Pošta zruší 300 poboček a »na dlažbu« pošle 1600 zaměstnanců!

od redakce

Česká pošta zveřejnila v pátek kompletní seznam svých poboček, které letos v létě zřejmě zaniknou. Je jich celkem 300 po celé republice! Počet pošt by se tak snížil z 3200 na 2900. Starostové a primátoři se měli o konci poboček ve svých obcích dozvědět datovou zprávou. Seznam rušených poboček se prý ještě může změnit. Česká pošta v této souvislosti rozdá výpovědi prozatím zhruba 1600 zaměstnanců.

Na poštách to pochopitelně vře. Některé z odborových svazů, které na nich působí, mluví o stávkové pohotovosti. Vadí to i občanům, kteří mají přijít o pobočku ve svém okolí a dostupnost poštovních služeb pro ně bude komplikovanější. Pošty mají být rušené ve větších obcích nad 2500 obyvatel, kde je poboček více.

Podnik tak chce snížit ztrátu, která za loňský rok dosahuje 1,5 miliardy korun. Hrozí mu insolvence. Stát však místo toho, aby hledal cestu, aby jej podpořil stejně jako to dělává v dobách hospodářské krize u některých soukromých podniků, provoz omezuje.

Současná situace v naší zemi, a to nejen v případě pošt, připomíná období divokých privatizací devadesátých let, z kterých měli zisk hlavně ti, kdo fungující společnosti kupovali.

Proti tomuto nesmyslnému kroku už vznikla například petice, kterou můžete podepsat ZDE

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.