Mrtvolu našli v sudu pod betonem

od redakce

Policisté obvinili muže a ženu z podílu na vraždě muže ze Slovenska spáchané před deseti lety na Jindřichohradecku. Pachatelé tělo v sudu zakopali pod zem a zalili betonem.

Kriminalisté dvojici zadrželi ve čtvrtek, muže stíhají z vraždy a ženu z účastenství na vraždě. U soudu jim hrozí trest deseti až 18 let vězení. Na webu jihočeské policie to včera uvedl její mluvčí Jiří Matzner. U muže vyšetřovatelé podali návrh na jeho vzetí do vazby.

Informace o zakopaném těle v sudu se podle mluvčího k policistům dostala loni od jejich kontaktu z drogové scény. Pátrání je v říjnu přivedlo do domu na Jindřichohradecku, kde tělo zabalené v látce a ukryté v plastovém sudu našli pod betonovou podlahou ve sklepě. »V sudu je 26letý muž se smrtelným bodným zraněním hrudníku. Kriminalisté zjistili i totožnost této oběti, pocházel ze Slovenska a narodil se v roce 1986,« uvedl Matzner.

Vyšetřovatelé pak podle mluvčího týdny zjišťovali, jak se muž ze Slovenska dostal do Jihočeského kraje a kdo a kde ho naposledy viděl. Pátrání je přivedlo k nyní obviněné dvojici, čtyřiatřicetiletému muži ze Slovenska a ženě z Jindřichova Hradce narozené v roce 1993.

Vražda se stala v srpnu 2012. Obviněná podle policistů uspala doma svého přítele a pak dala znamení svému komplicovi, který vstoupil do bytu a v obývacím pokoji uspaného soka usmrtil nožem. »Ve sklepě domu ho pak v plastovém sudu zakopal metr pod podlahu a zalil betonem. Zda se inspiroval známými orlickými vraždami, to možná řekne až u soudu,« doplnil Matzner.

(cik)

Přečtěte si další články

1 komentář

PetJednaLenin 08/02/2022 - 00:09

DEVADESATKY: NA KONCI SOCIALISMU 1/3 Z NEJHORSIHO POLISTOPADOVEHO OBDOBI, TED BY TO BYLO +- STEJNE. ZVEREJNOVALA VSE KRITICKA KSC? Mě šokovaly počty vražd. V roce 1989 to bylo 126, ale v polovině 90. let už to šplhalo ke třem stovkám ročně, v roce 1998 dosahoval počet obětí úrovně 313. Pro srovnání, v roce 2019 už to bylo „jen“ 143.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.