Home Aktuálně Prague Pride nebyl jen karneval sexuálních menšin, pochodoval na něm i blok levicových organizací

Prague Pride nebyl jen karneval sexuálních menšin, pochodoval na něm i blok levicových organizací

od redakce
0 komentář

Hned několik levicových skupin se domluvilo na společném bloku při sobotním pochodu Prague Pride. Sešikovali se za transparentem Volnost lásce, ne trhu! Na Pride za spravedlivou společnost. Některé pravičáky pobouřili svým antikapitalistickým skandováním.

Transparent před ostatními pochodujícími aktivisty nesli společně zástupci strany Levice, hnutí Budoucnost a organizací Socialistická solidarita či Mladí sociální demokraté. K bloku se připojilo i několik členů nebo příznivců KSČM.

»Pojďme společně na tradiční sobotní pochod na Prague Prideu a dejme všem najevo, co chceme: společnost spravedlivou, kde si budeme skutečně všichni rovni,« zněla výzva ve facebookové události, která na akci zvala.

»Vadí nám komerční charakter Prague Pride, ale zároveň považujeme za nutné podporovat boj za rovnost sexuálních menšin. Jako levicově smýšlející lidé si uvědomujeme, že musíme bojovat za každého, komu kapitalismus ničí život, to jsou i pracující, kteří patří k LGBT+,« objasnila členka strany Levice Markéta Juřicová, která je na hlavním snímku zakrytá megafonem.

Pochodu hrdosti, kterým vyvrcholil týdenní program letošního ročníku Prague Pride, se zúčastnilo 60 000 lidí. Jak moc je akce zkomercializovaná, potvrdilo nemálo transparentů firem jako Tesco, Danone či například Ikea. Kromě zástupců jednotlivých firem a korporací, se k němu připojilo i několik politických bloků. Mezi těmi, kteří to ale nedělali kvůli zisku politických bodů, patřil zmíněný levicový blok či antifašistický kolektiv s heslem »Good Night, Corporate Pride«.

Skandování účastníků levicového bloku: »A…a…antikapitalista!« některé z pravicových účastníků pobouřila, což potvrzuje i tento příspěvek na Twitteru.

Den před pochodem se část levicových aktivistů sešla, aby společně vyráběli hlavní transparent, další zas sbírali na již probíhajících akcích podpisy pod petici proti diskriminaci gayů při darování krve. Ti ji totiž v Česku podle zákona darovat nemohou. Bez ohledu na to, jestli splňují nebo nesplňují potřebné podmínky, bez ohledu na to, jak moc je krev v našem zdravotnictví »nedostatkové zboží«.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.