KSČM: Česká vláda na občany kašle!

od redakce

Komunální volby a volby do třetiny Senátu PČR ukázaly na apatii větší části občanů České republiky. Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že svého volebního práva využili 4 z 10 voličů. To za situace, kdy současný pětikoaliční slepenec ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů naprosto nezvládá dvoucifernou inflaci, znehodnocování celoživotních úspor občanů, nekontrolovaný růst energií, cen potravin a služeb.

Avizované zastropování cen elektřiny a plynu se pohybuje zhruba v desetinásobné výši jejich cen v loňském roce. Těsně po volbách se navíc nechal slyšet ministr průmyslu Jozef Síkela, že toto zastropování může být omezeno výší roční spotřeby domácností a firem. Tedy koncové ceny mohou být ještě mnohem vyšší a pro drtivou většinu z nás naprosto neudržitelné. Nepůjde jen o neschopnost domácností splácet své závazky, ale i o zcela jisté krachy mnoha firem a z toho plynoucí růst nezaměstnanosti. Proč jiné vlády svým občanům skutečně pomáhají a ta česká na ně kašle?! Již nyní se 40 % domácností potácí na hranici chudoby. Počet těch, kteří se již pod tuto hranici dostali, je oproti loňskému roku dvojnásobný. S vládou to však nic nedělá, naopak se chlubí, že na sociální dávky dosáhne větší část občanů než v minulosti!

Mnoho postižených občanů nyní nevidí řešení ve volbě žádné z politických stran a hnutí. Jejich myšlenky se soustředí pouze na jejich přežití a zajištění jejich rodin. V této rozjitřené době tak mají jejich hlasy pro KSČM ještě větší význam! KSČM děkuje všem svým voličům.  

Volební výsledek KSČM nepřekonal naše očekávání. Získat zpět důvěru voličů je běh na dlouhou trať.  Svou roli hraje i stále pokračující primitivní antikomunismus, který se již podařilo vměstnat i do hlav dětí školou povinných. Své hlasy tak ti znepokojení občané, kteří si našli cestu k volebním urnám, dali hlavně stranám tzv. parlamentní opozice, tj. ANO a SPD, které v tuto chvíli považují za nejsilnější.

KSČM však rezignovat nehodlá! Přesně naopak! Budeme dál pokračovat ve své práci. KSČM se bude nadále účastnit protivládních protestů, bude hájit zájmy pracujících, těch,
kteří si zaslouží za svou poctivou práci důstojnou odměnu, ze které mohou žít a nikoli živořit.

KSČM má pro občany životaschopná řešení současného krizového stavu, na který protilidová vláda Petra Fialy nestačí. Do tohoto stavu se lidé nedostali vlastní vinou ani vinou ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, ale pouze a jenom vinou neschopnosti naší vlády a naprosté podřízenosti EU zájmům USA.

KSČM požaduje:

 • Zastavit obchodování s předraženou elektřinou na burze, ceny elektřiny se musí odvíjet od jejich skutečných výrobních nákladů;
 • Důslednou revizi evropského Green Dealu;
 • Snížení DPH u energií;
 • Ukončení obchodování s emisními povolenkami;
 • Uhrazení poplatků za obnovitelné zdroje energií státem;
 • Nahrazení soukromých distributorů energií státní firmou;
 • Stoprocentní majetkové převzetí ČEZ státem za účelem kontroly výroby elektřiny, její distribuce a sehrání zásadní role při dostavbě jaderných elektráren;
 • Odkoupení zásobníků plynu státem od německé RWE;
 • Garantování odpovědnosti státem, nikoliv soukromými zahraničními subjekty, za doplňování rezerv;
 • Nulovou sazbu DPH u zboží základní spotřeby;
 • Efektivní využití zákona o cenách;
 • Nastavení ceny pohonných hmot ve státním podniku ČEPRO (čerpací stanice EuroOil) do 35 Kč/l;
 • Srovnání nepřímé daně na pohonné hmoty s okolními zeměmi;
 • Vytvoření dostatečného rozpočtového zdroje reformou daňového systému zahrnující progresivní daň z příjmu právnických osob (popř. sektorovou daň) v oblastech energetiky, finančnictví a digitálních firem;
 • Mimořádné zdanění těch, kteří ze současné krize bohatnou;
 • Miliardářskou daň a daň z luxusu.

2. zasedání ÚV KSČM dne 1. 10. 2022

Přečtěte si další články

43 komentáře

svaty_vaclav 04/10/2022 - 21:54

Sledujte @neCT24

Ukrajinská armáda si maluje na tanky kříže které zatím nejsou hákové. Můžete to vidět v televizi na území ČR. Ukrajinci se ještě ostýchají malovat si na svou bojovou techniku hákové kříže, ale jednou k tomu stejně dojde. Zatím mají nacistické symboly na svých praporech a ve svých pozdravech, kterými na sebe Ukrajinci pokřikují.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Pavel 04/10/2022 - 21:52

Dnes vláda České republiky sice stále nepatří lidu České republiky, ale už nepatří Moskvě, nýbrž Washingtonu. Podle všeho tedy záleží na americkém lidu, jak se bude dařit nám, ve středu Evropy. Nabídne-li nám vláda USA za miliardy tryskáče s atomovou náloží, jde o nabídku, kterou nelze odmítnout. Nedoporučí-li potrubí plynu z Ruska, ale nabídne-li za několikanásobnou cenu plyn svůj, jde opět o nabídku, kterou nelze odmítnout. Teoreticky samozřejmě odmítnout můžete, ale nezapomeňte, že vás USA všechny odposlouchává včetně „spojeneckých“ prezidentů a předsedů vlád. Navíc plynovod může vybouchnout stejně jako jakýkoliv kazisvět amerického dobra, v krajním případě dopadnete jako Allende, Husajn, Kaddáfí a mnozí další (ne, není to hezký pohled).

Pavel 04/10/2022 - 21:18

Útok na Nord Streamy: USA se prý svěřily Německu již před třemi týdny. Berlín ale mlčí. Takhle hluboko jsme v americkém zadku? Ti Rusové jsou ale rafinovaní! Válka začala pod hladinou moře. Co přijde teď? K zemi hleď!

Biden: Uděláme s tím krátký proces
Zde je přepis záznamu výměnu názorů mezi senátorem Ronem Johnsonem a Victorií Nulandovou, známou nenávistí k Rusku a klíčovou architektkou zkorumpovaného Zelenského režimu, který otevřeně spolupracuje s ukrajinskými nacisty, a klidně přitom okrádá o miliardy dolarů americké daňové poplatníky.

Johnson: „Nedokážu si představit účinnější způsob, jak potrestat ruskou agresi, než zabránit tomu, aby byl Nord Stream 2 někdy spuštěn.“

Nulandová: “Myslíte tím…”

Johnson: “…Přijetí opatření, které zabrání tomu, aby se NIKDY nestal funkčním.”

Nulandová: “Naše očekávání je, že provoz plynovodu bude pozastaven.”

Johnson: “Doufám, že Výbor pro zahraniční vztahy Senátu přijme legislativu, která by šla nad rámec pouhého pozastavení, ale znamenala by jeho trvalé ukončení.”

Pavel 04/10/2022 - 21:09

Autor je rusista, ale s tím na nás dojem neuděláš. Hllavně známý antirus, kterého česká televize používá léta jako jednostranný zdroj informací proti Rusku, ač by měla podávat objektivní informace. Nemáme proto důvod tomuto politickému školení mužstva cokoliv věřit.

Teletext ČT 04/10/2022 - 20:44

Teplárenské sdružení žádá MPO o řešení

Teplárenské sdružení žádá ministra prů-
myslu a obchodu J.Síkelu (za STAN), aby
řešil problémy v teplárenství. Sdružení
chce mimo jiné informace o příspěvku na
teplo a požaduje, aby se teplárenstvím
zabývala koordinační skupina při úřadu
vlády. Růst cen tepla brzy dopadne
téměř na čtyři miliony zákazníků teplá-
ren v České republice.

V teplárenství podle sdružení dramatic-
ky rostou ceny vstupů, což zdaleka ne-
platí jen pro ceny zemního plynu. Cena
černého uhlí, které státní firma OKD
prodává teplár

svaty_vaclav 04/10/2022 - 19:15

Sledujte @neCT24

ODS a vůbec celá koalice SPOLU je jedno mafiánské spolčení, to ví každý. Jejich hlavní náplní je válečné štvaní a propagace války.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

1 2

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.