Jeden člověk se zranil po výbuchu domu na Vsetínsku, další se hledají

od redakce

Jednatřicetiletý muž se ráno vážně zranil při výbuchu rodinného domu v Loučce u Valašského Meziříčí na Vsetínsku. Přepraven byl letecky na popáleninové centrum ostravské nemocnice, řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Jakub Omelka. Policie zatím stále nevyloučila, že v domě nejsou další lidé, záchranné práce pokračovaly i před polednem. Zasahuje osm jednotek hasičů a těžká technika, řekl ČTK mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Hasiči původně uvedli, že jde o požár v rodinném domě, později upřesnili, že jej způsobil výbuch. “Místo se stále prohledává, prověřujeme okolí a událost vyšetřujeme, bližší informace zatím nemáme,” řekla ČTK policejní mluvčí Barbora Balášová. Sutiny prohledává i psovod se psem na vyhledávání osob.

Podle mluvčího krajské záchranné služby Jakuba Omelky byla povolána pozemní i letecká záchranná služba. “Vrtulník záchranné služby Moravskoslezského kraje transportoval jedenatřicetiletého muže na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Muž byl v přímém ohrožení života. Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu,” uvedl Omelka s tím, že na místě zůstává jedna pozemní posádka.Původní informace hovořily o dvaatřicetiletém zraněném.

Podle snímků hasičů výbuch dům značně zničil, velká část objektu se zřítila. Hasiči rozebírají konstrukci budovy. Zasahuje USAR tým Moravskoslezského kraje pro vyhledávání a záchranu v sutinách a Záchranný útvar Hlučín, doplnil jejich mluvčí Roman Žemlička.

“Zasahuje osm jednotek hasičů Zlínského kraje a jednotka z Moravskoslezského kraje, na místě rozebírají stavební konstrukci a zajišťují statiku,” řekl ČTK Žemlička. Hasiči mají také speciální technické kontejnery s potřebnými prostředky i výdřevou.

Příčina výbuchu se zjišťuje, škoda dosud nebyla stanovena.

(čtk)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.