síly poslaly za “Moskvou” remorkér “Vasilij Běch”. Černomořské flotily hordy, který byl plný raket a munice a mířil k Ostrovu zmijí. Oficiálně to oznámily Námořní síly🇺🇦. Remokér měly “sundat” Harpoony. To řekl šéf voj. správy Oděsy.

jmm 17/06/2022 - 10:57

Děti za nic nemohou, ale vše je také výchovou…

JB 17/06/2022 - 14:04

“Mezitím se v ruských lékárnách objevil Z-sirupy a vitamíny pro děti.”…asi proto

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.