Tramvajáci z Mostu pomáhají brněnským šalinářům

od redakce

Sedmička tramvajáků z Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova pracuje pro brněnský dopravní podnik, který má nedostatek řidičů. V Brně jezdí brigádnicky čtyři měsíce do konce roku. V jejich domovském podniku totiž rekonstruují tramvajovou trať. Vzájemnou výpomoc si vedení obou společností pochvaluje.

Ještě na konci prázdnin řídili tramvaj. Teď sedm řidičů z Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova usedlo do kabin šalin. V jejich podniku totiž začala čtyřměsíční tramvajová výluka, a tak vypomáhají kolegům v Brně.

»Tři řidičky a čtyři řidiči se ubytovali v Brně, vyřídili si potřebné dokumenty a čekalo je povinné školení. Od středy se zaučovali přímo na trati. Je potřeba, aby ovládali nejrůznější typy vozů, které v Brně máme, nebo třeba obsluhu palubního počítače. V provozu s cestujícími jezdí od 12. září,« vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Vzájemnou výpomoc vítá vedení obou podniků. V Brně dlouhodobě chybí přibližně 25 řidičů tramvají, v Mostě je naopak nemůžou poslat na trať kvůli výluce, která by měla trvat až do konce roku.

»Nemůžeme využít kvalit některých našich řidičů a museli bychom se s nimi dohodnout na jiném pracovním zařazení. Myslím, že nabídka stejné práce jen na jiném místě, může pro zaměstnance znamenat příjemné zpestření i s ohledem na to, že v Mostě jezdí někteří z nich už 29 let po stejné trase Most – Litvínov a zpět,« uvedl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský.

Řidiči z Mostu jsou v Brně nasazeni převážně na linku č. 2 (Stará osada – Modřice u Brna), která je v mnohém podobná trase mezi Mostem a Litvínovem. »Počítáme s tím, že postupem času nasadíme řidiče, kteří o to projeví zájem, i na další linky a jiné typy vozů. Vše je na vzájemné domluvě,« sdělil dopravní ředitel DPMB Jan Seitl. Tramvajáci z Mostu zůstávají i nadále zaměstnanci svého domovského dopravního podniku. Čerpají neplacené volno, u DPMB mají uzavřenu novou pracovní smlouvu. Mzdu tak budou dostávat z Brna.

(vž)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.