Podpoří pečující o psychicky vyčerpané

od redakce

Výdej více než dvou milionů korun organizacím, které pomáhají občanům, schválili jihomoravští krajští radní. Pomoc se dostane například k ovdovělým rodinám, nevidomým lidem nebo rodinám s dětmi s psychickými obtížemi.

»Podpořit organizace, jako je Nadační fond VRBA, Unie pečujících nebo Vodicí pes, považuji nejen za správné, ale za velmi důležité. Pomáhají občanům kraje s velmi specifickými potřebami a dělají to dlouho a dobře, za což jim patří finanční podpora i velký dík,« řekla Jana Leitnerová, krajská radní pro sociální a rodinnou politiku.

Další podpora pak míří na projekty, které pomáhají rodinám s dětmi s psychickými obtížemi či psychiatrickou diagnózou. »Téma duševního zdraví, zejména pak péče o něj u dětí a dospívajících, nedostává bohužel tolik pozornosti, jakou si zaslouží. Jihomoravský kraj dlouhodobě podporuje rozvoj služeb péče o duševní zdraví i projekty, které cíleně pomohou konkrétním rodinám,« popsala Leitnerová a dodala: »Věřím, že podporu, kterou jsme schválili na Radě JMK, potvrdí i červnové zastupitelstvo.« Už proto, že v dnešní složité době přibývá osob psychicky vyčerpaných i tzv. na dně. Potřebují pomoc, mít naději.

»Je záslužné, že Jihomoravský kraj se snaží těmto občanům pomáhat,« pochválil předseda MěV KSČM v Brně Jiří Fazor a dodal: »To proto, že většina uvedených problémů vzniká nedostatečnou podporou občanů v běžném životě společnosti. Třeba v péči o zdraví. Je to už podstata kapitalistické společnosti, která na uspokojování potřeb obyčejných lidí nebere příliš ohled. Podnikatelský zisk má přednost.«

(vž)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.