Rozloučení s létem na Brněnské přehradě

od redakce

Předvolební setkání s občany nazvané Rozloučení s létem na Brněnské přehradě uspořádaly v neděli 28. srpna společně městská organizace Komunistické strany Čech a Moravy, Domov s podporou Slušných lidí, Strana práv občanů-zemanovci a Česká suverenita. Tyto politické subjekty reagují na odhady volitelnosti, a proto v Brně spojily síly do komunálních voleb a do voleb třetiny Senátu.

K jejich podpoře promluvili na shromáždění k voličům kandidáti na prezidenta ČR – Josef Skála a dřívější premiér Jiří Paroubek. S občany debatovali v přístavišti Brno-Bystrc také kandidáti do Senátu za volební obvod č. 55, manažer mikroregionu IvančickoBohumil Smutný (KSČM) a za volební obvod č. 58 jednatelka firmy Lucie Zajícová(Domov). Lídrem kandidátky koalice do samosprávy Brna je předseda brněnské KSČM Martin Říha.Kulturními vystoupeními bavily publikum rovněž kandidátky do zastupitelstev – zpěvačky Froso Tarasidu a Eva Laštovičková.

Na závěr Rozloučení s létem na Brněnské přehradě se účastníci mítinku projeli parníkem pro 200 cestujících po hladině »brněnského moře«.

Fiala vede vládu národní zkázy

Kandidát všech vlastenců na českého prezidenta Josef Skála se vyslovil pro životaschopnou koalici. »Dokázali jste se spojit, věřím, že dosáhnete důstojného zastoupení v zastupitelstvech města i jeho městských částí. To se daří zatím málokde… Uvidíme, jestli se tento směr ukáže být správný,« řekl.

Skála dále pokračoval: »Máme v čele státu hnutí, kterému říkám vláda národní zkázy. Nemá srovnání co do svých žalostných profesionálních schopností. Téměř žádný ze současných českých ministrů nemá elementární předpoklady k výkonu své funkce. Zájem o řešení potřeb občanů ČR mají až na posledním místě, upřednostňují zájmy cizího kapitálu a cizí moci. Každý další vládní krok škodí této zemi stále víc. Nemá to obdobu po celou dobu samostatné Československé a České republiky, snad s výjimkou tzv. druhé republiky a protektorátu.«

Manažer Mikroregionu Ivančicko Bohumil Smutný kandiduje do Senátu ve volebním obvodu č. 55.

Koaliční spolky Skála varoval, aby se v nich nevedly »včerejší vzájemné války«. Partnerům z jiných politických stran Skála vzkazuje: »Politické války na chytlavá témata vést nesmíme. Neveďme je a nezkoušejme jeden druhému šéfovat. Uvědomme si, že máme šanci jen jako rovnocenní partneři bez ohledu na to, jestli má někdo 10 000 členů a druhý jen dvacet nebo sto členů. Nepokoušejme se tzv. vyluxovat druhému jeho voliče. Táhněme za jeden provaz. Soutěžme v jedné jediné věci – kdo podá přesnější popis či charakteristiku toho, co je špatně, a kdo přijde s lepším nápadem, jak to napravit – toho vždy podpořme. Bude to tvrdá cesta, na české politické scéně něco málo vídaného. Ale my se to musíme naučit!«

Skála zdůraznil, že na funkci prezidenta ČR nekandiduje za jednu politickou stranu, je kandidátem všech poctivých českých vlastenců. Kandidát lidí, kteří jsou schopni postavit se za národní zájem v ohrožení. »Kudy vede základní demarkační linie české politiky mezi těmi, kteří kopou za cizí kapitál, za cizí moc? Početně jsou v menšině, ale mají obrovské mocenské a jiné prostředky a zastání ze zahraničí. Drtivá většina, která ví, že v jejím zájmu to není, dospívá ke stále většímu poznání, že takto dál to už prostě nepůjde,« objasnil Skála.

Klíčové je dění v energetice

Pokud jde o plyn, podle Skály jsme byli první zemí, která bohatě profitovala ze sibiřského plynu. Profitovali jsme i z transferu plynu dál do Rakouska a Německa. Byl to důležitý základ našeho bohatého rozvoje v tehdejších desetiletích. Dnes máme plyn nejdražší, na jeho ceně visí gigantické německé přirážky. To je dle Skály něco nevídaného. Není nejmenší důvod, abychom kupovali plyn na lipské burze za mnohonásobek původní ceny, což má srazit naše podnikatele na kolena a většinu obyvatel dostat do energetické chudoby. Exekutoři pak budou brát téměř zadarmo vše, co jste tvořili celé generace, zdůraznil. »Tentokrát budou na ráně i domy a byty, které si lidé pořídili svým vlastním úsilím. Musíme se tomu postavit, dokud je čas, který pracuje proti nám! Ale nahrává nám obrovskou šanci to všechno zlomit!«

Na závěr Skála poznamenal: Někteří nám říkají, že jsme ve válce, což není pravda. Má někdo právo vykládat našim jménem, že jsme ve válce, a máme válčit s jadernou mocností? Má ministryně české vlády právo jásat nad úkladnou vraždou? To je něco naprosto nevídaného. »To všechno tady nebude na věčné časy. Ale dobu, dokud to tady ještě je, musíme co nejvíce zkrátit. Tato, prý hybridní válka, je vedena proti nám všem. Vedou ji ti, před nimiž lezou naši vládci po břiše a tvrdí, že je musíme poslouchat, protože jsou nejmoudřejší. Máme jim vyjadřovat spojeneckou vděčnost. Válku vedou za pomoci dnešní vlády a papalášů, kteří nám poroučí,« hřímal prezidentský kandidát a informoval o demonstraci, která se chystá na sobotu 3. září v Praze. Tam totiž »dáme jasně najevo, že takhle dál už ne! Z demonstrace se může narodit velký opoziční blok napříč politickým spektrem mezi všemi vlasteneckými silami. Nikomu nedovolíme, aby tento blok štěpil a aby odolal vůči každé vládě, která přijde. Buďme si vědomi, že ani příští vláda nebude úplně dokonalá. Opoziční blok bude potřeba uplatnit i vůči těm, kdo přijdou po Fialovi. Když to zvládneme, dovedeme svoji zemi znovu do důstojných podmínek. Znovu jej změníme ve stát suverénní, bohatý a spravedlivý. To je náš cíl,« uzavřel kandidát na prezidenta ČR Skála.

Paroubek: Ostudná politika vlády

Další uchazeč o Pražský hrad, expremiér ČR Jiří Paroubek, podpořil společnou kandidaturu čtyř stran do brněnského městského zastupitelstva, podpořil i brněnské levicové kandidáty do Senátu. I podle něj vládní strany dělají ostudnou politiku. Výsledek letošních voleb ale bude podle něho důležitý jako signál pro celou zemi, hlavně pro vládu, že to musí dělat jinak, nebo raději odejít.

Pokud jde o ukrajinskou válku, podle Paroubka se zapomíná na to, proč vlastně vznikla. Ukrajinské deklarace zájmu vstoupit do NATO se Rusku pochopitelně nelíbily. Nastala diplomatická vyjednávání a generální tajemník Aliance Stoltengerg tvrdil, že je suverénním rozhodnutím každé země, jestli chce, či nechce vstoupit do NATO. USA nesplnily sliby, že když se rozpustí Varšavská smlouva, NATO se nebude rozšiřovat. Opak je pravda – Severoatlantický pakt postoupil až na ruské hranice a na Ukrajině chce budovat raketové základny zaměřené na velká ruská města.

Paroubek připomněl, že po vstupu ČR do NATO musela vláda souhlasit s tzv. humanitárním bombardováním Jugoslávie. »Bylo to hnusné! Jsem rád, že při návštěvě Srbska se za to náš prezident republiky Zeman omluvil. Rusové nechtějí, aby Ukrajina byla v NATO, a žádají demilitarizaci tohoto státu! Říkají, že jakmile bude součástí Aliance, Američané tam zřídí základny, kde umístí jaderné zbraně, rakety namířené na Moskvu a Petěrburg. Rakety z Ukrajiny doletí na tento cíl jen za několik minut. Budovat vůči tomu jakoukoliv obranu je v tomto případě prakticky zbytečné.«

Nezbydou kvůli zbrojení peníze pro lidi

Od počátku je jasné – uvedl Paroubek – že Rusové berou tento válečný konflikt jako lokální. Naopak Západ vzal tuto záležitost jako prestižní, a proto začal dodávat Ukrajině zbraně. Česká armáda si vyčistila sklady v očekávání, že dostane zbraně nové, moderní. Zazněly nápady koupit německé tanky Leopard za 20 mld. Kč. Ale nikdo už neříká, že pro užívání této techniky je nezbytné v ČR posílit mosty, protože neunesou tonáž velmi těžkých tanků a při jejich přejezdu mohou spadnout. Zesílení mostů v ČR by stálo další miliardy Kč. Za dalších 60 či 80 miliard korun si chce česká vláda koupit 24 amerických letadel Phantom. Na ně lze zavěsit i jaderné rakety. Chce nakupovat útočné zbraně namísto zbraní k obraně ČR, a po nákupu těchto a dalších zbraní nezbydou peníze na rekonstrukce silnic, na zdravotnictví, školství, na sociální zabezpečení, uvedl Jiří Paroubek.

Hysterie médií a evropských politiků

Vyhlášení protiruských sankcí poškodilo evropské výrobce, kteří nemohou vyvážet do Ruska. To bohatne na zesíleném vývozu surovin a zastavení dovozu zboží z ciziny. Tato země má všechny suroviny, které ekonomika potřebuje, i potraviny, domnívá se Paroubeki. Do chudých zemí ročně vyváží až 30 milionů tun potravinářské pšenice. Z Ukrajiny tam proudí dalších 10 milionů tun pšenice a něco také z Kazachstánu. Zejména Rusko je klíčové pro výživu světa a potlačování hladomoru ve světě, zdůraznil Paroubek.

»Dobrodružný krok se zavedením sankcí české obyvatelstvo spíš poškodí. Inflace snížila kupní sílu obyvatel ČR asi o čtvrtinu. Vláda proti tomu neudělala prakticky nic. Jen optické zásahy, nezvládá ani požadované zastropování cen některých druhů výrobku, jako jsou pohonné hmoty, energie a potraviny, nebo přistoupit na snížení DPH, zmenšení spotřební daně,« promlouval k voličům na Brněnské přehradě Paroubek.

Expremiér Jiří Paroubek.

Někdejší předseda vlády za ČSSD Paroubek na mítinku dále konstatoval, že ceny plynu jsou vyšroubovány do výšin kvůli hysterii pěstované evropskými politiky a hlavním proudem evropských médií. Hecují k válčení na Ukrajině do krajnosti. Kvůli tomu budeme odebírat zkapalněný plyn několikrát dražší, než kolik nás dosud stojí levný plyn ruský. Maďaři už platí za ruský plyn čtyřikrát méně než české obyvatelstvo. K podobnému rozhodnutí se česká vláda nechystá, proto uplatňuje vysoké ceny plynu, elektrické energie i potravin.

Válku ukončit!

Podle Paroubka by bylo dobré ukrajinskou válku ukončit a domluvit se. ČR je předsednická země Rady EU, kdo by to měl udělat jiný než právě ona? položil řečnickou otázku, přičemž však Fialova vláda toho není schopna. »Řešení vidím v tom, ukončit válku, ve které zbytečně umírají lidé. Pro mě je to konflikt, jako bychom my válčili se Slováky. Ničí se navzájem dva bratrské národy, protože jeden z nich je v cizích službách.«

Měli bychom odejít z energetické burzy v Lipsku, abychom mohli obchodovat s vlastní elektrickou energií za »výrobní ceny plus mírný zisk«. A jen přebytky proudu, které nespotřebuje ČR a české obyvatelstvo, nabízet cizině na lipské burze. Na tom by mohly ČEZ a další energetické společnosti slušně vydělat. První signál, aby česká vláda padla a skončila v propadlištidějin, budou nadcházející zářijové volby. Měla by dostat na vědomí, že veřejnost si přeje jinou politiku v národním zájmu. »Když toho není schopna, měla by odejít!« zakončil bývalý premiér Jiří Paroubek.

(vž)

FOTO – Václav ŽALUD

Přečtěte si další články

14 komentáře

fronda 30/08/2022 - 23:08

Americký režim vždycky dovedl formulovat líbivé pamflety, ovšem řeči o lidských právech nebyly myšleny vážně, jak dokazuje jeho spolupráce s nejbrutálnějšími diktaturami, naposledy s tou kyjevskou.

fronda 30/08/2022 - 23:05

Proč? Vždyť to naší vlasti prospělo.

fronda 30/08/2022 - 22:41

Z R Á D C E

Ve věku 92 let dnes po těžké nemoci zemřel první prezident Sovětského svazu Michail Gorbačov.

fronda 30/08/2022 - 23:00

To jsem nepsal. Ovšem, když už to tady je, škoda že teď není rok 1985.

Vilma 30/08/2022 - 16:34

Ten pan Paroubek se mě začína líbit.Kdybych to už neslíbyla panu Babišovi tak ho budu volit.Možná by ho měl podpořit i pan Skála aby se zbytečně netříštily hlasi vlastenců.

Otázky, samé otázky 30/08/2022 - 17:21

Asi jsou zatím početnější komunisté jak Jyrkovi marťani.

to chceš číst furt 30/08/2022 - 17:23

Patrioti! ruSSko a Čína.
Ale do ing Zemana daleko

Yurri Simon 31/08/2022 - 17:19

A do školy jste někdy chodila, flastenko, nebo jste se česky učila někde v lese na pařezu, z odhozených novin..? :))

fronda 30/08/2022 - 13:35

Já jsem od mala bral Vinnetoua jako rudého bratra.
Nenecháme si ho vzít

fronda 30/08/2022 - 13:38

No ještě lepší byli 2 molodci budovatelé, pohraničníci, hutníci z plakátu.
♂️♂️🧑‍🤝‍🧑👀

fronda 30/08/2022 - 23:02

To ani to jsem nepsal.

To mě poser 30/08/2022 - 13:18

Mysleli jste, že Paroubek a Skála společně je bizár? Kdepak.
To až Volfová, Paroubek a Skála společně jsou ten správný bizár.

KOMUNISTA 30/08/2022 - 12:34

Od kdy se internacionaliste stali vlastenci?

fronda 30/08/2022 - 23:01

Správný internacionalista je zároveň vlastenec.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.