Na pláž brněnské Riviéry i v zimě

od redakce

Nadšenci do plážových sportů v Brně již nemusejí přes zimní období zahálet. Beachvolejbalové kurty s jemným pískem na říčním koupališti Riviéra v Pisárkách za areálem výstaviště začala chránit před špatným počasím nová nafukovací vyhřívaná hala.

Zakryla všech šest hřišť na plážový volejbal, které sportovci mohou využívat také ke hře beachbadmintonu nebo beachtenisu. »Chtěli jsme, aby si lidé svůj oblíbený sport mohli zahrát celoročně. Všechny písečné kurty na Riviéře jsme proto zastřešili nafukovací halou, která má rozměry 52 na 36 metrů. Splnili jsme tak jeden z dlouhodobých cílů v tomto oblíbeném rekreačním a sportovním areálu,« řekl Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

Instalaci nafukovací haly předcházelo rozšíření hrací plochy. K původním čtyřem kurtům přibyly v červnu minulého roku další dva. Rozšíření hřišť na jemném písku a jejich zastřešení podpořilo Brno dotací šesti milionů korun.

»Přetlaková nafukovací hala pro šest kurtů je kromě vytápění vybavena také LED osvětlením a dálkovým ovládáním přes aplikaci. Právě dvouplášťová hala se ukazuje jako výhodnější z hlediska úspor provozních nákladů,« pochválil generální ředitel brněnské městské společnosti Starez-Sport, která beachvolejbalové kurty provozuje, Martin Mikš.

Zářivě bílá hala zůstane nad kurty nafouklá pravděpodobně do dubna, odkdy je v plánu také revitalizace okolní plochy. Změnu termínu jejího odstranění může ovlivnit počasí. »Všichni zájemci si mohou hrací plochu rezervovat na stránkách beach.sportujemevbrne.cz. Kurty jsou nyní otevřené každý den od 14 do 22 hodin. Pokud bude zájem i o dopolední časy, provoz se rozšíří,« vysvětlil radní pro sport Jaroslav Suchý.

(vž)

FOTO – Václav ŽALUD

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.