Na Karlovarsku vzpomněli na osvoboditele

od redakce

Poděkování osvoboditelům proběhlo i na Karlovarsku. Položení květin v Ostrově, na paměť obětí, umučených fašisty v místním koncentračním táboře, organizoval koordinační výbor KSČM 8. května za účasti ostrovských komunistů.

Devátého května proběhla štafeta kladení květin pod patronací OV KSČM za účasti Levicového klubu žen, zástupců Klubu českého pohraničí a delegace Československé obce legionářů. Na pohřebišti rudoarmějců v Karlových Varech v Drahovicích, jako vždy vzorně uklizeném a na slavností akt připraveném, vystoupil a všechny přivítal předseda OV Josef Murčo, a velmi hezkým vystoupením vzpomněla ukončení druhé světové války a osvoboditelům poděkovala Květoslava Hybešová z delegace Obce legionářů. Po slavnostním úvodu se rozvinula diskuse přítomných s hosty z Ukrajiny i zde žijícími občany Ruské federace. Až na jednoho provokatéra panovala upřímná shoda.

Dalšími místy položení květin byly Dalovice, Doubí a Nejdek. Poděkování patří všem organizátorům, Dagmar Richtářové z Dalovic, Janu Tancibudkovi z Hroznětína, Štefanu Vargovi z Doubí a Václavu Míškovi z Nejdku. Na Karlovarsku lidé na naše osvoboditele a jejich oběti nezapomněli.

Barbora VOJTOVÁ

Přečtěte si další články

11 komentáře

fronda 11/05/2022 - 21:55

Spíš tam měli vyvěsit sovětskou vlajku, než jenom ruskou. Vždyť nám svobodu přinesli vojáci ze všech (tehdy) 16 republik Sovětského svazu.

NINO 12/05/2022 - 08:34

Frondo, občané dnes musí mít odvahu při děkování padlým sovětským vojákům. ve velké Vlastenecké válce za naší záchranu před Německou genocidou. Socialistický stát SSSR dokáal zmobilizovat výrobu zbraní k vítězsví nad Německem., .

PetJednaLenin 10/05/2022 - 22:09

BOLSEVICI DOTAZ

Vratil Vovan ty tanky a techniku, co si vypujcil na prehlidku na Krvavem namesti?
Nemyslim ty papundeklove Armaty, co se mu 2 ze 3 rozjely.

Podle aktualizovaných údajů z 10. května Ukrajina od začátku invaze ukořistila 233 ruských tanků. To je více než celá britská flotila 227 tanků a dělá z Ruska ukrajinského dodavatele č. 1 těžkých zbraní

fronda 11/05/2022 - 00:56

On těmto tvrzením banderovské propagandy někdo věří?

PetJednaLenin 10/05/2022 - 21:59

STAROSTLIVY CEKISTA

Probíhají rozsáhlé vykopávky bombardovaného činoherního divadla Mariupol, ukazují nové satelitní snímky společnosti Maxar Technologies. Na snímcích pořízených 6. května je na místě jeřáb a nákladní auta.
Ještě ani nedobyli město, už se začalo s opravami. Zcela zjevně se za tím skrývá nějaké poselství.
IMO plánují zbavit se 600 těl, protože jsou důkazem zločinu proti RU.

PetJednaLenin 10/05/2022 - 21:53

Zase mi to někdo maze

KOLIK BOLSEVICKYCH ZMRDU
tam uteklo za svobodou?

Pchjongjang 10. května čučche 111 (2022) (KCNA) – V obci Čchongsan obvodu Kangso města Nampcho, oblasti spojené s nehynoucími zásluhami vedení neskonalých velikánů a vznikem velkého ducha a metody Čchongsan-ri, začalo 9. května přesazování sazenic rýže.

Zemědělští pracovníci Zemědělského družstva Čchongsan včas a kvalitně provedli klíčení a setí sazenic a zavedli pokročilou metodu pěstování, čímž vypěstovali zdravé sazenice rýže.

jmm 10/05/2022 - 20:06

Navždy dík osvoboditelům Sovětským vojákům….

PetJednaLenin 11/05/2022 - 00:43

Chudak to decko, co asi rekne babce za par let, az mu bude strkat mavatko?
A nevidel jsem jedineho SPDaka, ze by 9. nebo 1. kvetna spoluslavil s KSC, rudohnedi.
Privazat vas k zidli a poustet za trest Okamuru a Burese

fronda 11/05/2022 - 00:55

Rudohnědí? Co jako mají komunisté společného se Slepencem?
Okamura že prý je nácek? Jde o to, který Okamura.

Josef Kořínek 11/05/2022 - 08:29

Už už jsem myslel, že se ten PetJednaLenin naučil psát háčky a čárky. Pak jsem si uvědomil, že to zkopíroval z těch “zdrojů svých znalostí”. A o “poslání” oněch zdrojů není pochyb.

Nino 12/05/2022 - 08:53

Historie se zpravidla opakuje. Fašistická Evropa nedokázala v třicátých letech zabránit Německu ve vyvolání druhé světové války..
Nedávno jsme se, ČR, s EU účastnili válečného útoku na Srbsko. Tím jsme se stali fašitickou Evropou. A účastníme se přípravy útoku na Rusko.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.