Na přání občanů město vybudovalo park

od redakce

Z neudržované volné plochy mezi ulicemi v severní části brněnského sídliště Lesná vykoupilo město mezi výškovými domy pozemky a vybudovalo tam na žádost občanského spolku Majdalenky stejnojmenný park. Ten byl ve čtvrtek slavnostně otevřen. Slouží lidem k odpočinku. Díky nově zpevněným cestám se přes něj snadněji dostanou na nákup či na autobus.

Obyvatelé domů ulic Majdalenky a Dusíkova si roky přáli, aby ze zanedbané plochy mezi těmito ulicemi se stal park. Teprve díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás Park pro Majdalenky se dočkali. Během letošního jara mohou k posezení a odpočinku využít nové lavičky, potěšit se z nově vysazených stromů, keřů a trvalkových záhonů.

Meziuliční park Majdalenky.

»Oceňuji velký rozsah zeleně na Lesné. Těší mě, že se městu podařilo v tomto trendu pokračovat i v části čtvrti s novější výstavbou. Výsadba ještě potřebuje čas, aby se rozrostla. Je zjevné, že i tato zeleň přispěje k částečnému zmírňování dopadů klimatických změn, protože zvyšuje vzdušnou vlhkost a brání vysychání půdy,« uvedl brněnský městský radní pro participaci Filip Chvátal.

Nápad do 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás přihlásila navrhovatelka Jana Sedláčková Krištoforyová. Její projekt získal 3103 hlasů a umístil se v B na 8. místě. Celkové náklady na projekt včetně tříleté udržitelnosti jsou 2,72 milionu Kč vč. DPH.

»Cíl projektu je zvelebení centrálního pásu zeleně na Majdalenkách do parkové úpravy a vytvoření centrálního místa pro komunitní setkávání a odpočinek,« dodala navrhovatelka Krištoforyová, která spolupracuje se spolkem Majdalenky.

I letos až do 15. května mohou obyvatelé Brna přihlašovat veřejně prospěšné nápady do 7. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás, které po zhodnocení jejich proveditelnosti městem postoupí do listopadového finále. Vítězné projekty s předpokládaným nákladem do 35 milionů korun pak město uskuteční. Podat projekt lze pomocí jednoduchého formuláře na https://paro.damenavas.cz.

(vž)

FOTO – Václav ŽALUD

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.