Sdělení k prezidentské kandidatuře

od redakce

Před výzvu, abych kandidoval na Hrad, mne postavily dvě síly. Strana, k níž patřím od mládí, i na jejím posledním sjezdu – a také desítky dalších vlasteneckých struktur a osobností. Sahají od nás nalevo – až po demokratickou pravici. Kandidoval jsem naším společným jménem.

Proti všem, kdo své zemi škodí v cizím zájmu – za cenu zchudnutí velké většiny i hazardu na hraně války s jadernou mocností. Širší, než po desítky let, je i vstřícná odezva. To nás spojilo na setkáních s voliči napříč republikou – i na statisícových mítincích za »Českou republiku na prvním místě«.  
Pro ty, kdo jsou u moci dnes, je až na úplně posledním. Na soutěž vedenou fér si netroufají.

Z úpadku hrozícího pohromami se vylhávají přívalem dezinformací. Síly bránící národní zájem dusí cenzurou, urážkami i kriminalizací. Spousta těch, kteří mne přišli podpořit, neskrývala strach, jaký nepamatují. Mnozí se bojí figurovat na petici, registrující číslo občanského průkazu. Omluvu leckdy provázejí i slzy na krajíčku. 
50 tisíc podpisů bylo vysokou laťkou i pro soupeře, kupující je přes komerční agentury.

Nám je sbírali nezištní dobrovolníci. K cíli jsme byli sice blíž, než podle práskače »zleva« (alias »béčka TOP 09«). Až k cíli jsme však skutečně nedošli.

Lakovat věci narůžovo nechme na diletantech u koryt. Nepančovaná levice růžové brýle nenosí. Ano, prohráli jsme i tentokrát. Po dlouhé sérii porážek, vedoucích až ke ztrátě parlamentního postavení. Část těch, kdo je zavinili, házela klacky pod nohy i teď. Nám na levici to už kazit nesmí.

Domino pohrom zvrátí jen blok vlastenecké většiny. Spousty nových spojenců získal i v soutěži o Hrad. Sto tisíci hlasy, skandujícími »Demisi, demisi!«, to skončit nesmí.

Teď to chce spojit síly nonstop. Za Českou republiku, jež bude znovu bezpečná i svébytná. Teprve pak dostane šanci i vše, co doba dluží demokracii a lidské důstojnosti.

Česká levice pro to vykoná maximum. Hlad po její nabídce už jen poroste. Tu šanci by zahodil jen zbabělec. 

Vstříc vyjdeme i všem, kdo neskrývali své obavy. Petiční archy, obsahující osobní údaje, spálíme už v nejbližších dnech.

Upřímné díky zaslouží všichni, kdo mne v tom nenechali. Zdobí je ryzí charaktery. Tím víc potáhneme za jeden provaz teď. 

PhDr. Josef SKÁLA, CSc.

Praha, 8. listopadu 2022

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.