Hlubuček rezignoval na funkci náměstka pražského primátora

od redakce

Praha – Petr Hlubuček (STAN), který je mezi obviněnými v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP), rezignoval na funkci náměstka pražského primátora, člena rady hlavního města a člena dozorčí rady Pražských služeb. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražského hnutí STAN Šárka Kuželová. Už ve středu Hlubuček po výzvě vedení strany rezignoval na všechny stranické funkce včetně pozice na kandidátce STAN pro podzimní volby do zastupitelstva, kde figuroval na třetím místě. Hnutí STAN mu pozastavilo členství. Hlubuček se vzdal také členství v dozorčí radě DPP.

“Bohužel v současné době není možné publikovat detaily z usnesení o zahájení trestního stíhání. Takový postup by mohl mařit probíhající trestní řízení. Jsem však klientem zmocněn uvést, že popis jednání klienta obsažený v usneseni o zahájení trestního stíhání se skutečně diametrálně liší od toho, jak je klient a jeho role v kauze DP, na základě informací uniklých od médií, veřejně prezentována. Lze tedy jen apelovat, aby i v případě Ing. Hlubučka jako osoby veřejného zájmu byl respektován princip presumpce neviny,” uvedl Hlubučkův obhájce Lukáš Trojan.

Hlubuček v tiskové zprávě uvedl, že se rozhodl rezignovat poté, co se jeho setrvání ve funkci stalo zástupným tématem některých členů zastupitelstva hlavního města pro nedůvodnou politickou kritiku hnutí Starostové a nezávislí.

Hnutí STAN ve středu večer Hlubučkovi pozastavilo členství a předsednictvo ho kvůli obvinění vyzvalo k rezignaci na funkci náměstka primátora i dalších pozic, v nichž reprezentuje STAN. K rezignaci ho vyzval i primátor Zdeněk Hřib (Piráti), dnes měli o jeho odvolání jednat pražští zastupitelé.

Původně jedenáctičlenná rada hlavního města má tak po Hlubučkově rezignaci deset členů. Ze zákona musí mít minimálně šest členů, aby mohla fungovat. Hlubučkovy kompetence si mezi sebou zatím rozdělili primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09). Hřib má na starosti bezpečnost a Hlaváček životní prostředí a technickou infrastrukturu. Zda zastupitelé dnes zvolí nového člena rady, zatím není jasné. V kuloárech se hovoří o tom, že by jej mohla nahradit starostka Slivence Jana Plamínková (STAN).

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili ve středu kvůli hospodaření DPP 11 lidí. Mezi obviněnými je podle médií vedle Hlubučka také podnikatel Michal Redl. Oba jsou podezřelí z korupce a účasti na organizované skupině a Redl čelí i podezření z nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Mezi podezřelými je rovněž lobbista Pavel Dovhomilja, náměstek dopravního podniku Matej Augustín i další lidé z nejužšího managementu DPP, vyplývá z neoficiálních informací médií.

(čtk)

Přečtěte si další články

15 komentáře

Cyrus Smith 17/06/2022 - 10:34

Je nám předkládán obraz, podle kterého si ve šťastných zemích vládnou lidé sami a jsou šťastní, pak to ale převezme nějaký oligarcha, ten zmanipuluje volby, zakáže nezávislý tisk, zotročí lidi, přinutí je pracovat na svých plantážích, vyžene aktivisty Sorosovy Otevřené společnosti… zkrátka hrůza. Přijde oligarcha, zmizí demokracie, zmizí svobody, zmizí blahobyt.
Zajímavé je, že ti, kdo tak varují před oligarchy, jsou zároveň rozhodnými odpůrci referend, a jsou naopak zastánci korespondenčního hlasování a dalších podvodných metod. Samozřejmě požadují cenzuru. Podivná láska k demokracii.

Paterakn 17/06/2022 - 07:39

Tady se ptám! Kde jsou ti, kteří nejsou jako oni? Tady už nejde o komunisty. Ale např. o ty co nechtějí být jako Babiš. Tedy mohu potvrdit jako živnostník, že s poctivostí v kapitalismu nikam nedojde. Je to smutné ale je to tak. Být nečestný vás tento režim přímo nutí a je na to stavěný. Kdo nepodniká, nepochopí.

Paterak 17/06/2022 - 07:46

Napr. v žádosti o dotaci pro svou firmu na EU bych musel v projektu a záměru podvádět a lhát abych splnil jejich podminky! Jinak šlus. Jak jednoduché. milý Watsone…

cislo25085 16/06/2022 - 21:38

Ja to hovorím stále, že som lepší premiér ako ten Fiala. Mikromanažér.
Nechá si tam rozkrádať a na ministerstvách nič, žiadna dotácia, podporu si nezariadi chujo.
Na čo potom tých ministrov menoval?
Tu priateľ Viktor, ten sa zvolil 3x za sebou.
Toto nie je kampaň.

#babis2023

Eva L 16/06/2022 - 23:46

Já jsem přišla za Babišem, protože mu “moc fandím “. ❤️❤️

cislo25085 16/06/2022 - 23:49

A prostatu si měříte?

Cyrus 16/06/2022 - 16:59

A teď k vaším žvástům o minulosti fakta ze současnosti : Rusko hrozí, že úplně vypne Nord Stream. Cena plynu raketově stoupá Cena plynu dál skokově roste.
Ve čtvrtek po poledni se cena ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Rotterdamu, který je pro evropský trh určující, pohybovala na hranici kolem 140 eur (3462 Kč) za MWh. To je v porovnání s pondělím, kdy byla cena na 83 eurech (2052 Kč), nárůst o více než 68 procent.
A to proč – je to zpětná facka sankcí :
Kapacita plynovodu Nord Stream 1 byla snížena o 40 % kvůli plynovým turbínám, které podle společnosti Siemens Energy po opravě uvízly v její továrně v Montrealu poté, co kanadská vláda uvalila sankce na poskytování technických služeb ruskému ropnému, plynárenskému a chemickému průmyslu. Podle ruského business serveru Kommersant končí životnost dalším třem takovým čerpacím jednotkám a není je v současné době kam odvézt k opravě. Sankce mohou skončit odstavením nejenom Nord Streamu 2, dodal Kommersant, ale také Nord Streamu 1.

Cyrus 16/06/2022 - 17:02

Odpověď je k tomu dopisovateli jména upřesnění.

Laďka 16/06/2022 - 18:59

Souhlasím s Cyprusem.
Zelenskyj a Fiala si začali valku.
A teď tady máme Ukrajince a drahotu.
Pojdme o ní s SPD hlasovat.

Vierka Horková 16/06/2022 - 19:12

U nás sme pre Rusko a proti drahote aj bez referenda.

AmbRusCZ 16/06/2022 - 19:16

Sankce nás posunou

rosemil71 16/06/2022 - 23:40

Uvedl jsem tři krátké ilustrace totální závislosti Ruska na technologickém importu v:

1. Civilní stroje
2. Vojenská technika
3. Doprava

Po začátku války se technologický import téměř úplně zastavil, a to i v odvětvích, kterých se sankce nedotkly.

Nab 17/06/2022 - 10:45

Sankce donutily Rusko stavět se na vlastní nohy a hledat vlastní cesty. My na těch nohách nestojíme, všechno k nám jde ještě z globalizovaného světa, který si nechá mnoho věcí vyrábět v Číně, a z ještě většího západu, než za který se považujeme my. Pro ně jsme stejně Ti z východu, jak slyší například sportovci

Kocek 16/06/2022 - 12:36

STAN nic takoveho netvrdi, jednali a budou jednat.
I kdyz si to spolek silene podelal.

Kristalove cisty byl s penezi Gross a teflonove cisty Babis, vse po nem zklouzne, jeste nemel aferu.

občan 16/06/2022 - 11:02

Křišťálově čistí STAN, že Rakušane ! :)

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.