Hlasy získané v letošních volbách považuje KSČM za jedny z nejcennějších

od redakce

Komunistická strana Čech a Moravy děkuje všem svým voličům i kandidátům za podporu v komunálních a senátních volbách. 

KSČM neměla přílišná očekávání, protože na restartu strany se začalo pracovat teprve nedávno. Je nám jasné, že získat zpět důvěru voličů je běh na delší trať. V těchto složitých podmínkách se také podařilo sestavit pouze polovinu kandidátních listin oproti roku 2018. Na druhou stranu jsme na mnoha místech získali výsledek podstatně lepší, než nám přisuzovaly průzkumy.

Volby probíhaly v době apatie značné části voličů způsobené asociálním přístupem vládních stran k řešení energetické a ekonomické krize i neustálé mediální dehonestace komunistů. Naštvaní voliči, kteří potřebují okamžité řešení této pro ně životně velmi složité situace, dávají logicky přednost tomu, kdo se jim v danou chvíli jeví jako nejsilnější. I proto hlasy získané v letošních volbách považuje KSČM za jedny z nejcennějších.

KSČM ale rozhodně nerezignuje, naopak bude pokračovat ve své práci a využívat při ní moderní metody komunikace, které nahradí nezájem oficiálních médií o skutečnou činnost mimoparlamentní opoziční strany, bude se i nadále účastnit protivládních protestů, bude i nadále hájit zájmy pracujících. Jsme přesvědčeni, že směrem k evropským a krajským volbám už bude díky této práci naše strana daleko silnější než nyní.

KSČM vyzývá voliče k účasti ve druhém kole senátních voleb a podpoře většiny kandidátů, kteří nekandidují za žádnou ze stran vládní koalice.

Vedení KSČM

Přečtěte si další články

24 komentáře

4beatles 01/10/2022 - 23:05

Hlasy, které letos v našem městě ziskala KSČM, jsou naprosto bezcenné. Poprvé od roku 1945 mimo městské zastupitelstvo – to je výkon…

fronda 01/10/2022 - 23:27

Důsledek filipovštiny trvající 16 let.

Lubomír Šálek 30/09/2022 - 10:14

Investujte do hlasů pro KSČM. Jestliže tyto hlasy jsou teď nejcennější, tak s jejich ubýváním budou mít cenu zlata. Bohužel pro ně žádný restart se nekoná. Ani jejich příklon k národně sociálnímu pojetí. Sice se konečně provalilo, že rudá se rovná hnědá, což soudruzi doposud zuřivě popírali, ale když to bude fungovat, tak proč ne, i Hitler byl socialista. No soudruzi, je to bída, pokroková revoluční strana vybavená nejlepší ideologií, co kdy člověk mohl vytvořit, vědecky zdůvodněná, zachází na úbytě a soudruzi vymírají. Sice se jim v kapitalismu daří lépe než v jejich bájném socíku, kapitalističtí žraloci jim prodloužili život, takže to vymírání je pomalejší, ale kolo dějin je stejně neúprosné.

fronda 01/10/2022 - 23:27

Provalilo se, že modrá rovná se hnědá. Kdo podporuje nácky na Ukrajině?

umělkyně 30/09/2022 - 01:00
fronda 29/09/2022 - 22:00

Není možné získat přes noc zpět ztracenou důvěru pracujících, ovšem nedostatky, zejména ve vedení předvolební kampaně a obecně v práci s informačními médii, pořád trvají.
Např. v našem městě byla KSČM jediná, kdo ani nedoručil lidem do schránek předvolební letáček. Takže jen pár bilboardů s jakýmsi otylým strýcem a heslem “Máme řešení. Tady a teď.” Ale jaké je to řešení, se nebylo kde dozvědět. Obecně s weby nebo s facebookem KSČM je to moc špatné. Bez publicity to nejde. Copak to nikdo z funkcionářů nechápe? Nebo to dělají úmyslně?

Fery 30/09/2022 - 09:14

Co chceš od strany s průměrným věkem 80 let? Střílení z Aurory? Vážně jsi tak hloupý?

fronda 01/10/2022 - 23:31

I bez důchodců je pořád členů KSČM víc, než členů ODS nebo ANO. Zůstane-li buržoazní demokracie, nebude se konat střílení z Aurory, ale naše volební vítězství. V nedemokratických režimech, např. na Ukrajině nebo v Pobaltí, ovšem přijde ke slovu ta Aurora.

antikomunista je člověk,který pochopil teorii komunizmu a který zakusil praxi socializmu 03/10/2022 - 08:27

Fery / komunisti už můžou střílet tak akorát na Vltavě z Primátora Dittricha :)

Fery 29/09/2022 - 20:34

Protestní strana, která v dnešní ekonomické situaci získá 1,5% hlasů snad už není ani k smíchu…bolševici, přiznejte si, že už nikoho nezajímáte. Nás pár antikomunistů se sem chodí bavit jak do obludária, ale jinak se komunistická strana stejně mrtvá jako ta vycpaná zdechlina, kterou RuSSáci nevím proč pořád vystavují v Moskvě. Ani ta uječená hysterka Katuša na tom noc nezmění:-)))

fronda 29/09/2022 - 21:51

To je vina pana Filipa, který 8 let provozoval KSČM v podstatě jako vládní stranu. Pracujícím to nepřineslo nic, jemu lukrativní post místopředsedy sněmovny.

Jan Gavroch 29/09/2022 - 19:13

” Politici v ČR desítky let lžou o takzvaném zneužívání sociálních dávek chudými. Na těchto lžích se podílela i KSČM, proto také skončila jako parlamentní strana.”
———-
1. To je jeden z důvodů, proč se KSČM již nikdy do parlamentu nedostane. KSČM podpořila návrh zákona, podle kterýkoliv ÚŘEDNÍK nebo ÚŘEDNICE může vzít chudým, VŠECHNY sociální dávky – tedy zabít hladem, zimou staré lidi i děti a před smrtí je mučit a .ponižovat
————–
2. V parlamentu VAŠI poslanci odhlasovali zákon, podle kterého, po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny, bude VZP předána nejsilnější SOUKROMÉ zdravotní pojišťovně – tedy zahraniční soukromé pojišťovně.
VZP nemůže ,přirozeným způsobem zkrachovat ale může být její krach proveden

Teď nebudu používat hantýrku policistů, státních zástupkyˇn a soudců nebo soudkyň :
Za pár dnů byl POSLANEC Rath zadržen tajnou policií s tím, že má v krabici od vína úplatek, obviněn paní Bradáčovou z přijetí úplatku a uvězněn.
Komunističtí poslanci věděli žePOSLANEC Ráth nebyl uvězněn pro vzetí úplatku (8 milionů) ale proto, že vystoupil proti předání VZP soukromému ZAHRANIČNÍMU finančnímu podnikateli ..

Komunističtí poslanci hlasovali PRO vydání POSLANCE Ratha k trestnímu stíhání a k jeho uvěznění

Tím přestala být KSČM stranou pracujících, jak se deklarovala, a stala se stranou kapitalistů – zahraničních finančních kapitalistů a spoluúčastnicí na přípravě loupeže VZP.
KSČM jednala v rozporu s deklarovaným programem a její VOLIČI to vnímali a vnímají jako PODVOD
Je to JEDEN z důvodů, proč ji potenciální voliči nevolili a nebudou volit .
KSČM již nikdy v parlamentu nebude.
———–
3. Bývalá ředitelka Energetického regulačního úřadu, paní Vitásková, chtěla vystoupit v s rozborem a návrhem možného řešení cen energií.Poslanci KSČM, spolu s poslanci dalších stran. ji toto vystoupení neumožnili.
To je jeden z důvodů proč KSČM ztratila hlasy svých stabilních voličů, hlasy solárních baronů , obchodníků s energiemi, spekulantů v obchodu s energiemi, kterým posloužila, hlasy nedostala a nedostala se do parlamentu.
Původní voliči KSˇCM jsou překvapeni a zklamáni ze spolupráce poslanců KSČM s poslanci zastupujícími zájmy extrémně agresivních a krutých kapitalistů
KSČM se již do parlamentu nedostane Je to škoda.

Paní Vitásková vyvolala velké pohoršení tím, že po celou dobu svého působení v úřadě nepovolila zvyšování cen energií a připravila tak obchodníky s energiemi o velké peníze
Článek o paní Vitáskové je na
https://literarky.cz/civilizace/953-soud-proti-zdravemu-selskemu-rozumu-byvale-predsedkyni-energetickeho-regulacniho-uradu-alene-vitaskove-stale-hrozi-vezeni

fronda 29/09/2022 - 21:49

Ano, bohužel, “komunističtí” poslanci přišli s návrhem zabetonovat ceny fotovoltaické elektřiny, takže je pak nešlo snížit.

Fery 30/09/2022 - 09:15

“V parlamentu VAŠI poslanci odhlasovali zákon, podle kterého, po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny, bude VZP předána nejsilnější SOUKROMÉ zdravotní pojišťovně – tedy zahraniční soukromé pojišťovně.”

Jaké je číslo toho zákona?

jmm 29/09/2022 - 16:21

Gratuluji!
Měl jsem tu čest!

Fero 29/09/2022 - 15:02

Rusové spustili mediální přípravu na zahájení ostré války proti Ukrajině. Dobrovolník, který byl v první linii, vypráví, že je tam bezpečněji než v centru Doněcka. Závěrem klade otázku: “Kdy padne rozhodnutí toto jednou provždy skončit?”
https://t.me/neCT24/16715

Vaska 29/09/2022 - 14:23

Dřívější záběr z ukrajinské mobilizace:
https://www.youtube.com/watch?v=oiAxe30KYGY

Vaska 29/09/2022 - 14:20

Na Ukrajině začali násilně vyvádět studenty z přednášek a posílat na frontu.

V jedné ze vzdělávacích institucí se podařilo natočit video, na němž příslušníci obranných složek odvedli mladíka na vojenskou správu a to nehledě na to, že na Ukrajině mají studenti podle platné legislativy odklad od vojenské služby.
https://t.me/neCT24/16707

Restart 29/09/2022 - 12:19

Opět s křížkem po funuse. Původní článek “Hlasy získané v letošních volbách považuje KSČM za jedny z nejcennějších”, se objevil v pondělí 26.IX., na webu KSČM . Zde je obsah stejný, jen o tři dny zpožděný (i když roli hraje také svátek). Zveřejnění článku zde v NP, lze považovat za správný, ale opět se zpožděním. I obsah článku není nijak dryáčnický, na jaký jsme byli zde zvyklí, je velmi dobrý, ale redaktoři HaNo také mohli přispět svými loketními svaly k napsání úvahy k volbám, abychom měli porovnání. A opět tu máme něco vážnějšího, co by KSČM mohlo prospět, a to včerejší demonstrace v ĆR, které se komunisté také zúčastnili, to je v pořádku. Ale. Ale, zase tu chybí zpráva o té včerejší demonstraci.

Ropotamo 29/09/2022 - 14:12

Neřekl bych, že cokoli z tohoto textu za ty 3 dny ztratilo na aktuálnosti. Co se demonstrace týče, předpokládám, že se první objeví text v tištěné NP. Kdo by platil za noviny, když by totéž a ve stejnou dobu našel zdarma na webu? Je to standard u většiny novin, které mají jak tištěnou, tak elektronickou podobu.

Restart 29/09/2022 - 16:21

To je sice pravda, ale to zpoždění tu je. Napravilo se to novou zprávou o demonstraci. Jistě, tištěné noviny zacházejí na úbytě, o NP nemluvě. Asi by bylo nejlepší, kdyby se tištěná NP zrušila, předělal se web NP a stačili by tak 2 – 3 redaktoři, kteří by se nezabývali aktuelními zprávami, ty si můžu dohledat třeba na iDnes nebo na Seznamu, ale zabývali by se hlavně články dopisovatelů, méně již funkcionářů a různých “docentů”.

Rudý vítr 29/09/2022 - 11:58

Sú hrdý že můj hlas taky podpořil KSČM ❤️ jediná poctivá, slušná a pracovitá strana.Preji hodně úspěchů do další práce.Cest práci soudruzi ❤️

dědek 29/09/2022 - 11:32

KSČM začíná být znovu viditelná, zejména zásluhou s. Skály a Konečné. Ukázalo se to i na včerejší demonstraci v Praze. Není vše hned, má to setrvačnost, ale pokud se nepoleví v nastoleném kurzu, výsledky se opět dostaví.

Lubomír Šálek 01/10/2022 - 18:07

Máte naprostou pravdu soudruhu. Výsledky se dostaví. Tak v osmisté padesáté druhé pětiletce.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.