Soud zamítl Hlubučkovi a dalším stížnosti proti vazbě v kauze DPP

od redakce

 Soud zamítl stížnosti proti vazbě u čtyř obviněných v kauze údajné korupce kolem pražského dopravního podniku (DPP). Uvedla to Česká televize (ČT), informaci ČTK potvrdil mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Z předchozích informací vyplývá, že ve vazbě zůstávají bývalý náměstek primátora za STAN Petr Hlubuček, podnikatelé Michal Redl a Pavel Kos a bývalý člen představenstva DPP Matej Augustín.

V případu je obviněna víc než desítka lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět z obviněných, Hlubučka, Redla, Augustina, Kosa a Zakaríu Nemraha. Všichni podali proti rozhodnutí stížnost, Nemrah ji ale později vzal zpět. O stížnostech rozhodl pražský městský soud již na konci července, rozhodnutí ale tehdy nekomentoval, protože ještě nebylo doručeno všem účastníkům řízení.Kvůli případu odstoupil ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík, europoslanec Stanislav Polčák kvůli známosti s Redlem v hnutí pozastavil členství. Seznam Zprávy také minulý týden uvedly, že nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl minimálně od roku 2012 s Redlem pravidelné kontakty.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) uvedl, že o stycích s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadily mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Jediným důvodem k Mlejnkovu odvolání by podle něj bylo to, kdyby Mlejnek nezískal prověrku na stupeň přísně tajné. Případem se bude zabývat sněmovní komise pro kontrolu ÚZSI, o situaci chce s Rakušanem mluvit v úterý i premiér Petr Fiala (ODS). Předseda ANO Andrej Babiš v sobotním komentáři pro Mladou frontu DNES uvedl, že pokud Fiala Rakušana kvůli kontaktům Mlejnka s Redlem neodvolá, vyvolá hnutí hlasování o nedůvěře vládě.

Mlejnek sdělil serveru Seznam Zprávy, že se s Redlem zná od roku 2012. Potkával se s ním údajně jednou až dvakrát ročně. V dané době pracoval Mlejnek ve firmě Techniserv, která dodává a instaluje technologické systémy a často se uchází o státní zakázky. Důvodem podle něj bylo to, že jako obchodník poptával zakázky pro svou firmu, ale žádnou jeho prostřednictvím nezískal.

Přečtěte si další články

11 komentáře

komunisté, ti jsou pevní jako Skála 16/08/2022 - 19:21

RSDr věděl svoje už dávno

Jakešův projev z Hrádku představuje autentické přiznání postaršího celoživotního komunisty, že centrálně plánovaná ekonomika, jak v ní věřil zamlada, nefunguje, pročež je do ní třeba zavádět tržní prvky, jimiž za první republiky tolik opovrhoval. Komunismus v posledním tažení.

Reply

KMERLIN

TRAPNEJ FOTR 17/08/2022 - 00:39

Ani jedna ruda kunda neutekla za 30 let svobodou a prosperitou do euroasie.

ZLATÍ KOMUNISTI, ZLATÍ 16/08/2022 - 09:46

ZLATÍ KOMUNISTI, ZLATÍ
Bylo dost plynu, elektřina a benzín za babku.
ZLATÍ KOMUNISTI, ZLATÍ

Teď to řídí eurohujeři a Brusel a chtějí pro nás jen trochu plynu a v zimě udávání, kdo moc topí nad 18°., protože mají svou hrdost, tak ho nechtějí hodně.
ZLATÍ KOMUNISTI, ZLATÍ

za vůdce!, myslím Putina 16/08/2022 - 00:41

JE NĚKDO RUssÁKY PŘEKVAPENÝ?
SPÍŠ SI TADY MRDKY ŘÍKAJÍ, VOVAN JIM TO ZASE UKÁZAL! SMLOUVA DOHODA NIC

Loď s kukuřicí z Ukrajiny zmizela ve Středozemním moři

Loď Razoni, která se na začátku srpna jako vůbec první vydala z Oděsy s nákladem kukuřice, zmizela ve východní části Středozemního moře. Náklad byl podle ukrajinských úřadů několikrát přeprodán a už tři dny se neví, kde teď plavidlo je.

fronda 16/08/2022 - 00:09

To je patrně jen špička ledovce. Kdyby za korupci pozavírali všechny současné papaláše, nejspíš by neudělali velkou chybu.

pro babišky 15/08/2022 - 18:47

Babis muze znasilnit nezletilou a ho budeme volit !

fronda 16/08/2022 - 00:09

My mladí budeme volit komunisty.

Eva L 15/08/2022 - 18:42

Také vám vrtá hlavou, ze ze spisů kauz poslance Bureše nikdy nic neuniklo?

cislo25085 15/08/2022 - 18:52

…to nebyly žádné rozkazy. Jen jsem projevil přání.

„Já nemám pravomoc rozkazovat policii. Policisté mě ale mají rádi. Já jsem jim přidal a slíbil, že jim přidám ještě víc, zbožňují mě.

I policisté jsou lidi. Občani. Voliči. Voliči, kterým naslibuju spoustu věcí a tím pádem mi budou vděční a budou mi sloužit,“ nastínil Andrej Babiš.

Jak je vidět, je to všechno v naprostém pořádku.

Doctor 16/08/2022 - 00:22

To neni ani fór puberťáka.

Za srp a kladivo se nestydi Krajca, Mirejovsky, Konecna, Klan, Proksanova, ten podivin Kostka a ? Par zbloudilych se najde, desitky!

Frondovy decka rikaji naser si v duchu, Vetrik a Venda jsou hulibrci, zenske slusne vynecham

Emma 16/08/2022 - 09:40

Nemohlo, nic neprovedl, tak jste se k žádným senzacím nedostali.
Za Babiše by líp, jak už všichni pociťujem a ještě pocítíme. P ětikolka a eurohujeři chtějí pro nás jen trochu plynu z Ruska. No těm nahoře to stačí.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.