KČP vyzývá ke zmírnění mezinárodního napětí

od redakce
KČP

Klub českého pohraničí, z. s., požaduje, aby vláda, Poslanecká sněmovna a Senát Parlamentu ČR přijímaly, s ohledem na současnou vyhrocenou mezinárodně politickou situaci mezi USA, Ruskou federací a NATO, optimální rozhodnutí směřující ke zmírnění napětí a posilovaly vzájemnou důvěru a spolupráci mezi státy.

»Místo toho jsme svědky, že se naši představitelé nepoučili z nedávných chyb, které naše země vyprodukovala ve vzájemných vztazích mezi ČR a RF například v kauze Vrbětice. ČR má před sebou další závažný problém s dodáním dělostřelecké munice na Ukrajinu,« píše se ve stanovisku podepsaném předsedou Národní rady KČP Jaroslavem Hudcem. KČP protestuje proti »nerozvážnému počínání« ministryně obrany Jany Černochové (ODS) a ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti).

KČP podpoří protest před budovou Generálního štábu AČR v Praze na Vítězném náměstí v sobotu 29. ledna od 15.30 hodin, pořádaný Českým mírovým hnutím, a vyzývá veřejnost, zejména z Prahy a Středočeského kraje, k účasti.

KČP jako nezávislé demokratické vlastenecké sdružení navazující na slavné tradice českého národa a československé státnosti, jehož programovým cílem je zachování českého charakteru českého pohraničí, se podílí na udržování přátelských vztahů se sousedními státy a národy a na důstojném postavení ČR a na zachování světového míru. Odmítá členství České republiky v NATO, odmítá násilná vojenská řešení mezinárodních problémů, odmítá zapojování Armády ČR do válečných konfliktů bez souhlasu OSN a budování vojenských základen na území ČR.

(mh)

Přečtěte si další články

4 komentáře

PetJednaLenin 26/01/2022 - 16:58

Klub českého pohraničí (KČP) je zapsaný spolek s celorepublikovou působností, který sdružuje zejména bývalé příslušníky, pomocníky a pracovníky československé pohraniční stráže a dalších podobných složek a jejich sympatizanty. Hlavní ideologií je vyhraněně levicový, komunistický český nacionalismus s nádechem proletářského internacionalismu. Přestože se podle svých stanov profiluje jako nepolitické občanské sdružení, je ideologicky a svými vztahy blízký zejména KSČM a nacionálně sociálním stranám.

fronda 27/01/2022 - 00:53

“komunistický český nacionalismus s nádechem proletářského internacionalismu” :D

Pavel 26/01/2022 - 09:20

Podzimní komunální volby.pochybuji.

karel 40 26/01/2022 - 05:37

Tady moc protesty nepomohou ,těm nahoře je to jedno. Jedinou možností jsou volby ,podzimní komunální .

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.