Když realitka nabízí za miliony záchod u hlavy

od redakce

Přijdete domu, boty zasunete pod kuchyňskou linku, hodíte bundu – ale opatrně, ať nespadne na gauč, kam si lehne k televizi, již máte na malém jídelním stole před ním. A hlavně hodně větrat, vždyť záchod je hned mezi tím gaučem a venkovními dveřmi. Tedy pokud máte štěstí a váš minibyt nemá místo okna jen otvor do světlíku. I to se stává. Řeč je o trendu zvaném »záchod u hlavy«.

Označují se tak nabídky prodeje či pronájmy bytu, které často připomínají spíše vězeňskou celu. Příklad? Na realitních serverech nedávno visela nabídka prodeje bytu 1+kk 13 m² v pražské ulici Jugoslávských partyzánů, 1+kk 13 m² v Šimáčkově v témže městě.

Jestli čekáte, že ty kobky pořídíte »za hubičku«, nenechte se mýlit, obvykle se jedná i o několikamilionovou cenu. Ve chvíli uzávěrky tohoto vydání nabízí jedna realitní kancelář 11 metrů v pražské Bubenči za více než tři miliony korun! Zajímavé na tom je, že se tyto inzeráty příliš neohřejí. Zřejmě je někteří mladí lidé pojmou jako startovací bydlení, když současná vláda, respektive ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) není schopen byty v potřebném množství prosadit.

(ml)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.