Mostní křídlo v Tetčicích se zhroutilo

od redakce

Na únikové trase z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna se zhroutilo v Tetčicích u Brna mostní křídlo dopravně zatíženého silničního objektu přes potok Bobrava. Silničáři se snaží most sanovat co nejrychleji a obnovit provoz na něm do 10 dnů.

»V pátek jsme se dohodli se zhotovitelem stavby na konkrétních a co možná nejrychlejších postupech. Lidem v okolí uzavření mostu velmi komplikuje cestu nejen za prací. V pondělí jsem dostal zprávu, že na místě geodeti doměřili prostor pro potřeby projektantů. Pokud vše půjde dobře, získáme v úterý koncept navrhovaných opatření a ve čtvrtek se začne s opravami,« uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Dle prvních odborných předpokladů by práce na opravách mohly být hotové do týdne. »Na čtvrtek 19. května máme ještě naplánovanou mimořádnou prohlídku celého mostního objektu. Pokud se neobjeví další stavebně technické komplikace, jsme schopni obnovit provoz přes tento most o den později,« dodal Hanák.

Rekonstrukce mostu v Tetčicích na trase Brno – Ivančice – Dukovany měla být hotová již před několika lety. Projekt byl dlouhodobě připraven, ale zahájení stavby zdržovala vleklá majetková vyrovnání i protesty aktivistů. »Na technickém stavu se za poslední roky podepsali i řidiči nákladních aut a kamionů, nerespektovali nosnost mostu,« uzavřel Hanák. Na těžkotonážní provoz nebyl most stavěný. (vž)

Přečtěte si další články

7 komentáře

jmm 10/05/2022 - 20:30

Když chybí/opravuje se most je to velmi velmi nepříjemné….

PetJednaLenin 10/05/2022 - 17:35

BOLSEVICI PRIPOMINAM

Aktualizováno: Bělorusko odsoudilo přítelkyni novináře Prataseviče, Sapegaová dostala 6 let vězení.
– čelí v Bělorusku sedmi trestním obviněním
– obviněna z akcí porušujících veřejný pořádek, vyvolávání sociální záště, výhrůžek násilí na adresu úředních činitelů, šíření pomluv, bránění novinářům v práci a nezákonného sběru osobních údajů
– musí zaplatit „odškodné obětem“ ve výši 167 500 běloruských rublů, což je asi 65 000 dolarů
– televize zveřejnila videozáznam, na němž se žena přiznává, že pracovala pro web zveřejňující atd
– Bělorusko zveřejnilo i videa s Pratasevičem, kde se novinář doznává k organizování nepokojů. Také jeho přiznání řada lidí zpochybňuje jako vynucená pod nátlakem.

fronda 11/05/2022 - 01:03

“Přiznání vynucená pod nátlakem” Snad ne waterboarding? :P

PetJednaLenin 10/05/2022 - 17:24

BOLSEVICTI MUDRCI

Polsko ma tisiciletou historii.
Proc nenavidi Rusko a to je pro ne z vychodu nejvetsim bezpecnostnim rizikem?
Proc mu zapad i pres nacisticke Nemecko hrozil pouze obcas a je pro ne s US zarukou miru?
Polaci nikdy nebyli spojenci Ruska, na to je uz od 14. stoleti dobre znaji

fronda 11/05/2022 - 01:01

Rusko nenávidí jen někteří Poláci.
Vzájemně si nemají co vyčítat, vzpomeňme namátkou na polskou agresi ohledně Lžidimitrijů nebo další polskou agresi v roce 1920. Ovšem ruský carský režim se choval i k Polákům bezohledně, o tom není pochyb.

Fery 11/05/2022 - 08:49

A bolševický režim se k Polsku nechoval jalo obvykle, tedy jako svině? Co Katynsky masakr, jeden z mnoha zločinů komunismu?

fronda 11/05/2022 - 21:59

To je jedno z témat, o kterém se teď nesmí svobodně mluvit, takže to zatím necháme stranou.
Ovšem Sovětský svaz Polsko osvobodil z nacistické okupace a zajistil mu stabilní západní hranici. 40 let Polské lidové republiky patří k nejúspěšnějším érám polské historie.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.