Komunisté čelí výhrůžkám kvůli akci AMI, GO HOME!

od redakce

V reakci na podpis dohody DCA mezi ČR a USA, kterou v úterý 23. května podepsala ve Washingtonu ministryně obrany ČR Jana Černochová, svolává KSČM na úterý 30. května od 15.00 na pražské Malostranské náměstí happening AMI, GO HOME!

Za KSČM na akci vystoupí europoslankyně a předsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná, místopředseda ÚV KSČM Milan Krajča a předsedkyně Komise mládeže ÚV KSČM Petra Prokšanová. Kromě nich přijala pozvání celá řada osobností z řad levicových stran a hnutí a mírových organizací. 

»Půjde o poklidný protest, doplněný o řadu překvapení, včetně porovnání obsahu dohody DCA s tvrzením Petra Fialy. Symbolem našeho happeningu je maska potřísněná krví, která jasně evokuje důsledky válečné politiky USA, která se ráda schovává za líbivou a zdánlivě mírumilovnou masku,« říká jeden z organizátorů akce Roman Roun. »Ihned po spuštění propagace akce přišlo několik výhrůžek a očekáváme tak účast agresivních odpůrců našeho happeningu. Proto jsem požádal Obvodní ředitelství policie Praha 1 o posílení ochrany účastníků akce,« dodal Roun.

(zas) 

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.