Home AktuálněZpravodajstvíZ domova KSČM: Schválení »obranné« smlouvy je zradou na občanech!

KSČM: Schválení »obranné« smlouvy je zradou na občanech!

od redakce
0 komentář

Už jen na podpis prezidenta Petra Pavla čeká »smlouva s ďáblem«, tedy tzv. obranná dohoda s USA. Nejhlasitější opozicí proti ní byla KSČM. Ta její hladké schválení v parlamentu označila za zradu na občanech. Těch se totiž nikdo neptal na názor.

Smlouvu mezi ČR a USA už schválila Sněmovna i Senát. Teď míří k prezidentovi. Těžko očekávat, že by bývalý předseda Vojenského výboru NATO s podpisem otálel. Přesto ho KSČM vyzývá, aby svůj podpis pod tuto smlouvu nepřipojil a odmítl ji.

»Uzavření tzv. obranné smlouvy neměla ve svém volebním programu žádná z politických stran, které jsou v Poslanecké sněmovně zastoupeny, a tudíž k jejímu vyjednání ani schválení neměly žádný mandát od občanů České republiky. Přesto se jejím schválením parlamentní strany vzdaly značné části svrchovanosti České republiky,« stojí v prohlášení komunistů.

Poukazují na to, že schválené doprovodné usnesení, které prosadilo hnutí ANO a jež mimo jiné lživě konstatuje, že dohoda přispívá k prohloubení spolupráce s USA a vyšší bezpečnosti České republiky a neopravňuje rozmístit na našem území jaderné zbraně ani u nás budovat americké vojenské základny, je jen alibismem Andreje Babiše. »USA na našem území nepotřebují mít vlastní základny, neboť smlouva jim umožňuje využívat ty naše a v rámci nich si budovat své objekty, kam nebudou mít české orgány žádný přístup a nebudou mít nad nimi kontrolu. Na to, jaké zbraně zde pak budou USA skladovat, nebude mít naše republika žádný vliv!« Upozorňují komunisté.

Smlouvu nazývají vazalskou a tvrdí, že nepovede k větší bezpečnosti České republiky, jak její přívrženci prohlašují, ale naopak se z České republiky stane legitimní cíl nepřátel USA a naše území může kdykoli sloužit k agresi USA proti jiným zemím.

»Hnutí ANO svým hlasováním pro tuto smlouvu ruku v ruce se současnou asociální pravicovou vládou Petra Fialy, včetně ministryně války Jany Černochové, opět ukázalo, že nepředstavuje žádnou skutečnou alternativu. Svým postojem navíc zradilo většinu občanů, kteří mu ve volbách dali svůj hlas,« píše se také v prohlášení KSČM.

Proti smlouvě protestovalo i několik další politických organizací, které se většinou řadí na levici.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.