Odmítají zatahování ČR do válečného konfliktu na Ukrajině

od redakce

Válečný konflikt započatý v únoru letošního roku mezi Ukrajinou a RF postupně přerostl ve válečný konflikt mezi RF a NATO a nadále nebezpečně eskaluje. Česká republika od samého počátku jeho vzniku přilévá olej do ohně a hraje prim v porovnání s ostatními evropskými státy ve výši vojenské, materiální a finanční pomoci na Ukrajinu, uvádí stanovisko Plzeňského KV KSČM, které má redakce NP k dispozici.

Nedávno Poslanecká sněmovna Parlamentu schválila vládní návrh na výcvik čtyř tisíc ukrajinských vojáků ve Vojenském výcvikovém prostorou Libavá do konce roku 2023, přestože k jejich výcviku docházelo již předtím. Uvedené opatření ze strany Fialovy vlády tak rozdmýchává další napětí a představuje pro Českou republiku bezpečnostní riziko, uvádí se ve stanovisku datovaném 12. prosince 2022.

KSČM, stejně jako v případě vzniku jiných válečných konfliktů ve světě, vždy prosazovala mírový způsob řešení. Východiskem řešení nejsou nekonečné dodávky vojenské techniky a zbraní, které přinášejí jen další lidské oběti. Mírová jednání tak, jak je v poslední době navrhuje například francouzský prezident Macron, jsou ale zatím v nedohlednu.

Váleční štváči Fialovy vlády věnují raději peníze daňových poplatníků k prosazení zájmů USA a nenasytného vojenskoprůmyslového komplexu než k investování do oblasti školství, zdravotnictví, sociální oblasti, ve prospěch sociálně slabých občanů ČR.

Současná vláda má za sebou první rok destruktivního vládnutí. Za své krátké působení pro občany naší země nevykonala nic pozitivního. Naopak dochází k dalšímu zadlužování státu a jeho občanů, k nevídané inflaci a drahotě. Vláda koalice SPOLU svými provokacemi vůči Ruské federaci zařadila Českou republiku mezi legitimní vojenské cíle. Nespokojenost občanů s pravicovou vládou tak roste každým dnem.

Plzeňský KV KSČM podporuje oprávněné požadavky nespokojených občanů a znovu vyzývá vládu k realizaci prvního kroku ve prospěch občanů své země. Tím je podání demise!

(zas, mh)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.