Každý je vítězem u svých žáků

od redakce

V neděli 20. února skončilo regionální kolo 29. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Zúčastnilo se ho celkem 54 žákovských týmů, které obhajovaly navržené pedagogy.

Obhajoby musí být zajímavé, originální, poutavé, prostě takové, aby přesvědčily porotu o tom, že je nominovaný pedagog oblíbený. V minulých letech obhajobu prezentovali žáci osobně před porotou, letos už podruhé online. »Videa a prezentace osobní setkání nenahradí, ale má také jednu velkou výhodu,« řekl zakladatel ankety a předseda poroty Slávek Hrzal. »Každá obhajoba je neobvyklou a krásnou gratulací k vítězství. Dokumentem, který by si měl každý učitel uložit do svého učitelského archivu,« dodal. Každý, kdo prošel regionálním kolem, je vítězem. Vítězem u svých žáků. A to je vítězství ze všeho nejdůležitější, podtrhl.

Porotci viděli řadu téměř profesionálně zpracovaných videí a prezentací. Všichni žáci si dali na obhajobě záležet. Dokázali například krátkým příběhem, scénkou nebo písní vtipně a neotřele vystihnout vlastnosti svých pedagogů. »Těžko se nám vybíralo pouze 16 postupujících do semifinále,« povzdechla si koordinátorka Národního parlamentu dětí mládeže a zároveň členka poroty Jana Votavová. Jména postupujících do semifinále organizátoři oficiálně zveřejní v pátek na webu zlatyamos.cz a na Facebooku.

Semifinále proběhne ve čtvrtek 10. března v zrcadlových sálech MŠMT. Úkolem žáků je připravit pro své učitelky a učitele tři věci, které dokumentují jejich vzájemný vztah. Semifinalisté pak věci předvedou před ostatními a na závěr sami tajným hlasováním vyberou postupující do finále.

Závěrečné klání o titul Zlatý Ámos proběhne v pátek 25. března v kongresovém sále hotelu Olšanka v Praze. Slavnostní korunovace je už tradičně součástí Galavečera a Kantorského bálu v sobotu 26. března v pražském hotelu Ambassador Zlatá Husa. »Letos je mottem Galavečera poděkování všem pedagogům za online distanční výuku,« řekl ředitel Zlatého Ámose Slávek Hrzal.

Kdo chce, může se k poděkování připojit na www.zlatyamos.cz.

(DTA)

Přečtěte si další články

2 komentáře

PetJednaLenin 24/02/2022 - 22:21

Mili zaci – kdyz v CR ted pracuje +- 300.000 Ukrajincu, kolik jich je podle Rusaku fasistu?

fronda 24/02/2022 - 22:26

Velice málo. Tihle většinou před fašisty utekli. I na Ukrajině je fašistů málo, jsou ve vládě a někteří také ve lvovské oblasti. Právě proto banderovská diktatura neumožnila svobodné volby, prohrála by.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.